Tribuna/Футбол/Блоги/Цей день в історії футболу/9 лютого Емі Фірн стала першою жінкою, яка судила матч Англійської футбольної ліги

9 лютого Емі Фірн стала першою жінкою, яка судила матч Англійської футбольної ліги

В цей день у 2010 році Емі Фірн стала першою жінкою, яка судила матч Англійської футбольної ліги, коли судила останні 20 хвилин матчу Ковентрі Сіті проти Ноттінгем Форест.

Автор — Майкл68
9 февраля 2022, 00:16

В цей день у 2010 році Емі Фірн стала першою жінкою, яка судила матч Англійської футбольної ліги, коли вийшла на останні 20 хвилин матчу Ковентрі Сіті проти Ноттінгем Форест.

Незважаючи на недавні суперечки, через які аналітики Sky Sports Енді Грей і Річард Кіз втратили роботу після сексистських висловлювань на адресу помічника арбітра Прем'єр-ліги Сіана Мессі, Футбольна ліга Англії задіювала жінок як резервних рефері з 1991 року, коли Венді Томс була третім резервним суддею. Пізніше Томс працювала помічником арбітра як у Футбольній лізі, так і в Прем'єр-лізі, а також судила матчі поза лігою, починаючи з 1996 року.

Але жодна жінка ніколи не була головним арбітром у чотирьох вищих дивізіонах Англії до Фірн. Фінансовий аналітик компанії Rolls Royce, яка працювала чиновником вже 14 років, Фірн обслуговувала матчі Ліги як помічник арбітра з 2006 року. І вона знову виконувала цю роль у матчі Ковентрі проти Форест, коли за 20 хвилин до кінця матчу призначений арбітр, Тоні Бейтс, залишив поле через травму ноги. Тоді Фірн зайняла його місце і місце в історії футболу.

Матч завершився перемогою Ковентрі з рахунком 1:0. Хоча Фірн почула кілька насмішок, вона знизала плечима, сказавши потім: «Я просто сміюся, і сприймаю це нормально». Нападник Ковентрі Клінтон Моррісон похвалив Фірн, сказавши: "У неї все було під контролем, коли вона вийшла судити. Навіть зник нецензурний лексикон. Було б цікаво, якби були якісь суперечки. Але їх не було, тому що вона зробила дуже хорошу роботу. Є лише одна річ, яка має значення для офіційної особи, це те, наскільки вони хороші рефері».