Tribuna/Футбол/Блоги/Я не Лукомский, я только учусь/Динамо - чемпіон? Кияни за 3 хвилини перевернули гру з Зорею. Матч з Шахтарем тепер не вирішальний

Динамо - чемпіон? Кияни за 3 хвилини перевернули гру з Зорею. Матч з Шахтарем тепер не вирішальний

Команда Луческу як ніколи близька до першого за 5 років чемпіонства

Автор — Dumserfer
14 марта 2021, 19:44
4

Чому в Динамо виходить?

Головна риса Динамо Луческу прямо сьогодні - брати очки там, де раніше команда їх втрачала. Так було в груповому етапі Ліги чемпіонів з Ференцаворошем в Києві. В Лізі Європи з Брюгге в Бельгії. І так сталося сьогодні в Запоріжжі з Зорею.

Додайте сюди обіграші середняків та аутсайдерів з УПЛ і отримаєте Динамо як реального претендента на чемпіонство в 2021-му році. Звичайно, ніхто не відкидає спад у грі Шахтаря і банальне везіння, без якого в футболі, часом, нічого не клеїться.

Що допомагає динамівцям? Бачу лише одну причину. Це - Мірча Луческу. Все інше - похідне від роботи його штабу. Він як ніхто інший знає як працює український чемпіонат. Він навчив динамівців "сушити" гру в першому таймі і витискати максимум з одного момента в таймі другому. Він розкриває сильні сторони гравців - розіграші Шапаренка, другий шанс Родрігеша, віра в Бєсєдіна.

Сьогодні в Динамо виходило все. І вихід віч-на-віч з воротарем суперника в 2 дотики!, і небезпечний дальній удар Бєсєдіна, і суперсейви Бущана. Ну куди ж без красеня-гола Сидорчука (от що значить наявність фарту!). Це була чи не найкраща гра киян в Чемпіонаті України.

Взагалі, капітан киян - ледве не головна фігура сьогоднішнього матчу: віддав гольову передачу з флангу на Бєсєдіна і поклав гол-пушку. Символічно, що він це зробив у рідному Запоріжжі. Так, Сергій - не ідеальний гравець - він частенько грає назад, буває гальмує атаки, періодично отримує необов'язкові жовті картки. Проте сьогодні Сидорчук приніс команді важливі 3 очки.

Загалом, таке враження, що команда більше готувалася до матчу з луганчанами, ніж з іспанцями в ЛЄ. І це не дивно. Пряме попадання до ЛЧ може принести клубу Суркіса мільйони євро, змусить трішки замовчати ультрас і, можливо, таки схилить Ігоря Михайловича до того, що час купувати нових гравців.

Напружений календар

Сьогодні Динамо, і Шахтар показали Зорі, що їй буде важко "вклинитися" в зону ЛЧ. Кияни обіграли команду Скрипника з рахунком 0:2. Гірники розбили Десну 4:0. Враховуючи те, що обидва українські гранди мають достатньо примарні шанси на продовження виступів в ЛЄ, боротьба за чемпіонство загостриться.

Динамо, до того ж, продовжить своїм виступи в Кубку України, де зустрінеться з "міцним горішком" - Агробізнесом. І якщо кияни пройдуть команду з Волочиська, то є перспектива в фіналі зустрітися з Зорею, за умови, що остання здолає Олександрію. У Шахтаря немає виступів в Кубку і майже не залишилася ЛЄ.

Наразі у Динамо 43 бали. У Шахтаря - 39 очків. Їхня очна зустріч відбудеться в 22-му турі, 17-го квітня. В разі перемоги гірників, відставання скоротиться до 1 пункту. Тому цей матч точно не буде вирішувати долю чемпіонства. А вирішать його для Динамо зістрічі з іншими командами.

Це - Рух, Олександрія (виїзд), Дніпро-1, Інгулець, Ворскла (виїзд), Маріуполь, Колос (виїзд). Календар - не найпростіший. У Шахтаря схожий календар, проте замість Руху - Минай і свій матч з Колосом гірники зіграли 0:0.

У першому колі команда Луческу мінімально обіграла Олександрію вдома - 1:0. Команді Шарана важливо підтвердити свої амбіції на попадання в зону ЛЄ. Наберає обертів і Дніпро-1, якого кияни в першому колі обіграли мінімально - 1:2. В цьому турі, дніпряни виграли у Ворскли - 0:1 і взагалі ще не знали поразок у Чемпіонаті в 2021-му році.

Згадаємо непростий Рух та Інгулець, які люблять "окопатися" біля своїх воріт, "принциповий" Маріуполь - далеко непрохідний для киян, хоча зараз і на спаді. І як цукерочка, завершальний матч з Колосом, якого Динамо не змогло обіграти в першому колі - 2:2. І від якого ледве не вилетіло в Кубку.

Втратити очки кияни можуть з будь-якою з цих команд. Так само як і Шахтар у своїх протистояннях. Проте у нашому футболі живе інтрига, якої не було 5 років. Тому за УПЛ як- не-як, але цікаво спостерігати.