Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Божевільний хет-трик Лукмана зупинив серію «Баєра» – «Аталанта» виграла Лігу Європи!
Відео

Ось це так Гасперіні і його команда!

23 травня, 09:12
16

У фіналі Ліги Європи 2023/24 досі непереможний в сезоні «Баєр» в Дубліні розгромно програв «Аталанті» 0:3.

Палачем леверкузенців та їхньої безпрограшної серії став вінгер бергамасків Адемола Лукман, який забив усі три голи у поєдинку. А таке в історії фіналів ЛЄ сталось вперше.

«Аталанта»: Муссо, Гімшіті, Хін, Колашинац (Скальвіні, 46), Дзаппакоста (Гатебур, 84), Едерсон, Копмейнерс, Руджері (Толой, 90+1), де Кетеларе (Пашалич, 57), Скамакка (Туре, 84), Лукман

«Баєр»: Коварж, Станишич (Боніфейс, 46), Та, Тапсоба, Фрімпонг (Телла, 81), Джака, Паласіос (Андріх, 69), Інкап'є, Вірц (Шик, 81), Адлі, Грімальдо (Гложек, 69)

🔹 Рахунок в матчі відкрили доволі швидко. На 12-й хвилині «Аталанта» забила після кутового, але не одразу.

Спочатку «Баєр» відбився, й італійці почали атаку другим темпом, яку завершили хитрий простріл Дзаппакости справа в зону на вході у воротарський та вривання Лукмана, підключення якого проспав Паласіос.

В результаті Адемола пробив у незахищений кут воріт біля дальньої штанги.

🔹 В середині тайму підопічні Гасперіні подвоїли перевагу. На 26-й хвилині леверкузенцям не вдався вихід в атаку.

Коварж зі штрафного зарядив уперед на Адлі, але той невдало відіграв назад ударом головою. Це обернулося мимовільним пасом на Лукмана, який змістився зі зони лівого інсайда, обіграв Джаку і здалеку закрутив низом у дальній кут воріт суперника.

🔹 Підсумок першого тайму - несподіване лідерство «Аталанти» в рахунку, яка вдало стримувала вибухового суперника.

Памʼятаючи, що «Баєр» цього сезону і з гірших ситуацій вирулював, очікувалось, що в другому таймі Леверкузен наверстає втрачене. Але вийшло навпаки.

В другому таймі бергамаски засушили гру так, що до 76-ї хвилини в ньому просто не було ударів у створ воріт. Обох команд. А потім швидка атака «Аталанти», пас Скамакки на Лукмана, а той оформлює хет-трик.

Адемола увійшов у штрафний, хитнув опонента і пробив невідпорно над Коваржем. Ось так герой вечора.

🔹 Як «Баєр» не старався у час, що залишився, але бодай на гол команда Хабі Алонсо не спромоглась. А таке з нею востаннє траплялось ще в січні в матчі Бундесліги проти менхенгладбахської «Боруссії» (0:0).

Таким чином їхня рекордна в історії європейського футболу безпрограшна серія зупинилась на 52-му поєдинку.

«Аталанта» майстерно повʼязала непереможного суперника, просто не давши йому зіграти у свою гру. Тому заслужено виграла у фіналі.

Трофей Ліги Європи став для бергамасків першим здобутим єврокубком в історії клубу. Сьогодні місто не лягатиме спати.