Tribuna/Футбол/Блоги/Старт українців у єврокубках! Динамо vs Фенербахче! На що чекати?

Старт українців у єврокубках! Динамо vs Фенербахче! На що чекати?

19 липня 2022, 18:11
1

Вже цього тижня починається 2й раунд кваліфікації до Ліги Чемпіонів, участь в якому бере й представник української еліти - київське "Динамо", яке отримало в суперники турецький "Фенербахче". На папері цей колектив виглядає сильнішим за данський Мідтьюлланн та кіпрський АЕК, однак чи виглядає іменитий клуб зі Стамбулу настільки грізним, як здається від початку? Розберімося в цьому разом!

ПОПЕРЕДНІЙ СЕЗОН ТА ПІДГОТОВКА ДО ТЕПЕРІШНЬОГО

Сезон 2021/22 для 19-кратного чемпіона Суперліги видався доволі турбулентним: першу половину сезону неможливо було передбачити який результат у матчі буде остаточним за їх участі. Однак вже в кінці лютого, після вильоту на першій стадії плей-офф Ліги Конференцій, повністю зосередились на чемпіонаті, не зазнавши жодної поразки в 12 останніх матчів чемпіонату - 9 перемог та 3 нічиї. Також примітним є факт, що в 40% поєдинків команда забивала більше 3х м'ячів

Перед матчами із біло-синіми Фенербахче провів 6 товариських поєдинків, здобувши 5 перемог, серед яких були непрості Партизан та Галл Сіті. Даний факт свідчить про хорошу психологічну форму, в якій турки підходять до матчу у середу.

ВІДОМОСТІ ПРО СКЛАД ТА КОГО ВАРТО ОСТЕРІГАТИСЯ

На дану мить власники клубу не сильно активно працюють на трансферному ринку, відповідно, нових гравців в клубі не особливо багато. Із того, що можна відмітити, це відхід Месута Озіла в "Башакшехір" та добре відомого українській публіці Аллах'яра Сайядманеша в Галл Сіті (який й так грав пів року в оренді в останньому колективі). Щодо поповнення: нещодавно вільним агентом приєднався форвард збірної Норвегії Джошуа Кінг, відомий своїми виступами за Борнмут.

Заявка на ЛЧ має наступний вигляд:

• Голкіпери: Алтай Байіндір, Ертугрул Четін, Фуркан Акьюз.
  • Захисники: Сердар Азіз, Філіп Новак, Аттіла Салаї, Марсель Тіссеран, Брайт Осайї-Самуель, Ферді Кадіоглу.
  • .Півзахисники: Бурак Капачак, Вілліан Арау, Міха Зайц, Лінкольн, Ісмаїл Юксек, Мігел Креспо, Іфран Кавечі, Арда Гюллер, Дієго Россі, Брума, Емре Мор, Мухаммед Гюмюшка.
  • Нападники: Джошуа Кінг, Сердар Дурсун, Енер Валенсія

Атакувальна лінія за іменами потужно не виглядає, однак свої результати дає. Наприклад, Сердар Дурсун є найкращим бомбардиром минулого розіграшу (15+1), також проблем можуть створити Енер Валенсія (7+6), Дієго Россі (6+7), Брума (7+2) та Міха Зайц (9+1).

Окремої уваги вартують останні двоє із переглядів, які є творцями атак команди. Виключити їх із гри => суттєво зменшити гостроту коло воріт Георгія Бущана.

ЧИ ЗІГРАЄ ФАКТОР НОВОГО ТРЕНЕРА?

Цього літа столичну команду очолив відомий португальський наставник Жорже Жезуш, якому притаманно грати в сміливий атакувальний футбол. Окрім того, він є чудовим мотиватором, здатен підняти бойовий та моральний дух команди навіть не в найбільш вдалих матчах. Саме ці фактори і були поясненням того, як Бенфіка під його керівництвом зуміла тричі виграти чемпіонат Португалії та двічі поспіль добратися фіналу Ліги Європи.

ТРОШКИ ПРО ДИНАМО

Цього місяця підопічні Мірчі Луческу провели 6 спарингів та здобули 3 перемоги, 1 нічию та 2 рази поступилися (Ліону та Антверпену). Форма не найкраща, та будемо сподіватися, що в офіційних матчах гравці проявлять себе із кращого боку

По стартовому складу особливих питань не повинно виникати, окрім позиції лівого захисника, яку в попередньому недограному сезоні бетонував Миколенко. Маємо 3 ймовірних кандидатури:

• Владислав Дубінчак. Цей парубок провів гарну половину сезону у складі Дніпра-1, був ключовим гравцем під керівництвом Ігоря Йовичевича
  • Костянтин Вівчаренко. Гравець молодіжної команди киян, досить перспективний. Допоміг команді в ЛЧ U-19 продемонструвати феєричні показники у матчах проти однолітків з Баварії та Барселони
  • Олександр Караваєв. Універсальний гравець, основне амплуа якого є правий фланг оборони. Однак Мірча Луческу неодноразово ставив його на лівий фланг за відсутності Миколенка, а на його позицію випускав Томаша Кендзьору

Можуть розділитися думки у експертів і при виборі нападника. Чи зіграє з перших хвилин Артем Бєсєдін, чи все ж Владислав Супряга, якому Мірча Луческу давав шанс проявити себе на зборах, в якому форвард забив 1 м'яч.

ЙМОВІРНІ СКЛАДИ КОМАНД

На мою думку, команди вийдуть на поле із такою основною ланкою:

Динамо Київ: Бущан - Караваєв - Забарний - Попов - Дубінчак - Сидорчук - Шапаренко - Буяльський - Вербич - Циганков - Бєсєдін

Фенерабхче Стамбул: Баїндір - Новак - Сердар - Тіссеран - Кадіоглу - Зайц - Луїс Густаво - Брума - Кахведжі - Россі - Бурсун

ІСТОРІЯ ПРОТИСТОЯНЬ

До того колективи зустрічались між собою два рази на груповому етапі ЛЧ у сезоні 06/07 та 08/09. В обох випадках сильнішими виявлялись біло-сині, які обігрували турків вдома та на виїзді грали у нічию. Підсумок: 2-2-0 статистика за Динамо та 8/12 можливих набраних очок.

ПРОГНОЗ НА МАТЧ

Для обох команд це буде перший офіційний матч у сезоні, тож чекати жвавого початку не варто. Перші хвилин 10-15 команди будуть пристосовуватись одна до одної, після чого почнуть діяти сміливіше та створювати моменти біля воріт суперника. Справжньої активізації можна чекати в періоді 25-30 хвилини, коли одна з команд почне створювати по справжньому небезпечні моменти, один із яких точно переросте у гол. І на полі знову триватиме "засуха" моментів хвилини до 70, а там вже як карта ляже...