Tribuna/Футбол/Блоги/DV Blog/Рейтинг гравців збірної України в червневих матчах

Рейтинг гравців збірної України в червневих матчах

Блог — DV Blog
16 июня 2022, 10:46
18

Визначаємо найкращих.

36 футболістів побували в розташуванні збірної, 27 знаходилися в команді під час офіційних матчів. І лише 14 з них провели понад 180 хвилин на футбольному полі – саме про них і є цей рейтинг.

Загалом червневий цикл видався неоднозначним. Спочатку був невтішний результат при хорошій грі, а потім пристойні показники (7 з 9 очок в ЛН) при посередніх виступах. Втім, хлопці точно не заслужили на шквал критики за підсумками збору. Вони точно віддали всіх себе.

Тому й порівнювати їх набагато важче. Але ми спробуємо визначити найкращих.

14. Сергій Сидорчук – 5 матчів, 284 хвилини

Капітан «Динамо» не завжди міг впоратись з обов’язками травмованого Степаненка в опорній зоні.

Хоча можна виділити один класний відрізок у виконанні Сидорчука. Це кінець 1-го та початок 2-го тайму з Вірменією. Цю хавбек може занести собі в актив – 5 відборів, 5 виграних дуелей, 90% точних передач.

Дзеркальною була ситуація в інших матчах. Найбільш невдалою була домашня зустріч з Ірландією – 15 втрат м’яча, тричі дозволив себе обіграти, в тому числі в епізоді з пропущеним голом.

13. Михайло Мудрик – 5 матчів, 243 хвилини

Очікування не виправдали реальність. Мудрику завадили чи то відсутність досвіду, чи то бажання проявити себе, чи то непристосованість до системи збірної, що особливо було помітно проти Вельса.

У Мудрика, як і в Сидорчука, був лише один хороший відтинок – завершальні 15 хвилин проти Шотландії. В усіх інших матчах молодий вінгер занадто часто помилявся та невиправдано брав на себе ініціативу. 47 втрат за 243 хвилини (втрата володіння кожних 5 хвилин) – забагато, враховуючи відсутність результативних дій.

Хоча при цьому, за версією WhoScored, Мудрик був визнаний найкращим гравцем матчу з Ірландією.

12. Артем Довбик – 5 матчів, 198 хвилин; 2 голи

Довбик не показав нічого за п’ять матчів, але двічі опинився в потрібний час у потрібному місці. Тому свою задачу форварда він виконав. Що не скасовує факту, що відсоток браку зашкалював. Десь заважала футбольна егоїстичність (Ірландія), десь нерви (Шотландія і 2 втрачених моменти), десь небажання виконувати бігову роботу (Ірландія вдома).

11. Роман Яремчук – 3 матчі, 225 хвилин; 1 гол

Не найкращим видався цикл і для Яремчука. На відміну від Довбика, він був набагато активнішим, але не реалізував достатньо гольових моментів.

Легіонер «Бенфіки» все ж приніс більше користі, ніж його конкурент по амплуа. Гол Шотландії – надзвичайно важливий та куди складніший у виконанні.

10. Микола Шапаренко – 5 матчів, 288 хвилин

З одного боку, Шапаренко непогано підмінив Зінченка в Дубліні (найкращий гравець матчу за WhoScored), а також здорово пришвидшував темп у другому таймі домашнього матчу з ірландцями, коли своєчасно переводив м’яч з флангу на фланг. З іншого боку – не підсилив гру проти Шотландії та Вельса, а ще блідо виглядав проти Вірменії (10 втрат м’яча за 70 хвилин).

Провальним це міжнародне вікно для хавбека не назвеш, але осінню він виглядав набагато ефективніше на груповій стадії відбору. Він і Циганков тоді давали необхідну динаміку для тактичних побудов Петракова. Можливо, далась в знаки довготривала відсутність ігрової практики.

9. Георгій Бущан – 2 матчі, 180 хвилин

6 сейвів за 2 матчі – непоганий показник. Тільки от гра з Шотландією видалася для голкіпера «Динамо» дуже нервовою, а проти Вельса згадується лише 1 крутий та визначальний сейв після удару Бейла при рахунку 0:1. Завдяки йому, до речі, Бущан і опинився вище Шапаренка.

Голкіпери опонентів мали більше роботи в кожному з матчів, що можна вважати хорошим знаком.

8. Віктор Циганков – 4 матчі, 284 хвилини; 1 гол

Циганков був активним, але страждав його коефіцієнт корисності. Особливо це стосується матчів відбору ЧС-2022. Реалізуй він хоча б один свій момент, все могло скластися по-іншому. Ну або забий Караваєв валлійцям з передачі одноклубника.

