Tribuna/Американський футбол/Блоги/Hail Mary/Провал «Баффало», розгром «Чарджерс» та безвиграшний «Лас-Вегас». Огляд третього ігрового тижня НФЛ

Автор — awesome_ukr
27 вересня 2022, 18:10
5

Трилер тижня: «Баффало» програли «Маямі» попри сейфті і право на останню атаку

Це був центральний матч тижня. «Баффало» сприймались як контендер і в перші тижні довели це на практиці. «Маямі» після значного підсилення в міжсезоння сприймались як темна конячка АФК і теж довели на полі, що з ними варто рахуватись. Історія останніх зустрічей кричала про перемогу «Біллс». Вони виграли поспіль сім останніх матчів проти «Долфінс» і лише в одному з них набрали менше 30 очок. Але кожна серія колись закінчується.

«Маямі» не злякались динамічного нападу суперника. Тому змогли його нейтралізувати. «Долфінс» обрали агресивну стратегію постійного тиску на лінію та квотербека. І вона принесла успіх. Діфенсів-енди Огба та Інгрем з’являлись поруч з Джошем Алленом частіше за його раннінбеків. На квотербеку зробили чотири секи, а також змусили зробити фамбл, завдяки якому «дельфіни» отримали миттєвий драйв в червоній зоні суперника на початку гри. Через постійний тиск Аллен був змушений поспішати і тоді він становився клієнтом секондері «Долфінс». Вони не зробили жодного перехоплення. Але вони зробили достатньо, щоб тримати ресиверів «Баффало» подалі від м’яча. І варто відзначити, що захист «Маямі» показав дива витривалості. В другій половині гри вони провели на полі 22 хвилини з 30-х. Хоч і не можна сказати, що цей матч для «Маямі» виграв виключно захист, вони зробили значний внесок в підсумковий результат.

Отримавши таку підтримку від захисту, напад «Маямі» не мав права злити матч. Попри те, що гра атаки «дельфінів» була далекою від ідеалу, вони витягнули ключові моменти матчу, які і визначили підсумкового тріумфатора. Танговаілоа ідеально скористався проблемами секондері «Баффало», які втратили обох стартових сейфті – Хайда та Пойєра. Саме в секондері відбулись ключові події фіналу гри. Танговаілоа двічі знайшов Веддла пасами на 32 та 45 ярдів на драйві, який став переможним для «Долфінс». Схоже, що мемчик про те, що Туа не вміє кидати паси на дальні дистанції можна відправляти в архів.

При всіх заслугах «Маямі» все ж варто казати, що «Баффало» самі дуже допомогли супернику виграти матч. «Біллс» припустились цілої купи помилок, які сумарно і коштували їм гри. Джош Аллен міг вивести свою команду вперед за дві хвилини до кінця гри, але просто кинув м’ячем в газон, коли його ніхто не пресував і в нього був час обрати найкращий варіант для пасу. На початку фінальної чверті кікер Басс промахнувся з 38 ярдів. Лайнбекер Метт Мілано не зміг втримати в руках м’яч і зафіксувати перехоплення, яке ніхто б не завадив повернути в залікову зону суперника. І фінальна помилка на останньому драйві, коли Айзая МакКензі не встиг вибігти за межі поля і зупинити час, через що «Баффало» не змогли пробити свій останній філдгол. «Біллс» набрали в нападі 491 ярд та 31 перший даун, але витиснули з цього всього 17 очок. З чотирьох заходів в червону зону очками завершились лише два. Над ефективністю використання своїх шансів варто попрацювати. Після впевненого старту «Баффало» отримали необхідний холодний душ.

Легендарність тижня: Томас Морстед пробив перший в історії НФЛ дупопант

Це мистецтво. Це фото хоч зараз можна вішати в Луврі. Жодних зайвих коментарів. Просто насолоджуйтесь.

Акція тижня: «Нью-Йорк Джетс» зіграли в матчі проти «Цинциннаті» з українськими прапорами на шоломах

Хоч «Нью-Йорк Джетс» без шансів поступились «Цинциннаті», для українців вони були головними переможцями цього тижня. Команда провела матч проти «Бенгалс» з українським прапором на своїх шоломах. Також наш прапор був на огорожах трибун перед заліковими зонами. Цим команда намагалась привернути увагу фанів НФЛ до нашої війни за незалежність.

