Tribuna/Американський футбол/Блоги/Hail Mary/Домінація «Балтимора», камбек «Міннесоти» та магія від Страуда . Огляд дев’ятого ігрового тижня НФЛ

Автор — awesome_ukr
7 листопада, 17:39
1

Дебют тижня: «Канзас-Сіті» перемогли «Маямі» у першому матчі НФЛ у Франкфурті

НФЛ продовжує розширювати свою географію. Німеччина для ліги не нова, бо матчі вже проводились в Мюнхені. А от Франкфурт – новий. Місто вперше приймало гру НФЛ і одразу яку – «Канзас-Сіті» проти «Маямі». Хоч зливи тачдаунів не сталось, гра все одно вийшла цікавою.

Для «Чіфс» перемога в цьому матчі була обов’язковою, щоб перекреслити жахливу поразку «Денверу» тижнем раніше. Не все було ідеально, але «вожді» показали найголовніше – здатність адаптуватися. «Маямі» повністю вимкнули з гри Тревіса Келсі. Тайт-енд набрав всього 14 ярдів, що за його стандартами дорівнює відсутності на полі. Раніше це поховало б пасову гру «Канзас-Сіті». Але проти «Маямі» всі зробили свій невеличкий внесок. Жоден ресивер не прийняв більше трьох пасів. Проте таких ресиверів було аж 8. Махоумс вдало диверсіфікував свої паси, за рахунок чого «Чіфс» могли просуватися вперед. Тактика не працювала відмінно, бо в другій половині «вожді» не набрали жодного очка, проте вона працювала принаймні на необхідному мінімумі. В «Чіфс» ще буде час, щоб відточити її.

Ефективність тактиці нападу забезпечила і гра захисту «Канзас-Сіті». «Маямі» залишались без очок аж до середини третьої чверті. Тайрік Хілл більшу частину матчу був в тіні і залишив поле без тачдауну. Рахім Мостерт розбігався під кінець гри, але більшу її частину не міг знайти можливості для виносу. І на рахунку захисту «вождів» був ключовий розіграш гри: ідеальне повернення вимушеного фамблу на Тайріку Хіллі для тачдауну. Фактично саме цей тачдаун став переможним. Захист «Чіфс» все більше стверджується в ролі плеймейкера команди і цього сезону саме він може дотягнути «вождів» до Супербоулу.

«Маямі» можуть набирати по 70 очок проти аутсайдерів і влаштовувати атакувальну феєрію проти команд з програшним рекордом. Але проти команд з позитивним рекордом «Долфінс» не вивозять. Це їх третя поразка в трьох матчах проти команд з позитивним рекордом. «Дельфіни» виглядали вже більш конкурентно, ніж в матчах з «Баффало» та «Філадельфією», але навряд чи можна розраховувати на перемогу, коли перші очки ти набираєш в середині третьої чверті. Та й всі шанси на камбек «Маямі» запороли також своїми руками. Той заботчений снеп на четвертому дауні ще буде довго переслідувати Тангаваілоа і його напад. «Долфінс» намагались дати бій, але їх перевершили майже за всіма статтями. В «дельфінів» попереду bye-week, на якому їм треба знайти корінь проблеми. Інакше їх перспективи в плей-офф будуть не надто обнадійливими.

Приниження тижня: «Балтимор» знищив «Сіетл»

Двома тижнями раніше «Балтимор» розібрав на запчастини лідера Півночі НФК – «Детройт». Коли до «Рейвенс» в гості завітали лідери Заходу НФК, картина не дуже відрізнялась. «Сіхокс» також були знищені.

«Балтимор» був на голову сильніший в усіх аспектах. Ламар Джексон промазав всього 5 пасами з 26-ти і пішов відпочивати на початку фінальної чверті, бо гра вже була зроблена. Втім, це не завадило його бек-апу Тайлеру Хантлі кинути тачдаун на Оделла Бекхема, який став першим для ресивера у формі «круків». В бекфілді засяяла зірка Кітона Мітчелла. Новачок-раннінбек представив себе лізі, набравши 138 ярдів та занісши тачдаун. Мітчелл тепер виглядає ідеальним доповненням до Гаса Едвардса. Ветеран залишається основним раннінбеком червоної зони, а от новачок має отримувати можливості в центрі поля. Кітон показав чудову здатність вмикати прискорення на відкритих ділянках та пробиватись через текли.

Захист «Балтимора» також показав свою домінантність. Вони миттєво зупиняли всі спроби виносів «Сіетла», створювали шалений тиск на Джино Сміта і майже не давали йому шансу кинути пас. Сміт не мав навіть дрібки часу на пошук ресиверів і завершив гру з точністю пасів меншою за 50%. Він також прийняв 4 секи і зробив один фамбл. «Рейвенс» знайшли свою тактику пас-рашу і показують, що здатні зупинити будь-якого суперника.