Виступи Циганкова є багатообіцяльними в контексті майбутнього нашої збірної. Фланги атак точно не стануть проблемою найближчим часом.

Гол Ірландії та корисні дії проти Вірменії заносимо в актив, але були виконавці, які зробили більший вклад в результати команди.

7. Андрій Ярмоленко – 3 матчі, 259 хвилин; 1 гол, 1 асист.

«Сьогодні – на коні, завтра – під конем» (с). Найкращий опис гри Ярмоленка проти Шотландії та Вельсу. Якщо в півфінальному матчі капітан став творцем успіху, то в Кардіффі опинився в статусі антигероя. Не лише через автогол, до речі.

В очі також кидалися проблеми з фізичною готовністю Андрія. Втім, навіть в таких умовах Ярмоленко брав досвідом. Гол Довбика в Лодзі – на 90% заслуга екс-гравця «Вест Гема».

6. Руслан Маліновський – 4 матчі, 260 хвилин, 1 гол, 1 асист

Між виступами Ярмоленка і Маліновського можна провести паралелі. Також вдалий матч в Глазго (асист, 3 ключових передачі), але поганий у Вельсі (16 втрат м’яча, роковий фол, який привів до штрафного Бейла).

Руслан вище Андрія з тієї причини, що він навіть не завжди ідеальній грі постійно створював небезпеку біля чужих воріт. Дальні вистріли хавбека ставали проблемою для суперників, а регулярні спроби в грі з Вірменією увінчалися голом, що стало переломним моментом тієї зустрічі.

5. Микола Матвієнко – 4 матчі, 342 хвилини

Найменше претензій виникає до лінії оборони. Всі основні захисники потрапили в топ-5. Чому Матвієнко нижче партнерів по команді? Через Петракова, точніше, через його непоганий задум.

Коли суперники готувалися до активної участі Матвієнка в атаках, тренерський штаб віддав ці функції Забарному. Ефект несподіванки спрацював, особливо проти Шотландії в епізоді з другим забитим голом. Микола ж відіграв надійно на підстраховці, але перебував у менш помітній ролі.

Однак не варто забувати про шикарну діагональ на Миколенка в матчі з ірландцями в Лодзі.

4. Олександр Караваєв – 5 матчів, 378 хвилин; 1 гол, 2 асисти

Якщо в Мудрика та Сидорчука був лише один вдалий відрізок у ході червневого збору, то в Караваєва – один невдалий. На жаль, він припав на зустріч з Вельсом.

А так Караваєв практично самотужки закрив проблемну позицію справа в обороні, відігравши найбільше хвилин серед усіх збірників. На додаток став найрезультативнішим гравцем циклу.

3. Ілля Забарний – 4 матчі, 360 хвилин

Караваєва у топ-3 не пустив Забарний. Погодьтеся, ніхто не чекав від 19-річного динамівця настільки впевненої гри. Так, були свої проблеми, як, наприклад, програний забіг дідусю Оганесяну та невдалий відбір в епізоді з голом Коллінза. Тільки це не затьмарить той обсяг роботи, який Ілля видав в 4-х проведених матчах.

Потенційні покупці повинні бути задоволені. А помилки трапляються з будь-яким захисником.

2. Віталій Миколенко – 5 матчів, 372 хвилини; 1 гол

Миколенко – один з двох футболістів, які виглядали найвпевненіше в цьому вікні збірних. Навіть програний матч з Вельсом фулбек «Евертона» провів солідно. Нагадаємо, саме він виконував флангові передачі на Циганкова та Довбика в епізодах, коли збірна могла зрівнювати рахунок.

В Лізі Націй Миколенко зацементував лівий фланг, а ще відзначився дебютним голом у футболці національної команди.

1. Олександр Зінченко – 4 матчі, 348 хвилин; 1 асист

Зовсім не дивно, що найкращими виявилися ті футболісти, які під кінець сезону отримували практику у своїх клубах. Чесно кажучи, сьогодні важко уявити українську команду без Зінченка. Його вміння розпоряджатися м’ячем та встигати за динамікою гри здається просто незамінним.

Бенефіс проти Шотландії взагалі заставив британські ЗМІ писати окремі матеріали на фоні чуток про трансфер в інших клуб АПЛ. Зінченко – топ-1 у цьому рейтингу.

Близьким до потрапляння в список був Степаненко, але він провів лише 160 хвилин. Тарас точно відіграв більш надійно, ніж Сидорчук. Також можна відзначити гру Луніна та Сироти проти Ірландії. Інші ж запасні виконавці мало чим запам’яталися.