Варто відзначити, що «Джетс» взагалі дуже активно допомагають нашій країні у боротьбі з рашистською поганню. Весною команда перерахувала 1 млн доларів, який рівними частинами по 100 тисяч впродовж року розподілять серед декількох благодійних та гуманітарних фондів. В червні родина Джонсон, яка володіє франшизою, перерахувала 100 тисяч доларів у фонд United24. Також «Джетс» підтримують один з таборів для українських біженців в Кракові, перераховуючи щомісячно гроші на його утримання.

Невдахи тижня: «Лас-Вегас» поступився «Теннессі» і залишився єдиною командою без перемог в цьому сезоні

Для обох команд це був матч, який обов’язково треба було вигравати. Що «Рейдерс», що «Тайтенс» провалили початок сезону і зіграли набагато нижче за той рівень, якого від них очікували в міжсезоння. Очний матч показав, що вони все ще далеко від оптимальної форми. Але одна команда все ж трошечки до неї ближча.

«Теннессі» отримали достатньо критики після ганьби в матчі з «Баффало» і провели потужну першу чверть. Три перші драйви «титанів» закінчились тачдаунами. Додайте філдгол перед перервою і у підсумку вийшли доволі непогані 24 очки. Але в другій половині гра «Теннессі» розвалилась. Теннехілл майже одразу кинув перехоплення. Пізніше він зробив фамбл, проте м’яч залишився в «Тайтенс». В «титанів» майже не було ефективних розіграшів в нападі і вони жодного разу не дійшли до червоної зони. Навіть більше – вони і на відстань філдгола не дійшли. «Теннессі» не набрали жодного очка в другій половині. Тож поки зарано говорити, що «Тайтенс» подолали свою кризу. Їх не вистачає на всі 60 хвилин. І це проблема.

З позитиву для «Теннессі» можна виділити непогану гру Дерріка Генрі. Після 25 ярдів проти «Біллс», раннінбек трохи реабілітувався і набрав проти «Рейдерс» 85 ярдів та заніс тачдаун. Це ще не той монстр, який набрав 2000 ярдів за сезон, але ця гра може стати для Генрі відправною точкою для повернення саме тієї форми.

А от для «Лас-Вегасу» позитиву не дуже багато. Вони програли третій матч і залишились єдиною командою ліги, яка ще не перемагала цього сезону. Після обміну поки не може заграти Даванте Адамс. Він оформив свій тачдаун, але стабільності в цій грі йому не вистачало. Адамс прийняв лише 5 з 10 пасів на доволі скромні 36 ярдів. За чутками, ресивер дуже незадоволений поточним станом справ. І це може стати додатковою проблемою для «Рейдерс». Бо хоч Адамс з Карром і друзі, але невдоволення головної зірки команди може спричинити суттєвий удар по атмосфері в роздягальні.

Після матчу за зачиненими дверима також відбулась довга розмова власника франшизи Марка Девіса з головним тренером Джошем МакДеніелсом. І навряд чи вони обговорювали щось приємне. Не виключено, що МакДеніелс отримав ультиматум стосовно покращення результатів команди. Якщо його не буде в найближчий час, то Джош цілком може стати першим тренером, на якого чекає відставка.

Єдиним промінчиком світла в усій цій ситуації для «Лас-Вегаса» був хіба що виступ Мака Холлінза. Ресивер, який ніколи не хапав зірок з неба, неочікуванно розкрився в «Рейдерс». Проти «Тайтенс» Холлінз був головною зіркою «рейдерів», набравши 158 ярдів і оформивши один тачдаун. На останньому драйві Мак прийняв два паси на четвертих даунах, чим майже врятував гру для «Лас-Вегаса». Не вистачило лише 2-очкової конвертації. Якщо Холлінз продовжить грати так і далі, то «Рейдерс» можуть отримати неочікуваного плеймейкера у своєму нападі.

Камбек тижня: «Міннесота» двічі відігралась у матчі з «Детройтом» з 14 та 10 очок відставання

Минулого сезону «Детройт» програв цілий ряд матчів на останніх хвилинах максимально болючими способами. Цього року якість гри «Лайонс» помітно покращилась, але вони так само програють на останніх хвилинах. Навіть коли лідирували майже весь матч.

Фішкою «Детройту» в цьому матчі був постійний ризик грати четверті дауни. «Леви» пробили лише три панти в умовах, коли грати четвертий даун не було жодного сенсу. Загалом «Детройт» зіграв одразу шість останніх даунів, успішними з яких були чотири спроби. Очевидно, що це була частина плану на гру Дена Кемпбелла. Тому дивно, чому в найвідповідальніший момент Кемпбелл відмовився від цього плану. Менш ніж за дві хвилини до кінця матчу тренер «левів» вирішив бити філдгол з 54 ярдів. Це при тому, що його кікер вже промахнувся з 48 ярдів. До першого дауну треба було набрати чотири ярди. Кемпбелл ризикував весь матч і раптом вирішив змінити тактику. І поплатився за це. Якщо Кемпбелл хотів зіграти безпечно, то пробиття панту було б більш надійним варіантом. Пройти все поле за хвилину з Казінсом – це виглядало б завданням із зірочкою для «Міннесоти». А так кікер «Детройту» прогнозовано промахнувся, «Міннесота» розпочала драйв на своїх 44 ярдах і всього за 20 секунд занесла переможний тачдаун. На майбутнє це буде уроком для «Лайонс». Якщо ризикуєш – ризикуй до останнього.

«Вайкінгс» попри перемогу теж навряд чи можуть бути задоволені грою. Кірк Казінс все ще страждає і не може пристосуватися до нової атакувальної схеми головного тренера О’Коннелла. Проти «Детройту» він грав нестабільно, промазав майже половиною пасів і завершив всього один пас на 20+ ярдів. Переважно Казінс грав через безпечні чекдауни. Але проти дійсно хороших команд чекдаунів недостатньо.

Разом з Казінсом загубилась і головна зірка нападу «вікінгів» – Джастін Джефферсон. Ресивер провів найгірший матч в своїй поки нетривалій, але яскравій кар’єрі. З «Лайонс» він набрав всього 14 ярдів. Менше нього у складі «Міннесоти» набрав лише Джален Рігор. І це вже другий матч, коли Джефферсон грає значно нижче своїх можливостей. Проти «Філадельфії» минулого тижня він також був посереднім. Цього ще недостатньо, щоб казати про ігровий спад Джастіна, але тенденція точно не є прийнятною для «Вайкінгс». Вони потребують більшого і від свого квотербека, і від свого головного ресивера.

Тріумф тижня: «Індіанаполіс» здобув першу перемогу в сезоні, обігравши «Канзас-Сіті»

Якщо ви раптом вважаєте, що спецкоманда не дуже важлива у футболі, то вам обов’язково треба подивитися цей матч. Навіть якщо в тебе один з найкращих нападів ліги, а твій захист цілком справляється з завданням стримати суперника, все може зруйнувати саме спецкоманда. «Канзас-Сіті» в цьому переконались.

«Чіфс» самі програли цей матч. Бо не можна припускатись такої кількості помилок. Вже в першій чверті новачок-ресивер Скай Мур запоров прийом після панту і подарував «Інді» легкі сім очок. В тій самій першій чверті резервний кікер Аммендола промазав екстрапоінт. Цю помилку «Канзас-Сіті» пізніше нівелювали 2-очковою конвертацією. Але Аммендола промазав ще й філдгол з 34 ярдів. У фінальній чверті добити все вирішив тренерський штаб «вождів», коли вони вирішили розіграти фейковий філдгол і змусили свого пантера кидати пас на резервного тайт-енда. Сюрприз-сюрприз – пас не пройшов. Не припустись хоча б однієї з цих помилок – і «Канзас-Сіті» міг розраховувати принаймні не овертайм.

Обов’язково варто згадати і про кінець першої половини. Замість того, щоб дати шанс Махоумсу запустити дальній пас і спробувати наблизити команду для пробиття філдголу, координатор нападу Біенемі дав команду грати винос, щоб закінчити половину. Квотербек був відверто незадоволений цим і одразу висказав все, що він думає про такий плей-коллінг. Біенемі наче сказав Махоумсу «в нас все добре», бо на той момент «Чіфс» вигравали 14:10. Як потім виявилось, в них все було не добре.

