Хотілося виколоти очі, але результат здобули

27 липня 2022, 22:43
1

Результат протистояння Динамо - Фенербахче

Щойно закінчився 2-й матч відбірного етапу до Ліги Чемпіонів, який тривав більше звичного часу, та закінчився вдало для нас. Емоційні та ігрові гойдалки не покидали протягом усього матчу, настільки все було заплутано

ПРЕВ'Ю

Традиційно, за годину до матчу УЄФА оприлюднили склади команд. Мірча Луческу випустив на поле той самий склад, який грав у Лодзі. Натомість його візаві, Жорже Жезуш, зробив одну зміну. В центрі захисту з'явився Салай замість Сердара. Також португальський наставник обрав іншу схему на цей матч. Замість 4-3-3 було 4-1-3-2, з двома інвертованими вінгерами Кахведжі-Россі і парою форвардів Кінг-Валенсія. Таким чином показавши, що на Динамо чекають серйозні неприємності по ходу усього поєдинку.

БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПРО МАТЧ

Перший тайм став продовженням попереднього матчу. Турки тисли на ворота Бущана, Динамо намагалося вийти на чужу половину поля, щоб бодай створити видимість атак, але під високим та інтенсивним пресингом це вдавалося нечасто.

На матчі було присутньо дуже багато вболівальників, які палко підтримували господарів, і ті віддячували їм гостротою в атаці. Вже на 2-й хвилині Джошуа Кінг міг забивати після серії рикошетів, але пробив повз ворота. На 10-й гол таки стався: Забарний під пресингом втратив м'яч біля штрафного майданчика, за чим послідував простріл на порожні ворота, який замкнув Валенсія. На наше щастя, арбітр угледів порушення правил проти нашого захисника і гол скасував. На 20-й кияни змушені були знов хапатися за серце. Удар зі штрафного прийшовся у каркас воріт, Бущан не міг виручити.

Загалом турки нанесли 8 ударів по воротах за тайм. Динамо спромоглося лише на вихід віч-на-віч Циганкова, але Віктор задалеко відпустив м'яч і змарнував нагоду. Також був ЄДИНИЙ ЗА ТАЙМ удар Дубінчака, але і той не став небезпекою.

Друга 45 хвилинка розпочалася також під диктування "канарейок", пару нагод, пару стандартів, які змушували думати, що от-от назріє гол. Але на 54-й хвилині стався момент, який перевернув усе на 180 градусів. Віталій Буяльський (якого нещадно били гравці турецької команди протягом усього матчу) заробив другу жовту картку для Юксека, і турок був змушений покинути межі поля, залишивши свою команду в меншості.

Одразу після цього кияни і забили. Це Кендзьора прорвався флангом і виконав передачу на Буяльського, який ПЕРШИМ УДАРОМ В ОТВІР ЗА 147 ХВИЛИН відкрив рахунок у матчі. Після цього кияни сіли на свою половину полю та чекали шансу на контратаках. А дарма...

За 20 хвилин до кінця доля піднесла туркам шанс - пенальті. Однак у гру вступив наш Бущаніще, який ногою парирував удар Валенсії. Після такого моральний дух команди та вболівальників підскочив, усі вже готувалися святкувати, аж тут Георгій напартачив на виході, його помилкою скористався Салай, переправивши шкіряного у порожні ворота. 1:1! Правило останніх хвилин знову спрацювало. Динамо могло забити в наступній же атаці. Після незграбного удару Гармаша ані Шепелєв, ані Ванат не дотяглися до м'яча

Матч перейшов в ЕКСТРАТАЙМ

Тут Динамо вже цілком і повністю переграли турецьких опонентів, створюючи купу шикарних нагод. Видно, підопічні Луческу не тренували пенальті на тренуваннях, інакше я це пояснити не можу. На 100-й хвилині біло-сині змарнували одразу 2 нагоди: спочатку Шепелєв влучив у стійку, а потім Забарному забракло кілька сантиметрів щоб поцілити у ворота. За пару хвилин все той же захисник переграв на другому поверсі голкіпера, але знову влучив у каркас. Ну прям нещастя!

Нещастя, да щастя прийшло! В останні 15 хвилин спрацював дует джокерів Вівчаренко-Караваєв, які вийшли на заміну. Перший віддав, другий забив, встановивши остаточний результат. Така тяжка і важлива перемога киян!

ЩО СПОДОБАЛОСЯ?

Фенербахче. Ось така проста відповідь. Суб'єктивна думка, але турки були сильнішими за Динамо. Дуже подобалося, як вони зустрічали гравців Динамо на їх половині поля, коли ті намагалися почати атаку. Імпонує також вертикальний футбол Жезуша, було вдосталь атак, коли м'яч переходив з флангу та фланг, де перед латералем відкривалась вільна зона і був час як пробігти з м'ячем, так і прийняти рішення.

Після вилучення у Фенербахче не складалося враження, що команда грає в меншості. У Динамо не відчувалося значної переваги до кінця основного часу, було відчуття, що якийсь гол міг і залетіти. Так і сталося... На додатковий час у Фенербахче вже забракло сил, а Динамо виявилось прагматичніше, завдяки чому і здобули перемогу.

Попри прохід Динамо до наступної стадії, турецький колектив явно заслуговує поваги. Якби не вилучення, все могло закінчитися явно інакше. Особисто бажаю їм успіхів у Лізі Європи.

ПРО ГРАВЦІВ ДИНАМО

Зважаючи на ситуацію в країні, ми очікуємо, що наші хлопці битимуться як справжні воїни. Ті самі воїни, що захищають нас від орків-загарбників. Однак цього не бачимо вже другий матч поспіль. Ми бачимо кволий футбол, тактикою бий-біжи з передачами на Бєсєдіна (дай Бог він там зачепиться).

Відсутність креативу від Шапаренка, який ми звично бачимо в іграх за Динамо та збірну, провали в опорній зоні Сидорчука та його невміння віддавати точні передачі. Циганков вже другий матч поспіль розчиняється на полі, як і Вербич. Фланги також не працюють. Був шанс себе сьогодні показати у талановитого Ваната, який на 37-й замінив травмованого Вербича, але за майже 90 хвилин мав лише одну нагоду, при виході віч-на-віч, але не зумів переграти Баїндіра. В пресингу був кволим, підтюпцем біг на перехоплення.

Єдині персони, яких сьогодні можна відзначити: Буяльський та Бущан, які провели гарний матч, і саме перший був лідером атак киян.

ПРО АРБІТРА

Обслуговував цей матч Массімо Іратті, який запам'ятався своєю безцеремонністю та загалом показав 13! жовтих карток у матчі. Будь-яка сутичка, фол, грубіший за середньостатистичний арбітр розцінював як той, що тягне на картку.

"ФУ-ЕПІЗОДИ", ЯКІ ВИКЛИЧУТЬ У ВАС БУРЮ ЕМОЦІЙ

1) Ось така була заставка до матчу від турецьких режисерів. Видно, варто їм показати правильну транслітерацію.

2) Просто ганебно поводилися вболівальники Фенербахче, які після голу Динамо скандували "Владімір Путін"

ЕПІЛОГ

Все ж таки, незважаючи на усі негативні моменти, Динамо змогло пройти у 3-й раунд, та точно забезпечило собі місце мінімум у Лізі Європи. Далі новий виклик - Штурм із цікавого австрійського чемпіонату.

По грі - все ж хочеться, щоб Луческу відійшов від своїх консервативних принципів та пробував награвати різні модифікації 4-2-3-1 та випускати інших футболістів на певні позиції, та все ж це утопія, яка, ймовірно, прийде із новим головним тренером за рік чи два.