Tribuna/Футбол/Блоги/Просто про складне/Арсенал їде до Брайтону, продовжуючи гонитву за золотом. чи зможуть Чайки підкинути свиню Канонірам ?

Автор — Jeffersonfarfan
5 квітня, 18:25

Брайтон вдома приймає Арсенал і багато хто чекає тут сенсації, але чомусь мені в це слабко віриться. Моя ставка Перемога Арсеналу кф 1,58 та 1 тайм Арсенал заб’є кф 1,6. Ризик П2+ТБ2,5 кф 2,23.  Зараз обговоримо чому такий скепсис.

Чайки чудово розпочали сезон, але все ж таки продавши лідерів вони суттєво здали індивідуально. Так, структура команди доволі цікава, а пресинг один з найінтенсивніших в світі, а в АПЛ займають 4 місце по PPDA ( 9,27 звичайно не божевільні 6-7у Бьєлси, проте суттєво). Проте команду наздогнав регрес до середнього і тепер рівень гравців з яких пів року витискали максимум став на своє місце. Після новорічної перерви команда не може себе зібрати до купи, тут лише 4 перемоги в 15 матчах, та 6 поразок. Видно, що після травм лідери не можуть відновитись, а Роберто втративши шанс на ЄК почав експерименти з тактикою та складом на наступний сезон.

Наразі лазарет все ще повний, тут й Каору Мітома, Соллі Марч, Біллі Гіллмор, Джеймс Мілнер та під питанням Еван Фергюсон. З радісних новин це відновлення Жоао Педро, проте бомбардир зараз виглядає не дуже впевнено та відіграв всього 1 матч. Еступеніан також не може повністью прийти до своїх кондицій та не видає того обсягу роботи, як до травми. Проблеми в захисті катастрофічні, адже пресинг меч гострий з обох боків, тож при втратах у суперників купа простору. Так наприклад Ліверпуль мав забивати 3-4 точно, але згаяв купу моментів, а Рома в ЛЄ просто знищила цей пресинг простими закид ушками на Лукаку. В останніх матчах ( 15 після перерви) вони пропустили 20 голів, а на цьому відрізку програли ще й Шпорам (2-1).

Самовбивчий пресинг Брайтона дає змогу забивати , або бодай мати моменти майже всім суперникам, питання в тому чи вони це реалізують. Наприклад більш слабкі суперники по типу Ноттінгема чи Шеффілда не могли забити Чайкам, проте більш маститі Тоттенгем, Ліверпуль, Фулгем та Рома забивали 2+В першому ж таймі вони пропускали  0,76 за гру а забивали 0,69. Команда звісно підсідає й в другому таймі, проте стартова навала не рідко завершується пропущеним в свої ворота.

Арсенал зараз на фінішній прямій АПЛ й починається період без права на помилку та хибу, тож команда Артети налаштована на кожен матч як на фінал. Серед претендентів на золото в них найскладніший календар, тож Брайтон тут найменше зло. Давайте подивимось хто чекає далі: Астон Вілла ( вдома), Вулвз ( виїзд), Челсі ( вдома), Тоттенгем ( виїзд), Борнмут ( вдома), МЮ ( виїзд), Евертон ( вдома), МЮ ( вдома) та Ліверпуль на виїзді. Божевільний календар і при тому у вівторок на Емірейтс приїде Баварія, тож потрібно вирішувати питання ще в першому таймі, ну на крайній випадок до 60 хвилини й переходити в економ-режим. Нових травм у команди немає, а Букайо Сака вже під питанням, проте скоріше за все побережуть лідера. А от решта банди на ходу й 3 дні тому розібралась з Лутоном (2-0) ще в першому таймі, а далі відпочивали.

Багато забитих голів не принесуть додаткові бали, проте забити 1-2 в першому таймі та довести гру на контр-атаках до вірного буде правильним рішенням, якщо не буде курйозу як в матчі Ліверпуль – Брайтон ( де Велбек божевільним ударом на 2 хвилині відкрив рахунок). В першому таймі команда забила 47 голів за 40 офіційних матчів, в середньому 1,15 за перші 45 хвилин. За останні 10 матчів вони не забили в першому таймі лише 2 рази, проти Ман Сіті та в гостях у Порту. Зараз команда більш стабільна та прагматична ніж минулого сезону, а під тиском почуває себе більш ніж впевнено і може виходити як через індивідуальні дії так і закидами на високого Гавертца.

Якість виходу з під пресингу OPPDA більше тільки в Сіті, а інтенсивність в Канонірів вище ніж в Брайтону. Центр поля набагато сильніше й варіативніше, тут є Райс ( титан в центрі), Жоржинью ( неймовірно рухливий та гравець-маятник), Едегор ( може ривками розбивати пресинг та має гарну пасову гру), до того вцентр може вийти Парті ( який вже тренується з командой та провів матч з Лутоном) та Сміт-Роу ( універсал ЦП) та можуть відіграти Зінченко ( інвертований гравець) та Троссар ( спускається з лінії нападу). В атаці навіть без Сака дуже весело, тут є Гавертц, Жезус та повернувся Мартінеллі, також є Нкетіа та Вієйра на ротацію. Стандартні положення також є плюсом для Арсеналу, адже вони найбільше забивають з штрафних/кутових в АПЛ.

Не бачу тут сенсації від Братойну, адже мотивація надзвичайно різна, а тонус гостей на голову більше, а разом з підбором гравців це вбивча суміш.