Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Польща без Левандовського ледь не відібрала очки в Нідерландів – але стався Веґгорст

Король камбеків.

Блог — Телевізор
16 червня, 17:19
4

У групі D Євро-2024 відкрили матчем між собою Польща та Нідерланди. Останні здобули перемогу – 2:1.

• Головний момент стартових складів – Польща вийшла на матч без своєї головної зірки, Роберта Левандовського. У нього розрив двоголового м’яза стегна.

Також у старті Польщі вийшов народжений в Україні Тарас Романчук:

• Гол на 16-й хвилині забив саме Адам Букса – відгукнувся на подачу Пйотра Зелінського з кутового, перестрибнувши і Дензела Дюмфріса, і Вірджила ван Дейка.

• Майже одразу ж після того Нідерланди мали кілька нагод зрівняти рахунок. Спочатку ван Дейк пробив після кутового – Щенсний потягнув.

• А потім на ударній позиції опинився Мемфіс Депай, який зходу пробив метрів з 15, м'яч просвистів над поперечиною.

• На 29-й Нідерланди все ж зрівняли: Коді Гакпо пробив з межі штрафного – і невеликий рикошет від Бартоша Саламона допоміг мʼячу потрапити у ворота.

• У другому таймі обидві команди також мали кілька непоганих нагод – але без якоїсь чіткої реалізації.

Аж поки не настала 83 хвилина – Аке викотив на суперсаба Вута Веґгорста, який традиційно для великих турнірів вже готовий був на ударній позиції.

Веґгорст забиває на третьому великому турнірі поспіль – потужний факт як на гравця, що не може себе знайти на високому клубному рівні.

На Євро-2020 від нього постраждала Україна (теж в першому турі), на ЧС-2022 – той самий дубль Аргентині, тепер – Польща.

• Але поляки не здавалися – на 89-й мали потужну нагоду зрівняти: на ударній позиції опинився Кароль Свідерський – але Вербрюґґен потягнув.

Так само голкіпер Нідерландів потягнув дальні удари Модера та Залевського у компенсований час.

• У другому турі Польща зіграє з Австрією, Нідерланди – з Францією. Обидва матчі відбудуться 21 червня.