Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/Мудрик невдало вийшов проти «Тоттенгема» – у матчі, де йому мало бути максимально комфортно
Розбір

Не скористався простором, коли «шпори» високо грали вдев‘ятьох.

7 листопада, 13:00
44

Михайло Мудрик повернувся на поле після свого пошкодження та взяв участь у шаленому протистоянні «Челсі» та «Тоттенгема» в АПЛ, який його команда у підсумку виграла 4:1.

Загалом увесь матч видався неоднозначним, як, власне, і вихід українського вінгера.

Мудрик потрапив у гру, де йому мало бути максимально комфортно. Однак скористатися цим не вдалося – розповідаємо, що там взагалі відбувалося.

«Тоттенгем» залишився вдев’ятьох, але пішов на шалену авантюру – грав високо та давав «гектари» простору

Михайло з’явився на заміну на 58-й хвилині та відіграв загалом близько 40 хвилин – увесь цей час «шпори» були у меншості після двох червоних карток. Але команда Енджі Постекоглу обрала не звичну для таких ситуацій стратегію, а навпаки якусь навіжену та надто екстремальну. «Шпори», залишившись вдев’ятьох, постійно намагалися тримати високу лінію оборони.

Не просто високу, а з розташуванням усіх захисників одразу біля центрального кола. Це виглядало приблизно так:

Слабкі сторони своєї авантюри «Тоттенгем» розумів – це закидання за спини або просто розрізні передачі на швидкісні фланги.

Що, як не це, мало стати хлібом для Мудрика? Під сильні якості вінгера (перш за все швидкість) створили абсолютно все, а найголовніше – купа простору попереду під вривання, які потрібно було просто своєчасно та правильно виконувати.

На прикладі Михайла ще більше показово, яким божевіллям (героїчним!) займався суперник:

Мудрик аж 5 разів безглуздо втрачав м’яч або розпоряджався пасами – а ще відкривався гірше, ніж партнери

Проведені Михайлом хвилини на «Готспур Стедіум» запам’яталися переважно невдалими діями. За відсотком неправильних рішень він, напевно, переплюнув Стерлінга (що було складно зробити). А за кінцевим впливом на результат сильно поступився Рахіму та іншим партнерам по атаці.

Щодо помилок, то Мудрик за такої гри мінімум 5 разів примудрився безглуздо розпорядитися м’ячем або пасами на нього. Наведемо хронологію.

1. За стартові 5 хвилин перебування на полі українець встиг двічі сфолити. Другий випадок – після невдалої спроби прокинути м’яч на Джексона:

2. Через 2 хвилини – подав за межі поля з цієї позиції, спровокувавши коментатора Дмитра Джулая видати іронічне «Цього разу забити не вдалося» з натяком на той самий гол «Арсеналу»:

3. На 72-й – черговий фол, тепер внаслідок спроби обіграти 1 в 1 Порро:

4. Згодом – вкрай погана передача та знову втрата:

5. І на останок – жовта картка за фол проти голкіпера, коли Михайло не встиг за діагоналлю:

Чи було окрім цього щось хороше?

На жаль, до заключної хвилини компенсованого часу – ні. Відзначити можна хіба що пас Джексону під вихід 1 на 1 (проте в офсайд). Та і питання не стільки до його рішень чи дій безпосередньо з м’ячем, а до того, що він робив, щоб цей м’яч отримати.

Партнери регулярно вбігали у простір, а українець у схожих ситуаціях опинявся на диво рідко. І це навряд той випадок, коли можна списати все на команду – бо Почеттіно, найімовірніше, здійснив таку ранню заміну ще донедавна травмованого Мудрика якраз під нахабну гру, яку запропонував Постекоглу («ну, атакуйте, ось вам пів вільного поля»).

Тобто Маурісіо очевидно розраховував на швидкісні ривки Михайла – навіть щось окремо пояснював йому та Галлахеру в одній із пауз.

Але цієї ініціативи від вінгера або не було, або вона закінчувалася вищевказаними моментами. Після 75-ї хвилини 10-ка «Челсі» натомість кудись зникла.

Показово, як «сині» забили свій другий гол – у тій атаці Мудрик та Кукурелья спочатку чомусь обоє здійснювали відкривання під звужування (увесь фланг вільний).

Пас вони не отримали, а через декілька секунд Стерлінг продемонстрував, як треба робити, навпаки стартувавши з напівфлангу на фланг:

Кульмінація – Мудрик попри все міг піти з поля з голом або асистом. Джексон вирішив інакше

Єдиний хороший відрізок Мудрика – останні хвилини компенсованого часу, коли «Тоттенгем» остаточно охопила розпач. Спочатку він вдвох з Джексоном вибігав на голкіпера, але форвард не віддав на порожні та оформив собі хет-трик. Емоції Михайла вказували на його серйозне невдоволення.

Українець у наступній же атаці не пошкодував віддати сенегальцю, але той влупив вище воріт – це був єдиний вдалий ривок вінгера з входженням у карний за усі 40 хвилин:

***

Звісно, за бажанням можна критикувати Джексона за ці два епізоди та називати його егоїстом, але проблема тут насправді в іншому – Ніколас свої численні моменти знайшов та мав право розпоряджатися ними так, як хотів. А Мудрик за майже повний тайм відзначився тільки одним правильним ініціативним вбіганням у вільний простір.

Сподіваємося, до матчу з Італією Михайло ще встигне набрати форму.