«Індіанаполіс» також був далеким від ідеалу в цій грі, але зробив менше критичних помилок. Найбільшою з них був фамбл Метта Райана, після якого «Чіфс» занесли тачдаун. Здатність квотербека «Кольтс» тримати м’яч після ударів та секів викликає питання. В нього вже 7 фамблів всього за 3 гри. Не всі з них підхопив суперник, але все одно це дуже небезпечна тенденція. Над цим Метту варто багато попрацювати. А поки що в матчі з «Канзас-Сіті» він принаймні виправив свою помилку майже ідеальним фінальним драйвом, який приніс «Індіанаполісу» перемогу.

«Кольтс» можуть бути задоволені не лише перемогою, а й виступом своїх новачків в нападі. Ресивер Алек Пірс став другим в команді по ярдам на прийомі одразу за ресивером №1 Піттманом. Алек прийняв три паси на 61 ярд, в тому числі 14-ярдовий пас на фінальному драйві. А обидва тачдауни «Інді» були на рахунку тайт-енда Джелані Вудса. Для нападу, який навіть після цієї перемоги залишається найгіршим в лізі в категорії набраних очок, неймовірно важливо отримати нових плеймейкерів. Пірс та Вудс потроху стають ними.

Колишній тижня: Карсон Венц зустрівся з «Філадельфією» і зазнав ганебної поразки

Коли квотербек зустрічається зі своєю колишньою командою – це завжди принципово. Бажання довести, що дарма ви від мене відмовились присутнє в будь-якого нормального спортсмена. Та от схоже, що у «Філадельфії» було набагато більше бажання показати Карсону, що вони зробили правильно, коли випнули його на мороз.

Захист «Іглз» домінував в цьому матчі. Як відмітив якийсь фан в інтернеті, захисники «орлів» били Венца так, наче він заборгував гроші кожному з них. На бідолашному Карсоні зробили 4 секи лише в першій чверті. Загалом за матч було 9 секів. Після одного з секів Карсон зробив фамбл і подарував «Іглз» драйв з 24 ярдів «Коммандерс». За всю першу половину у квотербека «Вашингтона» було лише три (!) успішних паса. А єдині очки в нападі «командори» набрали на останньому драйві, коли доля гри вже давно була вирішена. Захист «Філадельфії» знищив свого суперника і напад «Вашингтона» виглядав приреченим.

А ось захист столичної команди був набагато кращим за своїх колег з нападу. Вони невдало провели лише одну чверть – другу, в якій «Філлі» набрали всі свої 24 очки. В інших трьох захист «Коммандерс» відстояв на нуль. Але ж як би з цього був хоч якийсь зиск.

У «Філадельфії», попри легку перемогу, ситуація була схожою на «Вашингтон». Захист зробив набагато більше для перемоги. Звісно, якщо напад набирає 24 очки за одну чверть, то його наче і не варто критикувати. Але ж були три чверті з нулем очок. З «Коммандерс» такий трюк можна провернути, проте з більш серйозними суперниками «орлам» варто відповідальніше ставитись до своїх драйвів і набирати очки не лише в одній чверті. Тим не менш, варто похвалити ДеВонту Сміта, який встановив особистий рекорд в цій грі (169 ярдів) та Джалена Хьортса, який провів черговий впевнений матч (340 ярдів, 3 ТД).

«Філадельфія» залишається однією з двох непереможних команд цього сезону. І зважаючи на доволі легкий календар, «Іглз» цілком очікувано вже думають про плей-офф навіть попри 14 ігрових тижнів попереду. А «Вашингтону» треба подумати над тим, як витискати більше зі свого доволі непоганого ростеру.

Розгром тижня: «Джексонвілль» на виїзді розтрощив «Лос-Анджелес Чарджерс»

Результат цього матчу виглядає сенсаційним, але по грі «Джексонвілль» повністю заслужив перемогу. «Ягуари» скористались всіма помилками свого суперника, швидко заробили комфортну перевагу в рахунку і спокійно довели справу до розгрому. І це вже друга перемога «Джегуарс» в сезоні. Минулого року в них було всього три перемоги. Тож схоже, що «Джексонвілль» взяв правильний курс.

