Tribuna/Футбол/Блоги/І пизд*ць російській федерації/Ліверпуль обіграв Вільярреал 2:0. У іспанців 1 удар в бік воріт суперника

Ліверпуль обіграв Вільярреал 2:0. У іспанців 1 удар в бік воріт суперника

Схоже, що «магія Емері» закінчилася.

Автор — Olexiy Dzuba
28 квітня 2022, 00:43
4

Вільярреал вдруге в своїй історії дійшов до 1/2 фіналу Ліги чемпіонів. Як і 16 років тому, на шляху іспанців стала британська команда: тоді це був Арсенал, сьогодні – Ліверпуль. Для підопічних Клоппа це 3–ій півфінал за 5 років. В цих статичних даних криється різниця між рівнями футболістів та підходом в побудові гри.

Все ж Вільярреал – це команда рівня Ліги Європи. Те, що вона цього сезону дісталася так далеко в ЛЧ заслуга виключно її тренера. Хтось може назвати стартову одинадцятку «жовтих» по пам'яті? Ні, тому що це «команда–зірка». Підопічні Емері на сьогодні досягнули «єврокубкової стелі», обігравши значно сильніших Ювентус і Баварію на попередніх стадіях. Проте оборонний план не спрацював цього вечора.

І це найголовніше – Клопп не став вестися на в'язкий стиль суперника, а повністю нав'язав йому свою гру, замкнувши в штрафному майданчику. Як наслідок у «жовтої субмарини» лише 1 удар в бік воріт «червоних». Це також значить про відсутність «плану Б» з боку іспанців. Вони намагалися відсидітися в обороні і «засушити» гри. Перший тайм їм це непогано вдавалося, місцями допомагала фортуна.

Свої шанси на 14–ій та 33–ій хвилинах не реалізував Мане. Спочатку неточно пробив головою після подачі Салаха, потім захисник заблокував його удар. На 42–ій хвилині з дальної дистанції прицільно пробивав Тьяго Алькантара і влучив майже в хрестовину. Ліверпуль створював моменти, але не міг їх реалізувати.

Все «перевернулося» з 53–ї по 55–ту хвилини. Спочатку автогол після навісу Хендерсона, а потім Мане таки реалізував свій момент, уникнувши офсайду і це 2:0. Емері провів потрійні заміни в середній і передній лініях, Ліверпуль освіжив атаку і захист. Але суттєво на малюнок гри це не вплинуло. Вільярреал мав напівнебезпечний стандарт наприкінці зустрічі, але і ним не зміг скористатися.

Через 6 днів Емері потрібно придумати як його команді забити мімімум 2 голи атакувальному супернику. І дотягнути до серії пенальті. Друге він вміє краще, а ось перше – не факт. Так, було 3 голи Ювентусу в 1/8, але вже після того як команда Аллергі відверто «посипалася». При цьому Бенфіці в 1/4 вдавалося забити тричі Ліверпулю. Але там доля протистояння була вже вирішена. То на що справді здатен Емері?