Tribuna/Футбол/Блоги/"Камон плей, шо такое?" або чому Динамо не перемогло

"Камон плей, шо такое?" або чому Динамо не перемогло

20 липня 2022, 23:02
2

Розбираємо перший матч киян

Кілька хвилин тому закінчився перший матч 2-го кваліфікаційного раунду Ліги Чемпіонів між Динамо та Фенербахче. Для українців це став перший офіційний матч з грудня минулого року. Тоді вони грали проти луганської Зорі у рамках чемпіонату України. Відверто кажучи - матч вийшов не дуже вдалим. Чому так сталося? Розберемо все по полицях

1 ТАЙМ

У перші 10 хвилин команди виглядали дуже зарядженими, активно вступали у жорстку боротьбу в центрі поля, намагаючись заволодіти ініціативою. І все ж чаша терезів схилилася в бік турецької команди, які активніше та настирливіше підходили до наших воріт. Перша серйозна нагода трапилася на 15 хвилині матчу, коли після подачі з правого флангу головою пробивав Енер Валенсія, однак Бущан парирував це удар.

Наступні 10 хвилин Динамо намагалося вирівняти гру, створивши бодай якийсь момент. І таких було 2: спочатку Артем Бєсєдін не зумів підставити ногу після подачі Владислава Дубінчака, а за кілька хвилин після чудової вертикальної атаки удар завдавав Беньямін Вербич, однак м'яч повністю зрізався з ноги.

Після 30-ї хвилини особливих нагод не було ні в кого. Можна згадати лише удар Кадіоглу на 34-й хвилині та небезпечний простріл з правого флангу від Россі на 36-й, який закінчився серією рикошетів, після чого потрапив до рук Бущана.

Далі були лише спроби створити щось схоже на момент. Наприклад, удар Сидорчука з-за меж штрафного майданчику більше нагадував запуск ракети Falcon у космос.

Підсумок: перевага гостей, яка мала завершуватися голом.

2 ТАЙМ

Друга половина зустрічі розпочалася із напівмоменту турків, коли невгамовний уругвайський нападник Россі видав блискучий спринт, оббігши Кендзьору, потім прокинув крізь поляка м'яч, але удар вийшов геть не точним.

Перші моменти, які вартують уваги з боку Динамо почали виникати на 52-й хвилині. Після подачі зі штрафного пробивав Попов, але не точно.

На 55-й хвилині динамівці обікрали захисників "канарейок" і вивели на ударну позицію Сидорчука, однак опорник пробив повз цілі

На 71-й хвилині матчу стався найбільш небезпечний момент матчу: спочатку Шапаренко обіграв кількох гравців Фенербахче на своїй половині поля, після чого виникла діагональна передача на Циганкова, який віддавав м'яч на Буяльського, але той дійшов до Бєсєдіна, який прекрасним обвідним ударом відправляв круглого в напрямку воріт. Воротар був безсилим, але м'яч пройшов в сантиметрах від стійки...

Більше небезпечних моментів в матчі не було. Були удари з боку турків, але несильними й не складними для Бущана. Пізні заміни від обох наставників гру не пожвавили, хоча запам'ятався Брума, який кілька разів успішно вступав в обіграш

Підсумок: моменти господарів своїх плодів не принесли. На табло закономірні нулі!

НАЙБІЛЬШ ПОМІТНІ ПЕРСОНИ В МАТЧІ

Не зважаючи на не дуже яскравий матч, окремі особистості мені запам'яталися

Фенербахче:

• Дієго Россі. Уругвайський інвертований вінгер неодноразово турбував оборону киян та голкіпера своїми обігруваннями та ударами. Я особисто нарахував три вдалі випадки, коли Россі обходив Кендзьору на фланзі.
  • Брайт Осаї-Самуель. Корисним був сьогодні і цей правий захисник, який допомагав Россі в атаках. Він неодноразово показував майстер-класи динамівським форвардам як потрібно обігрувати свого суперника та зберігати м'ячі.

Динамо:

• Владислав Дубінчак. Єдина світла пляма на фоні бляклого виступу команди. Дебютний матч 24 річний лівий захисник провів доволі непогано. Запам'ятався своїми реактивними підключеннями на фланг, швидкістю та якістю прийняття рішень. Міг віддати результативну передачу, якби Артем Бєсєдін мав довші ноги.
  • Георгій Бущан. Нашому вартовому воріт кілька разів доводилося вступати у гру. Таким чином, він здійснив 6 сейвів та залишив свої ворота на замку

Якщо обирати гравця матчу, то я замислився б над кандидатурою Россі та Бущана, але все ж, з огляду на результат, віддав це звання останньому.

ЩО БУЛО НЕ ТАК З ДИНАМО?

Цю гру можна схарактеризувати як "гру до забитого м'яча", який так і не трапився. Нижче наведено кілька аргументів, чому цього голу від Динамо можна було не чекати

Відсутність конструктиву. В основному атаки розпочиналися вибиттям Бущана м'яча вперед, в сподіваннях на те, що Бєсєдін побореться і збереже м'яч для команди. Спроби вийти через пас зі своєї половини поля успіхів не приносили. Цьому посприяв високий пресинг від Жорже Жезуша. В активному відборі брало участь до 6 футболістів стамбульців. М'яч або перехоплювали турки, або він опинявся за межами поля, таким чином, знову ж переходив до турецької команди.

Не було лідера на полі. Ми звикли, що в кожній команді є лідер, який веде за собою команду до тріумфу, але сьогодні в Динамо такий командир пропав. Шапаренко не так часто загострював атаки, Циганков взагалі розчинився на полі. Надії були на те, що капітан Сидорчук зможе якось "напхати" своїм колегам і змусити їх грати, або слова Мірчі Луческу в перерві вплинуть на гру. І останнє дійсно спрацювало, але лише в період 52-71 хв, і те епізодично.

Самовіддача. Динамо не справляло враження команди, яка вийшла на поле, як на битву. Радше, як на побиття суперника. В прямому сенсі цього слова. І це підтверджує статистика: кияни "побили" Фенербахче на 26 фолів, це надзвичайно велика кількість. Враження, що підписали контракти з UFC.

Збитий приціл. Якщо в першому таймі було нудно, то в другому таймі з'явилось трохи більше інтенсивності й почали виникати якісь удари. Однак ЖОДЕН з них не прийшовся в площину воріт Баїндіра.

Пізні заміни. Напевно, один з найбільш незрозумілих моментів : чому Луческу так пізно почав випускати гравців? Підсилення атаки сталося лише на 77хв, коли на поле вийшов Гармаш. Звісно, що за 18 хвилин показати щось непросто, а у Ваната й те було трохи більше 10.

ЩО ВАРТО ЗМІНИТИ В МАТЧІ-ВІДПОВІДІ?

На мою думку, в Стамбулі з перших хвилин потрібно випускати Караваєва замість Кендзьори, який був одним із гірших сьогодні, а на позицію форварда з перших хвилин випускати Ваната. Бєсєдін сьогодні вкотре довів, що не заслуговує місце основного нападника Динамо. У двох епізодах йому на прийняття та обробку м'яча (без подальшого просування) знадобилося 5! дотиків.

Сподіваємося, що Мірча Луческу та тренерський штаб зроблять відповідні висновки та приймуть правильні рішення для забезпечення успішного результату у Стамбулі.