Tribuna/Футбол/Блоги/Bohemianrhapsody/В «кілера Павелка» арбітра Іванова дійсно забагато скандалів. Собуцького та Гельзіна банили за реакції на його роботу

При ньому побились «Рух» та «Дніпро-1», а Вернидуб кричав матом.

Блог — Bohemianrhapsody
27 жовтня 2022, 12:06
8

Після скандальної бійки між «Рухом» та «Дніпром-1» президент львівського клубу Григорій Козловський видав епічну пресконференцію, на якій у тому числі назвав арбітра того матчу Юрія Іванова «кілером Костюченка та Павелка». Ми вирішили пошукати, на яких скандальних матчах працював цей арбітр - і їх дійсно виявилось забагато.

Юрій Іванов дебютував в УПЛ у 2018 році та за цей час встиг відпрацювати достатньо неоднозначних матчів. Був одним із перших, хто отримав дозвіл на роботу зі системою VAR після досвідченої п’ятірки: Монзуль, Романов, Бойко, Балакін, Арановський.

Вже у своєму першому матчі, де «Динамо» перемогло «Чорноморець» із рахунком 2:0, Іванов показав 10 жовтих і призначив два пенальті у ворота одеситів. Попри велику кількість скандалів, він обслуговував торішній фінал Кубка України в Тернополі, де «Зоря» зустрічалася із «Динамо».

Згадаємо найпомітніші матчі арбітра, який занадто часто опиняється в епіцентрі бурхливих подій.

«Геліос» - «Полтава» (0:2): вболівальники облили водою

На початку травня 2018 року у Харків до «Геліоса» приїхав ФК «Полтава». Полтавці йшли на  другому місці в Першій лізі та вважалися фаворитами. Вони змогли перемогти завдяки дублю досвідченого Ковпака, але місцевих вболівальників розлютило рішення арбітра, який не побачив очевидну, на їхню думку, гру рукою в кінці першого тайму.

Гравець «Полтави» Олег Бородай рятував ворота у відчайдушному стрибку, але рефері вирішив, що гравець відбив м’яч дозволеною частиною тіла. Перед початком другого тайму вболівальники не лише словесно виразили свою думку про арбітра, але й облили його та суддівську бригаду водою. До кінця матчу Іванов вилучив ще двох гравців «Геліоса», але нарікань на його роботу з боку комітету арбітрів не було.

«Зоря» - «Колос» (2:0): розлютив Костишина

У листопаді 2019 року незадоволеним був вже тренер «Колоса» Руслан Костишин, який після матчу після матчу проти «Зорі» видав емоційну промову: «Класно бути топ-клубом, щоб тобі ще судді допомагали. Офігенно, б**ть». Його команда поступилася 0:2, а наставника обурило, що суддя вилучив двох гравців, а також зафіксував неточний офсайд, хоча і його команда не реалізувала пенальті.

Попри це, суддівська робота змусила Костишина говорити про упередженість.

«Дніпро-1» - «Ворскла» (1:0): зіпсував дебют Максимову

Уже в наступному турі рішенням Іванова була розлючена «Ворскла». Дебютний матч Юрія Максимова ознаменувався доволі спірним пенальті, який реалізував гравець «Дніпра-1» Коркішко. У своїх соцмережах полтавці не могли пройти повз такого рішення рефері:

«Агробізнес» - «Минай» (0:2): Собуцького дискваліфікували за побиття Іванова

Влітку 2020 року «Агробізнес» йшов серед лідерів турнірної таблиці Першої ліги, але ще до поєдинку президент клубу Олег Собуцький заявив, що команда поки не планує грати в УПЛ. «Минай» у випадку перемоги обходив волочисців і ставав другим. Матч проти закарпатців вийшов дуже напруженим, господарі отримали 8 жовтих карток, а «Минай» забив два голи на 87-й та на 92-й з пенальті.

Після цього розпочалися дивні речі: Іванов у своєму рапорті вказав, що у суддівську кімнату прийшов Собуцький та вдарив його в обличчя. Арбітр зняв побої, а фото із закривавленим Івановим виклав у себе в інстаграмі Олександр Денисов.