Потроху виправдовувати аванси починає Тревор Лоуренс. Квотербек провів впевнений матч без суттєвих помилок, набрав 262 ярди та кинув три тачдауни на трьох різних ресиверів. Цікаво, що для квотербека це перша виїзна перемога в НФЛ. До цього було 9 поразок поспіль. Знаєте, хто ще з квотербеків програв 9 ігор в гостях і переміг лише з 10-ї спроби? Пейтон Меннінг. Може Лоуренс і не буде настільки успішним, як легенда «Кольтс» та «Бронкос», але він нарешті показує свій талант в НФЛ.

Суттєву підтримку Лоуренс отримав від свого тандема раннінбеків. Особливо старався Джеймс Робінсон. Після минулого сезону, коли його відверто недолюблював коуч «ягуарів» Урбан Майєр, Робінсон знову повертається до своєї звичної продуктивності і доводить статус одного з найважливіших гравців для команди. Джеймс набрав 116 загальних ярдів і заніс тачдаун. А якщо взяти до уваги, що його напарник по бекфілду Тревіс Етьенн набрав ще 75 ярдів, хоч і без тачдаунів, то у «Джексонвілля» вимальовується непоганий дует, здатний принести багато користі.

Свою долю респекта заслужив і захист «Джегуарс». Саме вони були відповідальні за вдалий початок гри. На перших чотирьох драйвах «Чарджерс» оборона «ягуарів» зробила перехоплення, вимушений фамбл і двічі змусила суперника пробити пант. Особливо сяяв новачок-лайнбекер Девін Ллойд, на рахунку якого перехоплення і три збиті паси. Футболіст встигав грати по всій довжині поля і зробив ряд ключових розіграшів. Зважаючи на те, що «Джексонвілль» завжди вмів розвивати гравців захисту, в Ллойда є всі шанси стати в майбутньому зіркою ліги.

Стосовно «Чарджерс», то частину провини за поразку можна списати на ситуацію з травмами. В команди дуже багато втрат. Через пошкодження дограти до кінця не змогли текл Рашон Слейтер і ді-енд Джоуї Боса. Раніше «блискавки» втратили стартового центра Корі Лінслі і корнера Джей Сі Джексона. І не варто зайвий раз нагадувати, що Джастін Херберт грає зі зламаними ребрами. Як для такої травми, квотербек провів доволі непоганий матч, але здоровий Херберт здатен набагато більше, ніж один тачдаун та точність пасів трохи більше 50%. На початку сезону «Лос-Анджелес» виглядали фаворитами на потрапляння в плей-офф. Проте якщо «блискавки» продовжать втрачати гравців такими темпами, то матчі на виліт будуть здаватися недосяжною мрією.

Страждання тижня: «Денвер» ледь переміг «Сан-Франциско» в матчі мертвого нападу з обох боків

Захисний футбол мало кому подобається. Тим паче в сучасну еру НФЛ, де від кожного матчу очікують вибухового видовища. Хоча він має свою певну красу навіть попри низьку результативність. Але те, що відбулось в матчі «Денвера» та «Сан-Франциско» навряд чи можна вважати тріумфом захисного футболу. Скоріше це була демонстрація імпотентності нападу.

З 26 драйвів, які мали значення (відкидаємо останні драйви кожної з половин), 17 закінчились пантами. Тобто 65% драйвів матчу призвели ні до чого. За матч було лише два тачдауни і команди лише два рази за весь матч дійшли до червоної зони. Це було ганебне видовище, після якого у фанів обох команд має бути багато питань до своїх улюбленців.

