Tribuna/Футбол/Блоги/Цей день в історії футболу/30 січня Семюель Ето'о забив 16-ий гол в Кубку африканських націй

30 січня Семюель Ето'о забив 16-ий гол в Кубку африканських націй

В цей день у 2008 року Семюель Ето’о двічі забив за Камерун Судану на Кубку африканських націй, ставши найкращим бомбардиром турніру за всю історію.

Автор — Майкл68
30 января 2022, 13:42

В цей день у 2008 року Семюель Ето'о двічі забив за Камерун Судану на Кубку африканських націй, ставши найкращим бомбардиром турніру за всю історію.

Нападнику, який щойно оговтався після тривалої травми знадобилося небагато часу, щоб відновити свою форму. Він забив обидва голи Камеруну (включаючи один пенальті) під час поразки на початку турніру від Єгипту 22 січня, а потім реалізувавши ще один пенальті у матчі-відповіді. Чотири дні по тому була перемога над Замбією з рахунком 5:1. Це був його чотирнадцятий гол у турнірі, що зрівняло його з Лораном Поку з Кот-д'Івуару в перегонах за нагороду найкращого бомбардира.

Камерун повернувся на поле 30 січня для останнього матчу групового етапу проти Судану. Приблизно 10 000 глядачів спостерігали, як Ето'о одноосібно заволодів титулом бомбардира завдяки пенальті на 27-й хвилині, де Камерун повів у рахунку 1:0. Автогол Судану на 33-й хвилині збільшив перевагу до 2:0, а потім Ето'о додав ще один м’яч на 90-й хвилині. Футболіст збільшив рекорд за всю історію до шістнадцяти голів.

На жаль для Ето'о, це був його останній гол на турнірі того року, оскільки у фіналі Камерун програв Єгипту. Але він повернувся в 2010 році, і забив ще двічі, встановивши поточний рекорд – вісімнадцять. У 2012 році йому не вдалося продовжити збільшення рекорду, оскільки Камерун не пройшов кваліфікацію до турніру.