Tribuna/Футбол/Блоги/І пизд*ць російській федерації/ОРІГІнальний хід Клоппа. Ліверпуль перемагає Евертон 2:0 і продовжує гонку за чемпіонство

ОРІГІнальний хід Клоппа. Ліверпуль перемагає Евертон 2:0 і продовжує гонку за чемпіонство

Миколенко класно стримував Салаха, але його команда виявилася слабкішою.

Автор — Olexiy Dzuba
24 квітня 2022, 21:30

Перший тайм – за Евертоном

Завжди принципове ліверпульське дербі. Сьогодні в ньому вирішувалося хто з двох команд піде «на дно». В разі поразки господарів, вони вибували з чемпіонської гонки з Манчестер Сіті, від яких відстають на 1 очко. Якщо ж програвали гості, це значить опускання до зони вильоту і можливе пониження в класі.

Клопп зі старту випустив Кейта в захисті, спереду грала трійка Жота – Мане – Салах. В складі Евертона весь матч провів наш Віталій Миколенко, який доволі вдало стримував єгипетського форварда. Попереду в Евертона за створення гострих моментів відповідали Гордон і Рішарлісон.

Перший тайм залишився за «синіми». Щоправда це була гра на стримування суперника за допомогою затягування часу і щоб збити темп «червоних». Тричі Рішарлісон падав в простих епізодах і лежав на газоні по декілька хвилин, Гордон по ділу отримав жовту за симуляцію всередині першого тайму, а кіпер Пікфорд то і діло робив виглядв, що фіксує м'яч коли того зовсім не вимагала ситуація.

З іншого боку, а як ще грати проти цього Ліверпуля, якщо не маєш достатньо ресурсів? План Лемпарда чудово спрацював в першій половині зустрічі: у Ліверпуля 0 ударів в площину воріт. Варто відмітити і саму структуру Евертона на полі – вона не дозволяля супернику близько підходити до воріт і загострювати. Запам'ятався хіба що удар Мане з дальної дистанції, але він був неточним.

Також варто віддати належне Миколенку. Він цілком справився з грою проти Саллаха один в один, програвши єдину персональну дуель. Там де Віталій не встигав, страхували партнери. Сьогодні стає зрозуміло, що Френкі розраховує на українця. Екс-динамівець вкидає аути, виконує стандарти і проводить повні матчі на полі. Стає помітно, що «Микола» звикає до реалій АПЛ.

Другий тайм – магія Орігі

Тактика Лемпарда по стримуванню суперника працювала рівно 1 годину ігрового часу. На 60–ій хвилині відбулася подвійна заміна від Клоппа: Орігі та Діас з'явилися замість Кейта і Мане. Керманич «червоних» вирішив зробити акцент на атаку, знявши Кейта. Мане до того часу встиг заробити жовту і його гра на позиції центрфорварда в цьому матчі не була чимось яскравим.

Стадіон тепло зустрів бельгійця, скандувавши: «Дівок Орігі» і той не підвів. Саме він через хвилину взяв участь в гольовій атаці – обігрався з Салахом, єгиптянин навісив – Орігі пролетів м'яч, але на дальній замкнув Робертсон. Це 1:0. Евертон намагався відповісти: загострення йшли якраз з флангу Миколенка. Але зазвичай вони зводилися до закидань на Гордона чи Рішарлісона та розрахунок на їхній дріблінг.

Кілька разів отримавши небезпечні контратаки, Клопп зняв Жоту і випустив в середню лінію Хендерсона. Це дещо запокоїло гру. А на 85–ій хвилині Ліверпуль забив вдруге. «Свіжий» Хендо навісив – Діас пробив через себе в падінні, з цього вийшов пас, який замкнув Орігі. Джокер–бельгієць, який лише вшосте вийшов на заміну і втретє в сезоні забив, приносить важливу перемогу своєму клубу. А Евертону потрібно буде прикласти чимало зусиль, аби залишитися в АПЛ.