Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Антверпен - Шахтар. 2:3. Перший тайм ганьби - другий тайм надії.

Антверпен - Шахтар. 2:3. Перший тайм ганьби - другий тайм надії.

Блог — FootUAball
8 жовтня, 10:00
6

Розбір другого матчу групового раунду ЛЧ, де вирішувалися 2 речі: перспектива команди в цьому турнірі і подальша кар'єра тренера в клубі.

Перед початком другого матчу Шахтаря в цьогорічній ЛЧ "гірники" підходили з двома проблемами: невиразна гра на початку сезону, яка трансформується у втраті важливих очок в УПЛ, а також, у перші чутки щодо можливої відставки Ван Леувена.

І, протягом цього матчу, фанати донецького клубу мали дві діаметрально-різні думки: після першого тайму - "відставка тренера", після фінального свистка - "тренер витягнув гру".

Чому ось так - розбираємо.

3 хвилина: 1:0, забиває Антверпен. Знову - хаос та провал на фланзі Шахтаря. Все почалося з втрати м'яча "гірниками" на фланзі(скрін1). Варто зауважити, що у відборі брав участь Степаненко, який залишив свою опорну зону(скрін 2), і страхувати її ніхто не пішов.

Далі - 18-річний Вермерен отримав у вільній зоні м'яч (скрін 1), продавив центр захисту Шахтаря(скрін 2), віддав на вільного Мую(скрін 3), який, в свою чергу, накрутив Азарова,(скрін 4) і пробив підкруткою під штангу. Початок матчу - та ж сама "беземоційна інертність" донецької команди.

7 хвилина: знову провал в центральній зоні, на цей раз - після стандарту. Знову Муя один(скрін 1), ніхто йому не заважає пробити. Добре, що його ріщення було пробивати злету, а не обробляти м'яч. Бо міг бути більш небезпечний момент, а вийшов - удар вище воріт.

10 хвилина: перша десятихвилинка трохи лякала мене обранням "обережної стратегії" Ван Леувена, це стало зромуміло з двох причин:

1 - коли на поле, замість атакувального профайлу футболіста(Бондаренко), вийшов Назарина(який працює більше на оборону).

2 - коли побачив, як обороняється Шахтар(скрін 1): затискається в центрі, залишає відкритими фланги і головне - відсутність агресивного та структурованого пресингу. Якщо так обережно грати з Антверпеном - з ким очки брати? З Барселоною?

14 хвилина: знову захист, знову "двійка". Для початку, звісно, хочется відзначити філігранну передачу від цз Антверпена - Алдервейрельда на Мую(скрін 1)

В момент передачі видно, що Муя не в офсайді(скрін 1), і якби 11 номер прийняв вдало м'яч(скрін 2) - був би вихід віч-на-віч. Але пощастило. Знову.

16 хвилина: в матчі з командою, з якою ми повинні,для початку, вибороти місце в Лізі Європи, ми заходимо до її карного майданчику аж на 16! хвилині матчі! Це так, без скріншотів, інформація для обмірковування.....

22 хвилина: перша спроба провести успішну атаку з ударом від "гірників". Судаков отримав м'яч на лівому фланзі, протягнув його до карного майданчика(скрін 1), обігрався с Криськівим у штрафній суперника(скрін 2), той - віддавав на Сікана, від форварда Шахтаря м'яч відскочив до Степаненка(скрін 3) - той пробиває і заробляє кутовий. Бодай щось "гірники" почали створювати. Далі був кутовий, де Матвієнко не замкнув після скидки Ракицького.

24 хвилина: Шахтар потроху прокидається! Конопля обігрався з Сіканом, який скинув в центрі на Зубкова(скрін 1), той протягнув до штрафної і пробив(скрін 2) - рикошет і заробляють "гірники" кутовий. До слова, на цю хвилин за ударами було 4:5, у ствір воріт - 1:1, але рахунок на табло(

33 хвилина: 2:0. Антверпен забиває. Але все почалося з атаки "гірників", Знову на лівому фланзі обігралися Судаков з Криськівим(скрін 1) з ударом від Дмитра(скрін 2).