Президент «Агробізнеса» спочатку стверджував, що арбітра могли побити в ресторані, а згодом розповів, що він захищав рефері від розлючених людей, серед яких ветерани АТО. Нагадаємо, що матч відбувався без глядачів через ковідні обмеження. Згодом «Спілка воїнів АТО Волочищини» виступила із заявою, де було вказано, що Іванова бив один з їхніх побратимів. Судді навіть запустили флешмоб у підтримку Іванова «Ми не купа м’яса».

Згодом Собуцький озвучив нову версію, звинувативши Іванова в сепаратизмі: «Я раніше не хотів цього розповідати, але зараз мовчати не буду. Так ось. Один ветеран АТО запитав суддю: «Я за твою Батьківщину воював, а ти мене тут «вбиваєш». На що той відповів: «А ти що там робив? Тебе хто туди посилав?»

Врешті президент «Агробізнеса» був дискваліфікований від футболу довічно, а клуб мав сплатити штраф 500 тис. гривень. Наприкінці літа 2022 року СAS скоротив Собуцькому дискваліфікацію до п’яти років.

«Олімпік» - «Шахтар» (0:1): Гельзін після суддівства Іванова в прямому ефірі наговорив на дискваліфікацію

У березні 2021 прізвище судді Іванова знову згадувала вся футбольна громадськість після матчу «Олімпік» - «Шахтар». За рахунку 1:0 на користь гірників суддя не зарахував гол Нкенга після кутового. Рефері зафіксував офсайд у гравця «Олімпіка» Ігоря Снурніцина після перегляду VAR.

Цікаво, що перед тим Анатолій Трубін сфолив проти Снурніцина і у ворота «Шахтаря» міг би бути призначений одинадцятиметровий. За інформацією, яка з’явилася пізніше, арбітру показали лише завершення епізоду з офсайдом. Але головна драма розгорнулася після закінчення матчу.

Президент «Олміпіка» перервав післяматчеве флеш-інтерв’ю Юрія Калитвинцева та видав один із найлегендарніших виступів в прямому ефірі в історії українського футболу:

«Юра, чому так толерантно? Скажи, що п#####c суддя відірвав голову н###й, чого ти, б##, соромишся? Чистий гол скасовується. С##а, для чего цей п#####c італієць знаходиться у нас н###й в країні, б###ь? Міняйте с##а, їх всіх, б###ь».

Як виявилося, Гельзін в перерві матчу заходив у суддівську кімнату, де також вступив у конфлікт із суддями. УАФ дискваліфікувала його на 5 років, але згодом пом’якшила покарання до 3 років заборони на ведення футбольної діяльності. Таким чином Гельзін виявився вже другим президентом, якого дискваліфікували після матчу, який судив Юрій Іванов.

«Колос» - «Кривбас» (1:0): вилучив Вернидуба у першому матчі на чолі «Кривбаса»

Повернувшись до УПЛ, Юрій Вернидуб програв стартовий матч «Колосу», але вдосталь наговорив про суддів і був вилучений.

Коуч дуже емоційно реагував на те, що відбувалося на полі, а також на рішення арбітра. Після того, як тренер отримав від Іванова жовту картку та прохання поводитися коректніше, Вернидуб ще більше завівся: «Ви будьте коректним суддею! Коректність зашкалює від тебе, і від тебе теж (лайнсмену - прим.) Іди нахер, не стій тут. Усе, іди з моєї зони, я не хочу, щоб ти у моїй зоні стояв»

На 80-й хвилині його таки вилучили, але тренер продовжував знаходитися біля тунелю і лаяти арбітрів: «Я тобі потім розкажу, б###ь. У вас, суддів, як було все в Україні, так і лишилося, продажні, б###ть».

«Рух» - «Дніпро-1» (2:3): масова бійка через претензії до суддівства

Останній скандал за суддівства Іванова ще у самому розпалі. «Руху» довелось догравати вдев`ятьох, а «Дніпро-1» отримав право пробити пенальті на 45-й хвилині та зрештою взяв вольову перемогу завдяки голу на останніх хвилинах.

Після матчу через суддівство счепились спортдир «Дніпра-1» Євген Красніков та гендир «Руха» Ігор Дедишин. Це перейшло в масову бійку спочатку на полі під камери, а потім і в підтрибунному приміщенні. Довелось навіть викликати поліцію, щоб заспокоїти обидві сторони.