Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/Не найкращий камбек Миколенка після травми – «Тоттенгем» забив з його зони, в атаці забракло везіння

В одному з епізодів бив по двох м‘ячах.

23 грудня, 21:20
1

«Евертон» на виїзді поступився «Тоттенгему» у 18-му турі АПЛ – 1:2. До складу мерсисайдців після травми та невеликої паузи повернувся Віталій Миколенко – оперативно розбираємо, як український фулбек проявив себе у матчі проти одного з лідерів чемпіонату.

Миколенко помилявся позиційно – один з таких моментів призвів до голу

«Евертон» розпочав матч з фірмовою гібридною формацією – 4-4-1-1 (атакувальний хавбек під форвардом, цього разу Гаррісон pf відсутності Дукуре), але у захисті епізодично утворюючи п‘ятірку захисників.

За таких умов Миколенко часто звужувався у центр, маючи на фланзі підтримку вінгера Макніла:

Однак як тільки «іриски» при обороні діяли з традиційною четвіркою в лінію, то було помітно, що Віталій після пропуску двох поспіль матчів дещо випав з тонусу. Перш за все це стосувалося його фокусу при позиційній роботі.

На старті гри українець мінімум двічі залишав вільним свого суперника по флангу Бреннана Джонсона. Один з таких епізодів завершився пропущеним голом після прострілу гравця «шпор»:

Тут й Онана своїми рухами заплутав усіх, але факт втрати фулбеком орієнтира є безсумнівним.

Декілька хвилин по тому Миколенко знову загубив Джонсона – у підсумку встиг завадити йому пробити, але схожа тенденція не тішила:

Віталію загалом візуально було важко під тиском «Тоттенгема» («іриски» спочатку мали лише приблизно 30% володіння). Суперники неодноразово відклеювалися, а українець дещо програвав позицію – наприклад, пізно грав на випередження:

Або вимушено вибивав м‘ячі за лінію поля. Так, до речі, трапився кутовий, після якого лондонці забили другий гол:

В атаці Миколенко вже звично для себе грав високо – навішував, блокував своїх та бив по двох (!) м‘ячах

Куди активнішим та успішнішим Миколенко був в атаці. Програючи 0:2 «Евертон» нарешті активізувався, тож Дайч не боявся високо підіймати лінії. Віталій відчутно мав більше свободи, ніж Паттерсон на правому фланзі.

Це іноді було й до пропущених, коли в момент своїх перехоплень українець миттєво біг підтримувати партнерів попереду:

Згодом поява Віталія у цих зонах вже не дивувала:

З переліку того, що Миколенку вдалося вичавити зі своєї активності у першому таймі:

– пару навісів, один з яких був точним та дуже якісним, однак голкіпер врятував після удару головою Кальверта-Люїна:

– момент, коли фулбек міг забивати сам, але завадили болбої стадіону «Тоттенгема», викинувши другий м‘яч на поле. Віталія це очевидно сильно збило у динаміці, тож перспективний епізод закінчився невдалим підходом до удару:

– ще один кумедний момент, коли Миколенко почав рухатися у карному як форвард, побігши взагалі на ближню штангу, де заблокував удар партнера:

В особі Миколенка наприкінці першого тайму був весь «Евертон» – все дуже активно, з бажанням, але без везіння на завершальних стадіях.

Після перерви Миколенко рідше ходив вперед, але надійно відіграв у захисті

Невезіння «Евертона» продовжилося у другому таймі – скасований гол через фол Гомеша (який все ж забив топовий м‘яч на 82-й), штанга після удару Гарнера, ще пару змарнованих шансів, зокрема у Данджума на 84-й та 90+5-й.

Миколенко натомість був вже не настільки помітним, ініціативу в атаці на себе брали інші люди. Згадується хіба що його удар на підбиранні після розіграшу кутового (вдруге за матч):

Українець же поступово повертав собі ігрові кондиції та після перерви помилок не допускав, а навпаки – підчищав та страхував за партнерами.

Той же Джонсон у другій половині зустрічі нічим не запам‘ятався, а Миколенко в одному з моментів класно відіграв його оманливим рухом:

До плюсів слід віднести також епізод на 60-й хвилині, коли вчасно відреагував на відскок та випередив Кулушевського:

А от агресія проти Джонсона точно була зайвою, хоча обійшлось без жовтої:

До фінального штурму українець сильно залучений не був – переважно залишався позаду (коли одного разу зробив ривок вперед після свого виносу м‘яча, то не отримав нормальний пас від Данджума):

***

Статистичний портал SofaScore поставив Миколенку оцінку 7.1 (найкращу серед захисників «Евертона»).

Його доробок: 4 виноси, 2 перехоплення, 3 відбори, 4/8 виграних єдиноборств (50%), 1 фол, 49 дотиків до м’яча, 24/25 виконаних пасів, 1 ключова передача, 2 навіси (1 точний), 4/4 точних діагоналей, 5 втрат, 2 удари (1 у площину, 0.13xG), 2 невдалих спроби дриблінгу.