Але не встигли глядачі подивитися повтор атаки Шахтаря, як бельгійська команда забила! Голкіпер Антверпена викотив м'яч на Вермерена, той пробіг метрів 15 без жодного супротиву! гравців Шахтаря(скрін 1), віддав чудову розрізну передачу на Боліквішу(скрін 2), якого мав крити Назарина(страхував зону Коноплі, якій брав участь в минулій атаці) - і маємо вже 2:0.

Офсайдну пастку - не зробили, з футболістом персонально не грали - гол пропустили.

Перший тайм завершився з рахунком 2:0 на користь Антверпена. І перша думка була: одна команда з нічого робить голи, а інша - начебто, приїхала, і взагалі нічого не хотіла робити. Знову інертність, відсутність агресії та бажання в грі.

48 хвилина: 2:1. Шахтар забиває! Шахтар вийшов на другий тайм зовсім іншою командою: агресивна, заведена і націлена на атаку. Все почалося з активного розіграшу "гірників" біля штрафного Антверпена, Зубков класною передачею знаходить Коноплю(скрін 1), який вривається в карний майданчик(скрін 2), віддає на Судакова(скрін 3), удар - стійка рятує.

Далі пішла атака другим темпом: Азаров віддав класну передачу на Назарину(скрін 1) - той пробиває на силу воротаря, голкіпер тягне удар, після чого серія каламбуру та відскоків(голкіпер не міг приборкати м'яч), а далі - Сікан з'являється в потрібний момент і в потрібний час(скрін 3), і забиває гол! Той момент, коли за 15 секунд "гірники" створили більше гостроти, аніж за увесь перший тайм!

54 хвилина: знову Шахтар атакує правим флангом. Знову розіграш Зубков-Конопля робить гостроту(скрін 1,2). Антверпен відбивається.

Протягом 55-70 хвилин Шахтар нагнітав, подавав, небезпечно розігрував, пресингував і активно йшов у відбір. А Антверпен вперше дійшов до штрафної "гірників" аж на 67! хвилині матчу(привіз Матвієнко невдалою передачею)

І на 71 хвилині Шахтар забиває, 2:2! Наші заробили штрафний, і Ракицький(не без допомоги фортуни) забиває гол і стає найвіковішим українцем, який забивав в ЛЧ!

76 хвилина: забиває Шахтар, 3:2! Знову сумбур, знову дивні відскоки та привози від Антверпена. І знову Сікан опиняється у потрібному місці і в потрібний час! Назарина пішов у відбір на фланзі(скрін 1), віддав на Зубкова, який протягнув м'яч до штрафної(скрін 2), далі - відбір, помилка голкіпера, який випускає м'яч з рук, Назарина, який не вимкнувся з епізоду і віддав на вільного Сікана, який замкнув передачу. Сумбур, хаос, але головне - гол!

33 хвилина - 0:2 і нуль бажання у Шахтаря.

76 хвилина - 3:2, яке підкріплене шаленою мотивацію та прагненням до боротьби на кожному клаптику футбольного поля!

Далі - була суцільна боротьба з 2 непоганими моментами у Антверпена, але Різник рятував впевнено!

І на 90+7 хвилині суддя призначає пенальті, який гравець бельгійського клубу не реалізовує!

3:2! Шахтар здобуває надважливу перемогу в усіх сенах: як турнірних цілей, так і для емоційного піднесення команди

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Що казав Ван Леувен чи інші ветерани один одному - достеменно невідомо. Але факт є факт - Шахтар вперше при нідерландцю зіграв з бажанням в очах! Так, деякі тактичні зміни Ван Леувен теж зробив, які змінили хід гри(Судаков почав спускатися нижче і завдяки цьому білд-ап "гірників" почав працювати ефективно, а також повернення до старої звички, яка працює: півзахисники зміщувалися в центр, відкриваючи простір для флангових захисників).

Але це лише 45 хвилин. 45 хороших та класних хвилин. А Шахтар при Ван Леувені зіграв вже 12 матчів.