В міжсезоння всі очікували, що «Денвер» побудує ефективну атаку, яка буде серед лідерів ліги і яка витягне «Бронкос» в плей-офф. Поки що цього нападу не видно. Матч з «Найнерс» став черговим приводом для фанів «жеребців» задати собі питання: «А от цей чувак під третім номером дійсно коштував двох піків першого та другого раундів?». Вілсон ніяк не може адаптуватися до нової команди. За весь матч з «Сан-Франциско» він показав себе ефективним квотербеком лише на одному драйві, який і привів до тачдауну. Але це було вже в останній чверті. А за межами цього драйву було 10 пантів та моцні 50 ярдів в нападі за шість драйвів в другій половині гри. Вілсон, у якого в «Сіетлі» була репутація одного з найкращих квотербеків в категорії дальніх пасів, кинув лише один пас на 20+ ярдів. І навіть на коротких дистанціях він примудрився кинути кілька таких пасів, які ресивери могли прийняти лише дивом. Якби суперником Вілсона в цьому матчі не був Джиммі Гаропполо – все закінчилось би цілковитим побиттям. І хоч «Денвер» зараз має позитивний рекорд і дві перемоги поспіль, так тривати далі не може. Будь то проблема у Вілсоні, будь то проблема в тренері-новачку Хаккетті, але «Денверу» терміново треба щось змінювати. Бо нічим хорошим це не закінчиться.

Якщо фани «Бронкос» ламали голову над тим, навіщо було йти на обмін за таким Вілсоном, то фани «Найнерс» пригадали чому їх менеджмент так наполегливо намагався позбутись Джиммі Гаропполо. Якщо винести за дужки тачдаун на другому драйві гри, то на інших 12-ти драйвах «Сан-Франциско» зміг зайти на половину поля суперника лише тричі. І лише раз вони пройшли відмітку в 40 ярдів. Коли «49ті» мали шанс все-таки вирвати перемогу в фіналі гри, Гаропполо на двох останніх драйвах кинув перехоплення та пас, який призвів до фамблу. А ще Джиммі порадував фанів пік-сіксом, який скасували через те, що квотербек вибіг за задню межу власної залікової зони. Тож «Денверу» зарахували сейфті. Схоже, що в цьому сезоні врятувати «Сан-Франциско» від ганьби може лише їх захист.

Новачок тижня: Кріс Олаве

«Нью-Орлеан» зазнав другої поразки поспіль і викликав ще більше питань стосовно свого нападу. В матчі з «Кароліною» «Сейнтс» дійсно виглядали дуже погано. Але це аж ніяк не можна було сказати про їх новачка-ресивера. Олаве чи не одноосібно тягнув весь напад «святих». Він прийняв 9 пасів на 147 ярдів. Це третина від всіх пасових ярдів «Нью-Орлеана» в матчі. Кріс все більше адаптується до ліги і показує свій талант. Можливо, саме він зможе дати новий поштовх нападу «Сейнтс», який допоможе подолати проблеми.

Герой тижня: Ламар Джексон

Ламар продовжує показувати «Балтимору» (і всій НФЛ), що він не дарма намагається вибити собі жирний контракт. Квотербек «Рейвенс» провів черговий прекрасний матч. Проти «Петріотс» Джексон набрав 218 ярдів пасом, 107 виносом, кинув 4 тачдауни і один заніс самостійно. Зрозуміло, що менеджмент «Рейвенс» не хоче злити половину зарплатного ліміту на квотербека. Але Джексон демонструє, що зараз він фактично і є половиною команди. Тож можливо «крукам» все ж варто розбити скарбничку і дати квотербеку ті гроші, яких він вимагає.

Тачдаун тижня: Марквез Келлевей виловив пас однією рукою перед трьома захисниками

На жаль для «Сейнтс», цей тачдаун вже нічого не вирішував. Але він все одно вийшов класним. Келлевей виловив не найкращий пас однією рукою і зробив це з такою легкістю, що виглядало це дуже круто.

Результати третього ігрового тижня виглядають наступним чином.

Після трьох тижнів вже можна зазирнути в таблиці дивізіонів. В НФК все доволі прогнозовано, а в АФК одразу в трьох дивізіонах лідирують команди, від яких цього не очікували. Проте це лише третій тиждень. Вся боротьба попереду.

Американська конференція

Наступного тижня відбудеться перша міжнародна гра сезону. У Лондоні зіграють «Нью-Орлеан» та «Міннесота». «Лас-Вегас» спробує добути першу перемогу в матчі з беззубим «Денвером». А в центральному матчі тижня зійдуться «Балтимор» та «Баффало».