Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/Моурінью в Україні: ламав стіл, плакав після «Динамо» і підписував дітям бутси

Моурінью в Україні: ламав стіл, плакав після «Динамо» і підписував дітям бутси

Сьогодні Жозе проведе матч в Запоріжжі.

Автор — Ірина Козюпа
30 сентября 2021, 19:38
10

«Рома» Жозе Моурінью зіграє із «Зорею» матч групового етапу Ліги конференцій. Напередодні португалець зізнався, що пам’ятає свої попередні візити в нашу країну.

«У мене є досвід ігор в Україні. З «Ромою» буде четвертий раз – перемога тут ніколи не давалася легко. З «Інтером» ми перемогли на останніх хвилинах, з «Челсі» була нічия, з «Юнайтед» ми перемогли 2:0», – розповів Особливий.

Ми теж вирішили пригадати, якими були попередні візити Жозе в Україну.

Приїхав на матч збірної України підтримати Шевченка

Перший приїзд Моурінью пройшов непомітним для широкого загалу. Тоді він відвідав Київ у 2006-му як тренер «Челсі», щоб підтримати Андрія Шевченка.

Жозе прибув на «Олімпійський» за 40 хвилин до початку гри збірної України проти Шотландії відразу з аеропорту Бориспіль. Його супроводжували ще двоє представників клубу. Більше того, він навіть спостерігав за розминкою футболістів.

«Я їздив до Києва, щоб подивитися матч Україна – Шотландія. Якщо говорити точніше, я хотів подивитися на Шеву. Я поїхав туди, щоб повернутися разом з ним. Цього разу саме він якнайбільше потребує моєї підтримки. Минулого разу, коли грали збірні, на його місці був Петр Чех і збірна Чехії. Я роблю так кожного разу. Шева провів чудовий матч і забив гол. Так що він повертався цілком задоволеним собою», – розповідав згодом тренер клубному каналу «Челсі».

Після матчу збірної Шевченко полетів в Лондон разом з клубним тренером. Наступний свій візит в Київ Моурінью вже здійснив разом з «Інтером».

Зламав стіл і плакав після «Динамо»

Це був листопад 2009-го. «Інтер» грав в одній групі Ліги чемпіонів з «Динамо». На стадіоні імені Лобановського кияни перемагали завдяки розкішному голу Андрія Шевченка. Зірковий форвард повернувся в рідній клуб після «Челсі», де у нього так і не склалося ні з грою, ні стосунки з Особливим. ЗМІ навіть називали той м’яч «Інтеру» голом помсти Жозе.

Італійцям загрожувала поразка і прощання з Лігою чемпіонів. Але на останніх хвилинах «Інтер» не лише зрівняв рахунок, але й вирвав перемогу в киян з рахунком 2:1.

«Я бачив усього три-чотири моменти, коли Моурінью був розлючений під час гри. І один з таких інцидентів стався в Києві. Це була перерва матчу, ми програвали «Динамо» 0:1 після першого тайму. Жозе був настільки розлючений, що розбив важкий залізний масажний стіл в роздягальні. Якщо чесно, я навіть не розумію, як він це зробив. Але, напевно, це допомогло нам, адже на 86-й хвилині Міліто зрівняв рахунок, а Снейдер забив переможний м’яч на 89-й», – згадував колишній спортивний директор «Інтера» Марко Бранка.

У тому сезоні команда Жозе взяла требл. А у фіналі Ліги чемпіонів «Інтер» переміг «Баварію» Анатолія Тимощука – 2:0.

«Я плакав після перемоги в Києві над «Динамо». Я завжди плакав саме після перемог. Але тоді був перший раз. У Києві мені вдалося внести тактичні зміни під час  матчу. Але мова не йде про схеми на дошці. Мені вдалося проникнути в серця гравців. Ми ніколи не були так близькі до вильоту», – згадував той матч Моурінью буквально минулого року.

Переглядав Ярмоленка в матчі проти Іспанії і став героєм мемів

Жозе прилетів на матчі збірної України проти Іспанії до Києва знову в статусі тренера «Челсі». За інформацією Віктора Вацка, він хотів особисто подивитися на лідера «Динамо» Андрія Ярмоленка. Але трансферу так і не відбулося. А тренер і сам незабаром залишив команду.

Але візит на «Олімпійський» запам’ятався крутим луком Моурінью. Тренер одягнув на голову капюшон і став схожим на джедая із «Зоряних воєн» або персонажа гри Assassin’s Creed. Інтернет тоді вибухнув крутими мемами.

Нічия з «Динамо» і вірусне фото з «Олімпійського»

А незадовго після цього Жозе грав матч групового етапі Ліги чемпіонів з «Челсі» проти «Динамо» Сергія Реброва. В Києві команди зіграли внічию – 0:0. Матч більше запам’ятався скандалом на трибунах – невідомі побили темношкірих вболівальників на одному із секторів.

А емоції Жозе потрапили в об’єктив фотографів. Одне з фото стало вірусним.

Став на коліно, щоб розписатися дітям на бутсах

Не Києвом єдиним. У грудні 2016-го Особливий відвідав Одесу з «МЮ», де зустрічався з «Зорею» в матчі групового етапу Ліги Європи. Червоні дияволи перемогли завдяки голам Мхітаряна та Ібрагімовича.

Перед грою Моурінью скаржився на якісь газону і календар, але потім без проблем роздавав автографи і фотографувався з фанатами. Навіть став на коліно, щоб підписати бутси маленьким болбоям.

«Його поведінка в Одесі – кращий приклад опису людських якостей Моурінью. Я захоплений тим, як він поставився до українських людей. Не хочу образити нікого з українських тренерів прем’єр-ліги, але Моурінью не посоромився встати на коліно і поставити автографи на бутсах хлопчаків. Я це бачив на власні очі! Така увага до дітей дорогого коштує», – говорив про португальця Юрій Вернидуб, який тоді тренував «Зорю».

Після матчу тренери також зробили спільне фото. Цікаво, чим тепер запам’ятається цей візит Особливого в Україну.