Для «Сіетла» в цьому матчі не було нічого гарного. Дрібку втіхи можна знайти хіба що в тому, що «Сіхокс» вдалось зробити два вимушених фамбли. В іншому – сум та безнадія. Про страждання Сміта вже було згадано. Варто додати, що більше половини всіх своїх пасових ярдів за гру (85 зі 157) він набрав двома пасами. Половина драйвів закінчились вже після трьох даунів, а перейти половину поля «яструбам» вдалось всього тричі за весь матч (один раз був вже за безнадійного рахунку 3:30). «Сіетл» тепер ділить першу сходинку дивізіону із «Сан-Франциско» і має багато матеріалу для роботи над помилками.

Трилер тижня: «Міннесота» з квотербеком-джорніменом перемогла на останніх секундах «Атланту»

На дедлайн обмінів «Міннесота» взяла собі квотербека-джорнімена Джошуа Доббса. Він навряд чи розглядався як основна заміна травмованому Кірку Казінсу. «Вайкінгс» планували в першу чергу дати шанс новачку Джареду Холлу. Саме Холл розпочав матч проти «Фелконс» в старті. І розпочав непогано – новачок набрав 78 ярдів та влучив 5 з 6 пасів. А потім він отримав струс мозку. «Вікінги» були змушені випускати на поле Доббса. І той створив один з найзахопливіших камбеків сезону.

Доббс мав менше тижня, щоб пристосуватись до нової команди. Логічно, що часу йому не вистачило. Квотербек навіть не знав імена всіх своїх лайнменів та ресиверів, не кажучи вже про розіграші. Тому той факт, що Доббс на своїх двох перших драйвах прийняв сек у власній заліковій зоні та зробив фамбл, навряд чи когось дивував. А от потім сталась магія.

Доббс адаптувався до гри і почав активно тягнути команду вперед. Він використовував свої ноги, завдяки чому заніс тачдаун та набрав ключовий перший даун на фінальному драйві. Він роздав 20 точних пасів, не маючи при цьому на полі свого основного ресивера. Він кинув 2 тачдауни і успішно провів 2-очкову конвертацію в третій чверті. Доббс грав так, наче він знаходиться в цій команді не тиждень, а принаймні рік. Джошуа вже виправдав свій обмін і цілком заслужено отримав місце в старті на наступну гру. А «Міннесота» отримала привід для обережного оптимізму на другу половину сезону.

В «Атланти» ситуація з квотербеком була менш героїчною. «Фелконс» змінили в старті Дезмонда Ріддера на Тейлора Хайнікі. Головною причиною заміни були постійні втрати м’яча Ріддером. Проте Хайнікі матч без втрат теж не провів. На рахунку Тейлора перехоплення, яке повністю на його совісті. В цілому Хайнікі не був поганим, але й для перемоги він нічого особливого не зробив. Останній драйв фінальної чверті був гарною ілюстрацією цього. «Фелконс» занесли тачдаун, але з 14 розіграшів пас від Хайнікі був лише на одному. «Атланта» все ще здатна боротися за дивізіон, проте далека від вирішення своєї проблеми зі стартовим квотербеком.

Шаленство тижня: «Х’юстон» без кікера переміг «Тампа-Бей», зробивши переможний тачдаун за 40 секунд

Без перебільшення, ця гра має бути в ТОП-3 найкращих за підсумками сезону. А ще вона показала, що «Х’юстон» вирішив проблему франчайз-квотербека на довгі роки.

Сі Джей Страуд вже мав репутацію найкращого квотербека зі свого класу. Після гри з «Бакканірс» він остаточно зняв всі питання про найкращого новачка сезону. Страуд провів геніальний матч. Якщо в першій половині матчу він періодично виглядав як розгублений новачок, то після перерви Страуд перетворився на майбутнього члена Зали слави НФЛ. На першому ж драйві Сі Джей ввалив 75-ярдовий тачдаун на Ноа Брауна. Після цього його було не зупинити. На п’яти наступних драйвах «Тексанс» залишились без очок всього раз. Останній драйв «Х’юстона» взагалі був витвором мистецтва. «Тампа-Бей» залишила супернику на камбек 46 секунд. Страуд посміхнувся і виграв матч за 40 секунд. 5 точних пасів, 4 з них – на 10+ ярдів. Сі Джей розривав захист «Бакс» в ключові моменти і розірвав його у найвідповідальніший час. На наших очах народжується нова зірка НФЛ.

