Tribuna/Футбол/Блоги/Я не Лукомский, я только учусь/Нульовий матч. Ліверпуль і МЮ зіграли на користь опонентів

Нульовий матч. Ліверпуль і МЮ зіграли на користь опонентів

Команди поділили очки між собою

Автор — Dumserfer
17 января 2021, 22:38
2

Матч Ліверпуль - МЮ - одне з центральних протистоянь в Англії прямо зараз. Ліверпуль - чинний чемпіон, Манчестер Юнайтед іде першим в турнірній таблиці. При цьому розрив між першим і шостим місцем сьогодні складає всього 5 балів. І це не рахуючи, що деякі команди з ТОП-6 мають ігри в запасі. Тому говорити, що це був "матч за чемпіонство" було б перебільшенням.

Стратегічний матч

Поєдинок Ліверпуля та Юнайтед в моменті нагадав мені протистояння Шахтаря і Динамо. Атакуюча команда, чинний чемпіон своєї країни проти колись великого клубу, у якого давно не було серйозних досягнень і який зараз вибрався на вершину турнірної таблиці.

Ліверпулю було важливо здобути перемогу після програшу Саутгемптону (1:0) і підтвердити амбіції на захист чемпіонства. Для Манчестера це був шанс відірватися від конкурентів і заявити про себе як серйозного претендента на титул.

При цьому Лестер зараз на 2-му місці. А Ман Сіті, ідучи п'ятим, має дві гри в запасі. І якщо команда Гвардіоли виграє ці матчі, то вийде на чисте перше місце. Не забуваємо також про Тоттенхем і Евертон, які входять в першу шістку. Тому і Ліверпулю, і МЮ було важливо взяти три бали.

Диявольська оборона

Тягатися з Ліверпулем у швидкості можуть собі дозволити одиниці, до яких МЮ не належить. Тому команда Сульшера грала другим номером і від оборони. І робила це вдало протягом всього матчу. Ліверпуль шалено атакував - володіння м'ячем за перші 15 хвилин матчу складало 71% проти 29% МЮ. Проте усі 7 ударів за перші 30 хвилин матчу команда нанесла повз ворота.

Манкуніанці намагалися знизити темп гри на початку, коли у Ліверпуля ще були сили активно тиснути. А тому на вкидання одного аута у "червоних дияволів" ішло секунд 10-15. Хоча арбітр і не бачив у цьому нічого такого. Захисники МЮ страхували один одного, особливо під час флангової гри і забігань Мане.

При цьому сказати, що це була "глуха" оборона в стилі Маурінью не можна. Манчестерці зустрічали команду Клоппа на своїй половині поля, але не робили "автобус" у своєму штрафному. А при можливості намагалися гостро контратакувати. І створили кращі моменти в першому таймі, ніж у Ліверпуля.

Перший такий виник на 18-й хвилині, коли "дияволи" вийшли через короткий пас з-під пресингу. Але Рашфорд сфолив в атаці. Другий гострий момент від МЮ - стандарт на 34-й хвилині. Фернандеш цілив у праву від голкіпера дев'ятку, але трохи не вистачило точності. Гра від оборони, довгі закидання і пошук свого шансу - ось як грали манкуніанці в цьому матчі.

Після перерви мерсисайдці підсіли фізично і дозволяли більше атакувати МЮ. Декілька разів Ліверпуль серйозно виручив кіпер. Позаминулі джокери - Шакірі і Орігі - не змогли створити дива в цьому матчі. І хоча команда Клопа суттєво переважала хлопців Сульшера - 65%/35%, проте саме останні були ближче до перемоги, створивши більше гострих моментів.

Ліверпуль і МЮ - антиподи

Головне враження по грі, що Лівперпуль сьогодні - це команда без яскравого лідера. А МЮ - це лідери, у яких немає командної гри.

"Казка Ліверпуля" почала потрохи пробуксовувати. Цього варто було очіквати після того, коли твоя команда взяла ЛЧ та стала чемпіоном АПЛ. Чим мотивувати гравців ще? Це головний виклик для Клоппа сьогодні.

Ліверпуль став заручником свого стилю і поки що розчиняється сам в собі. Кожен гравець настільки універсальний, що не вистачає того, хто міг би бути першим серед рівних. Як наслідок - в останніх трьох матчах мерсисайдці не забивали. Таким гравцем в завершенні почав ставати Діогу Жота, але він невчасно "зламався".

Протилежна історія в МЮ. У команди класний підбір індивідуальностей - Рашфорд, Мартіаль, Кавані, Погба, Фернандеш. Проте Сульшер так і не зміг зв'язати їх в єдину команду із впізнаваним стилем. І тому ми бачимо "закидушки" на Рашфорда. Або надію на те, що один вдалий стандарт від Фернандеша вирішить долю матчу.

І так, це цілком нормальна стратегія, коли твоя команда так грає. Тим паче, коли вона в такій манері може взяти титул чемпіона. Тому останні матчі МЮ, це мінімальні перемоги, де забивали лідери. Але в момент, коли потрібно вигравати важливі матчі, як то вихід в плей-офф ЛЧ, команда не могла зібратися. А велич сера Алекса була якраз в умінні організувати команду-зірку.

Зрештую, команди зіграли вигідно для своїх опонентів і тепер боротьба за чемпіонство ще більше загострилася.