Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Переможна гармата 17-річного юнака на 90-й та шикарний штрафний з 30 метрів – тур ПФЛ радував голами
Огляд

І тріумфальне «Да, б###ь» Ярослава Богунова.

Автор — Ihor Chernyavskiy
20 листопада, 12:55
1

Результати туру

У Першій та Другій лігах відбулися передостанні тури осінньої частини сезону. «Карпати» та «Інгулець» синхронно перемогли по 1:0, «Металіст» несподівано не програв вдруге поспіль, хоч і був на відстані кількох секунд від перемоги. Але вся найзапекліша боротьба точилася в матчах, де визначалася доля п’ятої путівки в чемпіонську групу Першої ліги.

Прокляття «Металіста» – знову втрачають очки на 90+

Напевно, «Металіст» – абсолютний лідер Першої ліги за кількістю пропущених голів на останніх хвилинах. Цього разу втрата очок вийшла особливо прикрою, адже перемогти «Ниву» Бузову завадив автогол капітана – Габріеля Гомеса. Після метушні у власному воротарському бразилець намагався вибити м’яч з лінії, але зробив тільки гірше, переправивши його у ворота.

А це могла б бути вже друга поспіль перемога «Металіста». І якби вона сталася, то команда Андрія Аніщенка навіть змогла б піднятися з останнього місця групи А. Але харків’янам вже варто готуватися до весни – на них чекає непроста боротьба за збереження прописки в Першій лізі.

Ідеальна траєкторія в матчі «Епіцентр» – «Прикарпаття»

Цього сезону було забито вже чимало шедевральних голів, але Андрій Ліповуз з «Епіцентра» видав щось із розряду «магія поза Гоґвортсом». Просто погляньте на траєкторію, за якою м’яч падає під поперечку! Спочатку здалося, що Ліповузу допоміг рикошет, але ж ні – це ідеальний гол без жодних втручань фортуни.

А найцікавіше те, що цей гол-красень позбавив «Прикарпаття» дострокового виходу у чемпіонську групу Першої ліги. Команди більше не забивали (1:1), хоча це було конче необхідно саме «Прикарпаттю» – в разі перемоги івано-франківці стали б недосяжними для «Буковини», яка за тур до кінця відстає лише на два очки та все ще залишається в боротьбі за топ-5.

«Хуст» знову страждає від спірних рішень арбітрів

Тернопільська «Нива» впевнено розгромила «Хуст» – 4:1. Здавалося б, перемога з таким рахунком не має викликати запитань. Але ключовий епізод матчу стався за рахунку 1:1 і не обійшовся без скандалу.

На 39-й хвилині головний арбітр Микита Богатир призначив дуже сумнівний пенальті у ворота «Хуста». Як вважаєте, чи був контакт між захисником і нападником, і наскільки суттєвий, щоб ставити одинадцятиметровий?

Що цікаво, це вже не вперше, коли рішення арбітра в матчах за участі «Хуста» виглядають дуже суперечливо. Минулого туру закарпатська команда в компенсований час зрівняла рахунок у поєдинку проти «Ниви» Бузової, але судді не побачили м’яч за лінією воріт.

«Хуст» вирішив не мовчати, і після матчу поставив кілька гострих запитань відповідальним за суддівство:

«🤔У ворота ФК «ХУСТ» призначають третій сумнівний пенальті поспіль! Досі в сезоні @nyvaternopil ще жодного разу не била два пенальті за матч. Натомість у ворота ФК «ХУСТ» ставлять три 11-метрові за дві гри. А найголовніше – елементарний перегляд усіх трьох епізодів показує, що в усіх пенальті, радше, не було. Що це? Збіг обставин? Чи… щось інше?

Учорашню гру судив Микита Богатир, поєдинок із «Нивою» з Бузової проводив рефері Євген Цибулько – комітет арбітрів УАФ справді задоволений їхньою роботою?».

Переможна гармата на 90-й – дебютний гол мрії для 17-річного юнака

Чули, що «Реал Фарма» з наступного сезону буде просто «Фармою»? Але після такого голу, який забив 17-річний Єгор Третьяков у ворота «Кременя-2», варто навпаки залишати лише частину «Реал». Бо це був королівський удар.

На останній хвилині основного часу юний півзахисник «Фарми» потужним та точним пострілом запустив м’яч у дальню дев’ятку. Насолоджуйтеся:

Єгор Третьяков точно запам’ятає голасо у ворота «Кременя-2» на все життя – це його дебютний м’яч на професійному рівні, який приніс рідній команді перемогу в самому ендшпілі зустрічі.

Блискуче виконання штрафного та «Да, б###ь» від Богунова

Кілька турів тому ми писали, що в Ярослава Богунова вселився Мессі. Звикайте, адже таке перевтілення трапляється періодично. Якщо минулого разу вінгеру «Інгульця» дісталася суперздатність дриблінгу Лео, то тепер він забив шедевральний гол прямим ударом зі штрафного – теж у найкращих традиціях аргентинської легенди.

Зацініть красу удару та надемоційне святкування у виконанні Ярослава – елементи танців та викрик «Да, б###ь», який було ідеально чути в трансляції поєдинку:

Голови вирішують все в матчі «Полтава» – «Діназ»

На одному з матчів цього туру мені пощастило побувати наживо. Пощастило, навіть не дивлячись на вже зимову погоду, адже команди показали змістовний футбол, який до кінця тримав у напрузі та змусив забути про холод.

«Діназ» програв 1:2 і опустився на останню сходинку в групі Б, але команді Олександра Головка варто віддати належне за те, що вона не приїжджає страждати та відбувати номер у матчах з сильнішими суперниками.

Так було і цього разу. «Діназ» якщо і поступався «Полтаві», то лише в досвіді та реалізації гольових моментів. На початку другого тайму нападники господарів двічі забили головою упродовж кількох хвилин та мали ще кілька нагод, аби остаточно закрити гру. Але вишгородці показали зуби і відіграли один м’яч. Щоправда, на більше так і не спромоглися.

Турнірне положення команд

Завдяки перемозі над «Діназом» «Полтава» майже вирішила завдання виходу в чемпіонську групу – в наступному турі їй буде достатньо бодай нічиєї на виїзді з «Черніговом». А от «Металургу» треба перемагати самому і сподіватися на програш полтавців:

У групі А заочна боротьба за топ-5 буде вестися між «Прикарпаттям» та «Буковиною»: