Tribuna/Футбол/Блоги/Цей день в історії футболу/14 лютого Кувейт розгромив Бутан з рахунком 20:0

14 лютого Кувейт розгромив Бутан з рахунком 20:0

В цей день у 2000 році Кувейт встановив світовий рекорд, перемігши Бутан з рахунком 20:0 у відбірковому матчі Кубка Азії.

Автор — Майкл68
13 февраля 2022, 22:30

Незважаючи на те, що Кувейт виграв свій перший кваліфікаційний матч з рахунком 6:1 над Туркменістаном, команда не показувала жодних ознак того, що вони здатні створити такий рекорд. Але Бутан не був найсильнішим колективом. Нещодавно завершивши самовільне блукання по міжнародному футболу, збірна приєдналася до ФІФА на початку того ж року. Свою першу офіційну гру вони програли Непалу з рахунком 3:0.

Кувейту ж знадобилося кілька хвилин, щоб розпочати погром -  Джассем Аль-Хувайді забив гол на 17-й хвилині. Але це тільки відкрило шлюзи, оскільки Башир Абдулла забив другий на 20-й хвилині - це був його перший із восьми голів у цей день (20', 24', 38', 45' (пен.), 47', 50', 59', 89'). Аль-Хувайді додав ще чотири (36' (пен.), 39', 52' (пен.), 57'), а Ахмед Аль-Мутаїрі зробив хет-трик (21', 51', 63'). Інші чотири забили Фавваз Бахіт (31'), Нохайр Аль-Шаммарі (21'), Іссам Сакін (65') і Ахмед Джассем (77' (пен.).

Рахунок побив попередній міжнародний рекорд, який був встановлений трьома тижнями раніше, коли Китай переміг Гуам з рахунком 19:0 у тій самій кваліфікаційній серії. Але пізніше рекорд було побито, коли Австралія перемогла Тонго з рахунком 22:0 у 2001 році.