Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/«Олександрія» змусила «Шахтар» ризикувати, матч врятували вдалі заміни Каштру

«Олександрія» змусила «Шахтар» ризикувати, матч врятували вдалі заміни Каштру

Тете – дубль, Коноплянка – асист.

Автор — Ірина Козюпа
20 июня 2020, 23:37
2

Після фінального свистка Володимир Шаран привітав весь штаб «Шахтаря» з перемогою, а Луїша Каштру тепло обійняв. Щойно гірники не лише виграли в його «Олександрії» – 3:2, але й офіційно стали чемпіонами України.

Скромне, але душевне святкування просто на полі. Гравці, обійнявшись і зовсім забувши про соціальну дистанцію, співали: «Чемпіони». А потім кілька разів підкинули Каштру в повітря. Це його перший сезон в команді і перший титул у кар’єрі.

«Шахтар» вже звик функціонувати не вдома за роки війни, але цього разу коронавірус позбавив навіть можливості зіграти з вболівальниками на трибунах. Що вже говорити про чемпіонський парад в українському Донецьку.

«Олександрія» змусила «Шахтар» понервувати

«Олександрія» два попередні матчі програла з однаковим катастрофічним 5:1. Гра з «Шахтарем», який дуже хотів сьогодні вже закрити всі питання по чемпіонству, точно не кращий момент для реабілітації. Але команда показала характер і полоскотала гірникам нерви. На момент здалось, що олександрійцям вистачить запалу дотягнути позитивний для себе результат до кінця матчу. Особливо ударним вийшов старт другого тайму.

Орендований зі словацького ДАКа Максим Третьяков спочатку допоміг забити Банаді, а за дві хвилини вже сам реалізував пенальті за гру рукою Матвієнка. «Олександрія» повела в рахунку 2:1, але в таких матчах одного старання замало.

Каштру – майстер замін, а Тете – джокер

Каштру знову показав себе майстром замін, коли щось іде не за його планом. Тим більше тепер їх можна робити аж п’ять (сьогодні використав чотири). Коли «Олександрія» поставила сьогоднішнє чемпіонство під питання, португальський тренер зняв опорника Степаненка і випустив атакувального півзахисника Тете. Потім поміняв лівого захисника Сіпріано на вінгера Коноплянку. Дві заміни, які в підсумку зробили результат.

20-річний бразилець, який недавно відгуляв весілля і потрапив у топ-100 претендентів на премію Golden Boy-2020, відзначився дублем. Його перший гол надихнув всю команду. Коноплянка, якого всі розкритикували за попередній матч, сьогодні в першому ж підключені до атаки допоміг відзначитися Тете вдруге. Цей гол стане переможним і принесе чемпіонство команді – 3:2.

Каштру знову провів дві заміни, щоб збалансувати атакувальний склад команди – вийшли Коваленко і Хочолава. Давіт точно всім запам’ятався ефектним підкатом наприкінці матчу. До слова, він також нещодавно одружився.

Справді чемпіонський другий тайм.

Тайсон став на коліно, а «Шахтар» подякував медикам

У 2020 році футбол – це не тільки гра, але й платформа для трансляції різних месиджів. Тайсон ще на 13 хвилині реалізував пенальті. А тоді став на одне коліно і підняв кулак вгору. Цей жест символізує солідарність з жертвами расизму і зараз широко використовується у світовому спорті. Це вже давно не лише про Джорджа Флойда.

А перед матчем гравці «Шахтаря» вийшли у футболках з написами «Дякуємо медикам», які в неділю відзначають своє професійне свято. Цього року саме медики – головні чемпіони України.