Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Шахтар-Антверпен. 1:0. 9 очок за 5 турів, євровесна і мрії про 1/8 ЛЧ.

Шахтар-Антверпен. 1:0. 9 очок за 5 турів, євровесна і мрії про 1/8 ЛЧ.

Блог — FootUAball
28 листопада, 23:29
8

Перемога Шахтаря, яка, окрім важливих 3-х очок, принесла багато позитиву.

В цьому матчі Ліги Чемпіонів вирішувалося багато чого: чи гарантує собі Шахтар євровесну, чи набере свої перші очки в історії Антверпен, чи залишаться у боротьбі за 1/8 ЛЧ "гірники" - багато питань, відповіді на які ми мали отримати після фінального свистка арбітра.

_________________________________

3 хвилина: Сікан поборовся в центрі поля(скрін 1), віддав на Невертона(скрін 2), той пробіг до карного майданчика і пробив(скрін 3) - неточно.

12 хвилина: ГОЛ! Шахтар забиває! "Гірники" заробили штрафний, Зубков подав - Матвієнко замкнув.

Хочеться відзначити, що Шахтар до забитого м'яча був досить активний і шалено вмотивований, після забитого - Антверпен почав перехоплювати ініціативу і підтискати "гірників". Гравці Маріно Пушича почали програвати епізодично боротьбу, що категорично не можна в таких "лобових" матчах.

24 хвилина: перший гольовий момент у Антверпена! Вермерен пройшов з м'ячем в центрі поля і віддав пас на Батая(скрін 1), Батай і Керк у 4! передачі розібрали лівий фланг Шахтаря(скрін 2, 3), Батай прострілює в центр(скрін 4), де у Баліквіши не виходить удар(скрін 5), на щастя для нас. Ніхто не крив 10 номера бельгійської команди.

32 хвилина: гольовий момент у Антверпена на рівному місці! Степаненко боровся за м'яч(скрін 1), який невдало(для гірників) відлетів на Мую, якого загубив Гочолейшвілі(скрін 2), але після удару 11-го номеру Різник рятує(скрін 3).

До слова, статистика ударів станом на 33 хвилину: 2:3(1:1 у ствір).

39 хвилина: момент у Шахтаря! Степаненко підібрав м'яч і віддає на Криськіва(скрін 1), той обігрався із Зубковим(скрін 2,3), Дмитро прострілює(скрін 4), Невертон пробиває(скрін 5), і після сейву м'яч відлітає на Судакова(скрін 6), який пробиває вище воріт.

Перший тайм можна було б розділити на 3 частини: домінація Шахтаря з 1 до 12 хвилини, далі - Антверпен почав перехоплювати ініціативу з 15 до 35 хвилини, і останні 10 хвилин 1-го тайму - увімкнулися "гірники" у гру і завершували першу половину матчу більш впевнено.

Початок другого тайму - Антверпен почав активно з думками про те, що "втрачати нема чого, треба йти і атакувати".

54 хвилина: момент у Антверпена. Баліквіша черпачком запустив Батая до штрафної(скрін 1), Батай прострілює в центр(скрін 2), де ніхто не криє Янсена(скрін 3), і в останній момент гравці Шахтаря кидаються під удар. Небезпечно!

55 хвилина: і одразу ж момент у Шахтаря! Все почалося з Сікана, який поборовся за м'яч з габаритним захисником(скрін 1), віддав на Зубкова(скрін 2), той прострілює(скрін 3), але нікого на підборі у "гірників". Але після боротьби на лівому фланзі Азаров відібрав м'яч і пробив(скрін 4) - кіпер Антверпена кінчиками пальців переводить на кутовий!

62 хвилина: ще один момент у Шахтаря! Криськів розігнав атаку у центрі поля і віддав на Зубкова(скрін 1), Зубков віддає на Криськіва, який вривається до штрафної(скрін 2,3), Дмитро прострілює в центр(скрін 4), але там ніхто не замикає передачу, і в боротьбі Сікана із захисниками м'яч відлітає до Степаненка, який пробиває(скрін 5) - кіпер Антверпена знову робить супер-сейв!

90+3 хвилина: Шахтар міг в кінцівці матчу закривати питання щодо переможця! Судаков розпочав атаку, віддавши шедевральну передачу на Зубкова(скрін 1), Зубков пробіг до штрафної і віддав класну передачу на Бондаренка(скрін 2), який відіграв голкіпера, але влучив у гравця і не забиває(скрін 3)!

90+3 хвилина: і ледве не спрацювало футбольне правило: не забиваєш ти - забивають тобі! Баліквіша на правому фланзі хитнув Гочолейшвілі і подав до карного(скрін 1), де Алдервейлерд пробиває(скрін 2) - Різник рятує!

І Шахтар перемагає, і гарантує собі євровесну!

(До слова цікавий момент: в першому матчі цей захисник Антверпена міг принести нічию - не забив пенальті, тут мав 100% нагоду - і теж не забив. Не щастить, але для нас це - чудово!)

________________________________________

Шахтар набирає 9 очок з 15-ти. Він гарантував собі євровесну і до останнього туру залишає собі шанси навіть на боротьбу за 1/8 ЛЧ! Хто б сказав нам, після матчу з Порту та 1-го тайму на виїзді проти Антверпену - не повірили б ніхто та ні за що!

Але бажання футболістів, мотивація та хороша підготовка до матчів - запорука успіху.

Як Невертон відпрацьовував у захисті, як Зубков розганяв класно атаки та боровся у кожному епізоді усі 95 хвилин, Судаков - просто як завжди топ-рівень, ну, і звісно, капітан - Степаненко. Він - незамінний для "гірників".

І знову хочеться трохи помріяти: а чому б не поборотися за 1/8 ЛЧ? Маємо право помріяти!