Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/Іранський Мессі у «Зорі»: забив «Лестеру», не їсть свинини і став джокером для Скрипника

Батько хотів віддати Сайяда на боротьбу.

Автор — Ірина Козюпа
14 декабря 2020, 11:00
8

Від редакції: текст написано до останнього матчу «Зорі» в сезоні, в якому Сайадманеш вийшов на заміну та забив на 94-й хвилині.

Після перемоги «Зорі» над «Лестером» у Лізі Європи позитивний вболівальник луганського клубу Роман Круглов заспівав про одного з героїв матчу. Іранський форвард Аллахяр Сайядманеш забив єдиний й переможний гол у ворота лисиць. І отримав за це персональну пісеньку та визнання (навіть колега з Туреччини питав, про що там співають).

Перейшов на правах оренди з «Фенербахче», ним цікався «Шахтар», у Туреччині його називають іранським Мессі

Перші новини про трансфер Сайядманеша з турецького гранда в «Зорю» в українському інфопросторі почали з’являтися у середині вересня. На початку жовтня клуб офіційно повідомив про підписання 19-річного іранського гравця. Мова йде про оренду на 1,5 роки.

Турецький журналіст Ертан Сюзгун відкрив деякі деталі переходу – «Зоря» орендувала футболіста безкоштовно. Також в українського клубу є право викупу Сайяда за 3,5 мільйона євро. Пізніше стало відомо, що форвардом цікавився «Шахтар». Іранець нібито сподобався директору з футболу гірників Даріо Срні. Футболіста переглядали скаути, але у клубі вирішили, що це занадто ризикований трансфер. Мовляв, невідомо, як він адаптується до УПЛ.

«Фанати «Фенербачхе» зустріли цей перехід з великим ентузіазмом. Його називали іранським Мессі, і всі очікували від нього відповідної якості футболу. Але, очевидно, що зараз він не на такому рівні. Тому «Фенербахче» вирішив віддати його в оренду. Спочатку це був «Істанбулспор» з другого турецького дивізіону, але і цей період не став проривом для Аллахяра.

А поточний сезон у «Зорі» він проводить краще у порівнянні з минулим роком. І це трохи дивує. Сайяду було важко у другому турецькому дивізіоні, а тепер він забиває «Лестеру» у Лізі Європи. Ми знаємо його великий потенціал. Схоже, він почав його розкривати саме в Україні.

До переходу у «Фенербахче» ним цікавилися «Атлетико» Мадрид, «Айнтрахт» Франкфурт і «Галатасарай». Попри свій великий талант і навички йому потрібно ще багато працювати над собою. У першу чергу в плані психології. Також він буде ефективнішим, коли почне краще читати гру», – розповів Tribuna.com журналіст «Milliyet» Кадір Онур Дінчер.

Сайяд має чудові фізичні дані, хорошу швидкість і техніку. Форвард любить прокидати м’яч повз опонента, а потім обходити його на швидкості. Але може зловживати індивідуальними діями і брати ініціативу на себе тоді, коли варто зіграти більш командно. Втім, у «Зорі» вміють працювати з молодими гравцями і вже прокачали не одного таланта.

Зробив «Зорю» популярною в Туреччині, забив у дебютному матчі, став джокером для Скрипника

Сайяд і Андрейс Циганікс

Віктор Скрипник поступово награє новачка. У матчі проти «Динамо» Сайяда не було в заявці, проти «Колоса» він потрапив на лавку запасних, а проти «Руха» вийшов на останні 9 хвилин і забив свій перший м’яч в УПЛ. «Зоря» перемогла – 4:0. Аллахяр протягнув м’яч по флангу, змістився у штрафний майданчик і пробив повз захисників у дальній кут воріт.

Мабуть, за такі голи його і почали називати іранським Мессі. Потім футболіст передав на камеру поцілунок. Можливо, це вітання для своєї дівчини, з якою він познайомився в Туреччині. Вона навіть приїжджала до нього в Україну.

У матчі проти «Лестера» Сайяд теж вийшов на заміну. А вже за три хвилини після своєї появи на полі замкнув простріл Дениса Фаворова. Тоді показав, як уявним мечем зносить комусь голову. У своєму інстаграмі виклав цей момент з підписом: «Можете називати мене ніндзя». І знову послав повітряний поцілунок. Цей хлопець вміє красиво забивати та ефектно святкувати.

Портал SofaScore визнав Сайядманеша та воротаря Ніколу Васіля найкращими гравцями матчу з «Лестером». І це при тому, що форвард вийшов на поле тільки на 81-й хвилині. Проти «Браги» він не грав і навіть не полетів разом з командою. Португалія відмовила іранцеві в отриманні візи.

В атаці у «Зорі» широкий вибір гравців і 19-річний іранець програє конкуренцію за місце у стартовому складі. Поки він ще не витягує весь матч. Зараз його можна вважати джокером команди, своїм Сульшером для Скрипника. Скільки б часу йому не дав тренер, він повністю викладається і забиває м’ячі.

«Аллахяр зробив «Зорю» популярнішою у Туреччині. Тепер всі фанати «Фенербахче» стежать за ним і, відповідно, за його новим клубом. А канарки мають близько 30 мільйонів вболівальників по всій Туреччині. Можете собі уявити масштаби. Турецька преса теж почала більше писати про «Зорю» саме через присутність у клубі Сайядманеша», – розповів журналіст «Milliyet».

Батько хотів, щоб Аллахяр став борцем, потрапив у рейтинг від Guardian, дебютував за збірну Ірана у 17 років

Сайядманеш народився у місті Амоль на півночі Ірану в 15 кілометрів від узбережжя Каспійського моря. Батько хотів, щоб син займався національним іранським видом спорту – вільною боротьбою. Але хлопець вибрав популярний у країні футбол.

«Я хотів, щоб син був борцем. Однак він сказав мені, що любить футбол. Багато хлопчаків люблять футбол в дитинстві, а тому ми спробували бути наполегливішими, але він не піддався. Пам’ятаю як одного разу вирішив подивитися на його гру. Тоді я зрозумів, що він дійсно добре показує себе у футболі, навіть незважаючи на виступи за команду 10-річних. Мій син дійсно був талановитий», – говорив батько Аллахяра.

На юніорському рівні ним зацікавився «Галатасарай», але трансфер зірвався через бюрократичні причини. Футболістові ще не було 18 років. Ще більше про нього заговорили після чемпіонату світу U-17. Іран дійшов до чвертьфіналу, де програв майбутнім фіналістам – іспанцям.

Сайяд забив три м’ячі у п’яти матчах турніру, а ще пасом п’яткою допоміг команді організувати четвертий гол у ворота збірної Німеччини. The Guardian вніс Аллахяра у свій рейтинг з 60 найкращих молодих талантів світового футболу за 2018 рік. Він підписав 5-річний контракт з грандом іранського футболом «Естеглялем». Але вже наступного сезону перейшов у «Фенербахче» за 850 тисяч доларів.

У 17 років та 11 місяців Сайядманеш дебютував у національній збірній Ірану у товариському матчі проти Сирії. Марк Вілмотс випустив Аллахяра на останні 10 хвилин зустрічі. Через 9 хвилин після своєї появи на полі дебютант забив у ворота Сирії. Іран переміг 5:0, а форвард став наймолодшим автором голу в історії команди.

Як справжній мусульманин Сайяд взагалі не їсть свинини. Його рідна мова – фарсі. Трохи знає англійську та турецьку. Російською може сказати «Привет!» и «Как дела?» Дуже скромний, вихований і навіть сором’язливий хлопець. А ще він дуже любить грати у PlayStation.