Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Потужне відкриття Євро від господарів: три голи ще за перший тайм – і 5:1 на фініші
Відео

А ВАР отримав мінімальне нововведення.

Блог — Телевізор
15 червня, 08:00
7

Вітаємо з початком Євро-2024 – для господарів, Німеччини, він виявився набагато приємнішим, ніж для Шотландії, яка була їхнім суперником у матчі-відкритті.

Про безпосередньо церемонію відкриття детальніше можна переглянути тут:

• Що в Німеччини, що в Шотландії стартові склади були оптимальними.

• Ще до того, як на годиннику минула хвилина, Флоріан Вірц прагнув відкрити рахунок – з феноменального асисту Рюдіґера. Але і воротар врятував, і офсайд все-таки був.

• Але вже на 10-й саме Вірц забив перший гол цього Євро: Йозуа Кімміх відпасував – і Флоріан пробив приблизно з межі штрафного. Від стійки мʼяч і влетів у ворота.

Вірц забив у віці 21 рік та 42 дні, завдяки чому став наймолодшим автором голу збірної Німеччини на чоловічих чемпіонатах Європи. Він побив рекорд Кая Гаверца.

• На 19-й подвоїв перевагу Джамал Мусіала: Гюндоган вивів Гаверца в штрафний, той помітив Джамала на ударній позиції – так і закрили епізод голом.

Цікаво, що Мусіала забив у віці 21 рік та 109 днів, завдяки чому став другим наймолодшим автором голу збірної Німеччини на чоловічих чемпіонатах Європи. І теж обійшов за цим показником Кая Гаверца.

• На 24-й вперше в грі став критично помітним арбітр Клеман Тюрпен – вказав на позначку після фолу Крісті на Мусіалі.

Однак після перегляду повторів стало очевидно, що порушення сталося ще до штрафного майданчика – тож і пенальті перетворився на менш небезпечний штрафний удар.

До речі, тут вперше і затестували ще одне нововведення щодо ВАР – ще не пояснення арбітром рішення в мікрофон, але бодай на екранах стадіону.

• Але пенальті стався ближче до кінця першого тайму – на 42-й: Раян Портеус настільки жорстко вʼїхав у ноги Гюндогана, що крім 11-метрового Тюрпен ще й виписав йому пряме вилучення.

Пенальті спокійно реалізував Кай Гаверц.

Портус тим часом став першим гравцем з 2016-го, який отримав вилучення у свій дебют на Євро – останнім до нього був Александар Драгович у матчі Австрія – Угорщина у Франції, тоді ще представник київського «Динамо».

• На 68-й Ніклас Фюллькруґ, який вийшов на заміну лише за 5 хвилин до того замість Гаверца, забив і сам – надпотужно у девʼятку.

• На 75-й він навіть наче оформив дубль – але з доволі очевидного офсайду.

Щоправда, режисерів трансляції це певний час не бентежило – демонстрували, що Німеччина забила пʼять.

• Але Шотландія все ж один відіграла – з допомогою Німеччини: Робертсон подав зі штрафного, Скотт Маккенна скидував – і Антоніо Рюдіґер дуже невчасно повернув головою.

• Добив Шотландію все ж Емре Джан – максимально точно, вже в компенсований до другого тайму час, дальнім ударом.

• Окремо варто згадати про Тоні Крооса, який відіграв 80 хвилин і віддав – увага – 101 точну передачу зі 102.

• Наступний матч обидві команди зіграють 19 червня: Німеччина – з Угорщиною, Шотландія – зі Швейцарією.