Варто згадати про ще деякі обставини героїчного камбеку «Х’юстона». Всю другу половину «Тексанс» грали без кікера. Ка’імі Фейрберн травмував ногу і не міг продовжувати матч. Тож «Тексанс» не могли дозволити собі задовільнитися філдголом. Втім, раз вони все ж ризикнули. Резервний раннінбек Даре Огунбовале підійшов до м’яча і поклав 29-ярдовий філдгол. Ці 3 очки суттєво допомогли «Тексанс» здобути перемогу. Перемогу, яка була взірцем тактики «адаптуйся, імпровізуй, перемагай».

«Тампа-Бей» мають всі приводи бути засмученими, але навряд чи мають звинувачувати себе в чомусь. Вони видали чудовий матч. Суперник просто був трохи кращим у найвідповідальніші моменти. Якщо говорити про конкретні персоналії, то в складі «Бакс» виділявся раннінбек Рашаад Вайт. Перед перервою він набрав майже половину всіх ярдів «Тампи» в нападі. І після перерви він теж зробив значний вклад. Вайт чудово збалансував напад «Бакс», який тепер може розраховувати і на пас, і на виніс. А те, що «Бакканірс» можуть розраховувати на пасову гру, знову підтвердив Бейкер Мейфілд. Квотербек переживає ренесанс і може затриматися у Флориді. «Бакканірс» програли, але вся боротьба для них ще попереду. Корона дивізіону залишається на відстані витягнутої руки.

Історія тижня: «Цинциннаті» вперше в своїй історії виграли матч у прайм-тайм неділі

В це може бути важко повірити, але «Бенгалс» ніколи не перемагали в прайм-тайм неділі. «Тигри» зіграли 11 матчів Sunday Night Football і програли їх всі. Щасливим став 12-й матч. І цьому не завадило те, що в суперниках були складні «Баффало».

Джо Бурроу остаточно довів, що він точно повернувся. Квотербек «Цинциннаті» другий тиждень поспіль видає сильний матч. Якби Джа’Марр Чейз і Тайлер Бойд могли втримати паси, в Джо було б 4 тачдауни. А так він обмежився лише двома результативними пасами на своїх тайт-ендів Сміта та Семпла. Втім, цього було достатньо для перемоги. Бурроу уникав пас-рашу «Баффало», не припускався помилок і був точним у вирішальні моменти гри. Джо остаточно повернув свою оптимальну форму, що є хорошою новиною для «Бенгалс», з огляду на щільну конкуренцію в дивізіоні.

Свого квотербека підтримав і захист «тигрів». Їх гра не була ідеальною. Вони дозволяли Аллену заробляти багато ярдів скремблом і не створювали на нього багато тиску через пас-раш. Але вони протримались достатньо, щоб дати шанс своїй команді створити відрив. І звісно вони зробили суттєвий вклад в перемогу своїми відборами м’яча. Вимушений фамбл на Далтоні Кінкейді на початку фінальної чверті якщо і не виграв матч, то суттєво цьому допоміг. «Цинциннаті» є над чим працювати в захисті, але динаміка однозначно позитивна. Що і доводить 4-матчева переможна серія «Бенгалс».

Прокляттям «Баффало» були повільні старти матчів. «Біллз» провалювали перші чверті, після чого героїчно наздоганяли суперника. Проти «Цинциннаті» «буйволи» розпочали ідеально, зробивши тачдаун на першому ж драйві, а потім знову далась в знаки стара болячка. «Баффало» не набрали жодного очка до перерви. Намагання створити камбек в другій половині поховав вже згаданий фамбл Кінкейда. В «Біллз» майже не було виносної гри. Кук та Мюррей набрали всього 24 ярди на двох. Аллен видавав шедевральні відрізки, але знову кинув перехоплення і ще ряд сумнівних пасів. А захист хоч і втримав «Бенгалс» в другій половині, дозволивши їм набрати всього 3 очки, але не міг швидко повертати м’яч своєму нападу. «Тигри» могли дозволити собі йти с поля без очок, спаливши необхідний час. Захист «Біллз» дозволяв їм це робити. Нестримні та потужні «Баффало» тепер мають рекорд 5-4. Що цілком обгрунтовано ставить під сумніви їх можливість затриматися в плей-офф або навіть потрапити туди.

Результати дев’ятого ігрового тижня виглядають наступним чином

Турнірне становище в дивізіонах наступне.

Американська конференція

Національна конференція

Наступного тижня «Сан-Франциско» після відпочинку спробує перервати свою серію поразок та перемогти «Джексонвілль». Доббс після магічного дебюту за «Міннесоту» спробує розвинути успіх в грі проти «Нью-Орлеана». А Сі Джей Страуд з «Х’юстоном» пройде жорсткий тест матчем з «Цинциннаті».