Tribuna/Футбол/Блоги/26-й блог/Пеп нарешті виграв ЛЧ з «Ман Сіті». Залишилося тільки приїхати на фотосесію з кубком у Стамбулі

Ідеальна робота.

Блог — 26-й блог
18 травня, 11:45
82

«Манчестер Сіті» розгромив «Реал» у матчі-відповіді півфіналу Ліги чемпіонів з рахунком 4:0 – вражаюче! Вражає, що цей розгром чинного володаря турніру практично не викликає емоції здивування. Незважаючи на нічию в першому матчі, було стійке відчуття, що до гри у Манчестері «міщани» підходять у статусі пристойного такого фаворита. У «Мадрида» було не так багато варіантів на підсумковий успіх – тут або Куртуа видає черговий матч життя, а Віні та Бензема організовують гол в одній з нечисленних контратак, або ж Куртуа просто видає матч життя, рятуючи не лише протягом 120 хвилин, але й у серії пенальті. Тібо в результаті дійсно був на висоті, але дива не трапилося – Пеп домігся свого, «вухастий» знову буде у Манчестері, вперше за 15 років. Але тепер у блакитній частині міста.

Треба лише особисто приїхати та забрати трофей – 10 червня, Стамбул. Програма заходу проста: 90 хвилин кардіо, 30-40 хвилин позування з кубком та медалями, а потім додому.

Давайте одразу прояснимо – я не хейтер «Інтера». Незважаючи на не найпереконливіший і не найбільш видовищний футбол, команда Індзагі була для мене однією з найсимпатичніших у цьому сезоні ЛЧ. Мені сподобалися ті перемоги над «Міланом» з невеликою кількістю моментів, сподобалося навіть протистояння з «Порту», коли зі скрипом вдалося пролізти далі. Мені щиро подобається бадьорий Лаутаро, мудрий Джеко, здатний одним дотиком або правильним розташуванням корпусу загострити ситуацію, Дімарко та Думфріс на флангах, які не втомлюються, один із найрозумніших і найсучасніших воротарів Європи Онана. Бажаю всім гравцям «нерадзуррі» підійти до фінальної зустрічі у своїй найкращій формі у кар'єрі. Але не вірю, що це хоч якось допоможе у протистоянні із таким «Сіті».

У «Формулі-1» одним із головних секретів успіху у гонці є робота з шинами. Пілот може виставити найагресивніші налаштування двигуна, відірватися від переслідувачів на 10-15 секунд вже до третини дистанції, але цілком реальний розклад, що він все одно не виграє і навіть пролетить далеко повз подіум. Тому що чим швидше їде болід, тим складніше правильно зловити точку гальмування, не наїхати на поребрик і уникнути інших моментів, які псують шини з кожним колом. Чим швидше зіпсуються шини, тим швидше доведеться їхати на піт-стоп (навіть не на один), який забирає багато дорогоцінних секунд. Мабуть, найрозумнішим пілотом «Формули-1» щодо роботи з шинами досі є Фернандо Алонсо.

Гвардіола – Алонсо у світі Ліги чемпіонів. Він, як ніхто інший, вміє вигадувати стратегії протистоянь. Він знав, коли необхідно виставити агресивні налаштування. 13 пасів «Реала» за стартові 15 хвилин матчу як мінімум надовго запам'ятаються, як максимум – стануть мемом та увійдуть в історію. Розрахунок на швидкий гол не спрацював, але господарі розтягли відрізок активного розтерзання гостей на їхній половині до 23-ї хвилини, коли Бернарду зробив те, що мав робити Голанд декількома хвилинами раніше. А оператори подарували «Сіті» чудовий кадр для картини у клубному музеї – так виглядає найкращий вінгер планети зі статистикою 23+21 у сезоні після першої половини тайму півфіналу ЛЧ.

Після цього «міщани» суттєво зменшили оберти – і обдурили цим гостей. Другий гол Сілви заспокоїв усіх – і місцевих уболівальників, і гравців «Сіті», і Пепа, і «Реал».

Коли на табло була вже година матчу, за рахунку всього лише 2:0 не проти «Евертона», а проти «Реала», манкуніанці вже не соромилися грати п'яточками: ось Родрі таким незвичайним чином намагається врятувати м'яч, який йде в аут, через пару хвилин Сілва схожим рухом розганяє атаку, віддавши на Де Брюйне, а ще трохи пізніше Ілкай у штрафному майданчику суперника п'ятою знаходить Голанда, але Куртуа знову тягне. В очах Пепа та діях гравців читалася небувала розслабленість, насолода від себе та неймовірна упевненість у тріумфі. А скільки разів таких самовпевнених карали за рахунку 2:0! Але цього вечора не було відчуття, що «міщани» дадуть себе покарати хоча б одним пропущеним. Куди краще уявлялося, що «вершковим» не вдасться уникнути розгрому. Так і сталося, коли Пеп знову вирішив трохи підняти темп гри.

Той факт, що Голанд завершив цей півфінал із нулем голів, але «Сіті» все одно впевнено пройшов – ще одна погана новина для «Інтера». Ви можете кинути одразу все тріо Бастоні – Ачербі – Дарміан на одного лише Ерлінґа, а також попросити Дімарко та Думфріса опускатися нижче. Але все одно знайдеться якийсь Сілва, що знайде лазівку, щоб прийняти геніальний пас Де Брюйне. Або сам Кевін просто розчехлить свою гармату, як це було в Мадриді. А можливо, що це зробить Родрі, як у першій грі проти «Баварії». Варіантів – море. Пеп краще за інших вміє зміщувати акценти у грі у випадку, якщо когось із лідерів наглухо закривають або ж умовний Де Брюйне просто встане не з тієї ноги саме в день номінального фіналу ЛЧ. «Сіті» має з десяток запасних планів, які вони використовували і в ході сезону в цілому, і в ході матчів зокрема. Чого точно не можна сказати про «Інтер», чия слабка гнучкість вже призводила до серії невдач не так давно.

Фінал ЛЧ 2022/23 у будь-якому разі був би місматчем. Стратег Гвардіола знову продумав так, щоб пік форми його команди випав на квітень та травень. Півфінал «Манчестер Сіті» – «Реал» називали передчасним фіналом не просто так. Але правильно розподіливши сили проти однієї з найсильніших команд останніх років, англійцям вдалося перемогти без особливих проблем.

Звісно, зараз можна згадати фінал проти «Челсі», коли манкуніанці теж здавалися явними фаворитами. Але то була інша команда «Сіті». Дуже схожа на нинішню, але все ж таки з більш помітними вадами і потенційними слабкостями.

Мені подобаються історії збірної Греції, «Лестера» та «Порту», але я взагалі не бачу варіантів, за яких Скотт Карсон як мінімум ще на рік залишиться єдиним гравцем «Сіті», хто вигравав ЛЧ. Настільки потужна ця команда і цей тренер прямо зараз.