Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Гол п'ятою в стрибку (!), лише третя перемога «Металіста», 5:0 «Лівого Берега» – останній тур року ПФЛ
Огляд

Новий суддівський скандал та розгромна перемога «Карпат».

Автор — Ihor Chernyavskiy
27 листопада, 21:50
7

От і відгриміла перша частина сезону в Першій та Другій лігах України. Сам факт проведення вже другого чемпіонату в умовах великої війни – це вже радує. А високий рівень конкуренції та якість гри деяких команд приємно здивували.

Навіть сумно, що тепер доведеться попрощатися з футболом нижчих дивізіонів до весни, адже взимку точно не вистачатиме цього неповторного колориту першої-другої ліг.

Результати туру

До вашої всі результати останнього туру ПФЛ у 2023-му:

Перша ліга дограла перший етап - його підсумки в цьому тексті:

Гол п'ятою в стрибку та хеппі-енд «Металіста»

«Металіст» на мажорній ноті завершив найважчий сезон у новітній історії клубу. Навесні харків’яни програвали всім підряд в УПЛ, а потім пережили тотальне перезавантаження складу та зміну вектора на розвиток своїх вихованців.

В останньому турі першого етапу команда Андрія Аніщенка перемогла «Хуст» (2:1) – це лише третя перемога харків’ян у поточному сезоні. Символічно, що відкрив рахунок капітан Габріель Гомес – видовищний удар п’ятою в стрибку не залишив шансів для воротаря закарпатців. Можна вважати, що бразилець виправився за прикрий автогол у попередньому турі.

«Хусту» дуже не хотілося завершувати перший етап у статусі останньої команди групи А. Тому навіть у меншості господарі скоротили відставання завдяки гарматному удару під поперечку у виконанні Василя Василинця. Але вирвати нічию все ж не вдалося – таким чином «Хуст» пропустив «Металіст» на 9-ту сходинку, а сам опустився на дно турнірної таблиці. Навесні команди зустрінуться знову – вже в матчах групи боротьби за виживання.

Тренер «Буковини» розвалив суддівство після непризначеного пенальті

«Буковина» до кінця боролася за топ-5, але не все залежало від неї – потрібно було вдома перемагати «Поділля» та сподіватися на осічку «Прикарпаття» в матчі з «Агробізнесом». Дива не сталося – обидві гри завершилися з рахунком 2:0 не на користь «Буковини». Але якби «Прикарпаття» втратило очки, то в чернівецької команди були б усі підстави здійняти великий суддівський скандал.

Вже на 6-й хвилині матчу Сергій Сімінін (так, він досі грає!) зіграв прямо в ногу нападнику «Буковини» – стовідсотковий пенальті. Але арбітриня Катерина Усова була інакшої думки (таймкод на 1:06).

Вже за 10 хвилин гості розіграли класну комбінацію, яку майстерно завершив Максим Войтіховський. Під кінець зустрічі «Поділля» забило другий і закрило матч, але все могло бути зовсім інакше, якби на початку гри «Буковина» справедливо отримала право на 11-метровий удар.

На післяматчевій пресконференції головний тренер «жовто-чорних» Андрій Мельничук відверто висловився про суддівство:

«Перший гол… Треба адекватно дивитися на ситуацію – в державі йде війна, і деякі люди приїжджають і починають займатися своїми справами, незважаючи на воєнний стан, те, що відбувається в державі. От ми зробили скандал з приводу пенальті у наші ворота в матчі з Італією, на останніх хвилинах з Мудриком.

На 5-й хвилині відбувся ідентичний момент – там був такий звук, що чути аж на Головній, напевно. За 5-7 хвилин можна було закрити гру, але хтось не хоче бачити нас нагорі. Знову-таки, нашою першочерговою задачею було зберегти команду, щоб вона брала участь у чемпіонаті Першої ліги. Думаю, на першому етапі ми цю задачу виконали».

«Лівий берег» ударно завершив рік – розгром «Вікторії» 5:0 в матчі з двома незабитими пенальті

«Лівий берег» дуже полюбляє перемагати розгромно. 7 з 11 перемог цієї команди – це розгроми з різницею у 3+ м’ячі. В останньому матчі року команда Віталія Первака відірвалася на повну і влаштувала побиття «Вікторії».

«Лівий берег» забивав не лише багато, а й красиво – перші два голи точно варті вашої уваги. Спершу Іван Когут підпрацював під праву та закрутив у дальню «9», а через 10 хвилин вже Андрій Співаков збив павука в протилежному верхньому куті.

Також обидві команди не реалізували по одному пенальті.

До речі, на другий гол під удар віддав Ернест Астахов, з яким Ірина Козюпа нещодавно записала цікаве інтерв’ю:

Унікальний випадок: два матчі Першої ліги проходили одночасно на відстані всього 2,5 км

Сумніваємося, що таке було раніше. Паралельно з вищезгаданим поєдинком «Лівий берег» – «Вікторія» проходило ще 4 матчі групи Б, а один із них відбувався буквально в 30 хвилинах ходьби – на резервному стадіоні «Лівого берега» (їх там поряд аж три).

Так сталося, тому що зустріч між ФСК «Маріуполь» та «Кременем» перенесли з Борисполя через незадовільний стан газону. У підсумку команда Олега Краснопьорова мінімально перемогла кременчуківці (1:0) та фінішувала третьою в групі Б – вслід за «Лівим берегом» (2) та «Інгульцем» (1).

«Чернігів» проявив характер: відігралися в меншості з 0:2 проти вмотивованої «Полтави»

Однієї з головних несподіванок туру став результат матчу між «Черніговом» та «Полтавою». Це команди з абсолютно різними завданнями та, відповідно, рівнем мотивації – «Полтаві» була потрібна мінімум нічия, щоб втриматися у топ-5, а «Чернігів» уже давно втратив будь-які шанси на чемпіонську групу.

Гра проходила під диктовку полтавців – й ігрова перевага переросла в комфортний рахунок 2:0 вже на початку другого тайму. Здавалося б, матч остаточно був закритий, коли півзахисник «Чернігова» Артур Бибік отримав другу жовту картку та залишив свою команду в меншості.

Але, як виявилося, «Чернігів» у меншості здатен творити дива. «Полтава» почала грати на утримання, і наприкінці матчу господарі здійснили вражаючий камбек, зрівнявши рахунок за кілька секунд до кінця! Завдяки цій спортивній впертості команда Валерія Чорного розпочне весняну частину сезону не на останньому місці.

Турнірні таблиці

До вашої уваги підсумкове турнірне становище. В обох групах Першої ліги дива не сталося – у чемпіонську групу вийшли ті команди, які перед останнім туром мали більше очок, ніж у конкурентів.

«Інгулець» та «Карпати» з відривом (львів’яни – з величезним) випереджають усіх інших. +14 та +6 відображають перевагу в класі над рештою команд Першої ліги.

ЮКСА мала всі шанси стати зимовим чемпіоном Другої ліги, але осічка в останньому турі з «Карпатами-2» подарувала першу сходинку «Звягелю». Втім, уся боротьба і за чемпіонство, і за призові місця тут ще попереду.