Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/«Арсенал» вперше втратив очки в АПЛ, а «Манчестер Юнайтед», схоже, почав виходити з прірви

«Арсенал» вперше втратив очки в АПЛ, а «Манчестер Юнайтед», схоже, почав виходити з прірви

4 вересня 2022, 22:17
2

Розбираємо матч.

"Манчестер Юнайтед" перевернув хід гри завдяки двом геніальним передачам Фернандеша. Це був найкращий матч цього сезону в АПЛ.

«Арсенал» на старті чемпіонату виграв п'ять матчів із п'яти, але місцями лондонцям пощастило, тому що суперниками були команди явно слабші за класом.

Звісно, завжди цікаво спостерігати за командою, яка йде без поразок, тому що всіх цікавить момент скільки буде ще тривати ця безпереможна серія.

Ось і настав той момент, коли у Манчестері команда Артети поступилася. У «Манчестер Юнайтед» двома голами та асистом відзначився Рашфорд. Але давайте розбирати по порядку.

«МЮ» із самого початку увімкнув таку швидкість, що «Арсеналу» було важко їх стримувати, залишалося тільки захищатися. У перші 15 хвилин матчу володіння м'ячем було 82% проти 18%.

Колишній тренер «МЮ» Ральф Рангник багато говорив про пресинг, але по-справжньому агресивну команду ми побачили лише за керівництва тен Гаґа. Господарі поля вбивчою групою атаки включалися у відбір м'яча на чужій половині поля. Це було схоже на той футбол, який виходив у тен Гаґа в Аяксі, коли його команда дійшла до півфіналу Ліги чемпіонів.

"Арсенал" з таким тиском впорався і навіть забив, але VAR скасував забитий м'яч. Як показав повтор, прямо перед голом (за сім секунд до нього) Едегор справді сфолив на Еріксені. Більше сумнівів викликав епізод із відбором м'яча у Бруна Фернандеша. Опорник «Арсеналу» Локонга (грав тому що Парті не відновився) мав отримати або жовту, або червону картку – за влучення шипами в район литкового м'яза португальця. Дивним чином не отримав жодної. Знову ж таки питання до арбітра. Цього сезону їх логіка взагалі не зрозуміла.

Натомість Локонга призвів до голу у свої ворота. Відзначився Антоні, куплений за 100 мільйонів. Правий вінгер (Санчо тепер гратиме ліворуч, мабуть) швидко розібрався в епізоді і з лівої ноги поклав м'яч у дальній кут.

Початок другого тайму вийшов прямо протилежним першому. «Арсенал» взяв ініціативу на себе та володів м'ячем 80% часу. Гол Саки на 60-й хвилині був цілком заслуженним. Стало помітно, що манкуніанці втомилися. Але як з‘ясувалося - це було оманливе враження. Господарі справді вже так не пресингували, як на початку матчу, але моменти на контратаках стали навіть ще більш небезпечнішими.

Бруну Фернандеш спочатку видав ідеальну прострілюючу передачу, і Рашфорд вийшов віч-на-віч із воротарем – 2:1. А потім той самий Фернандеш створив ще одну контратаку. Цього разу Еріксен та Рашфорд вийшли удвох на одного воротаря. На цей момент «Арсенал» вже провів потрійну заміну і був змушений ризикувати, граючи високою лінією оборони.

І хотілося б розповісти окремо про нейтралізацію Жезуса. Йому не давали жодної секунди для якихось дій – з найкращим гравцем «Арсеналу» на старті сезону постійно хтось був поруч. Якщо він добігав до штрафного майданчика, то його руками на межі фолу тримав Варан або жорстоко зустрічав Мартінес. Жезус у пошуках м'яча йшов у глибину, але й там його зустрічали максимально щільно. Мактоміней отримав жовту за фол на бразильці, як і Магвайр, що вийшов пізніше. Ерік тен Гаґ добре підготував своїх гравців до Габріеля.

До речі, ледь не забула. Роналду, який так і не знайшов собі інший клуб, розпочав матч на лаві запасних та з’явився на полі лише у другому таймі. Хоча прихильників МЮ, це вже не дивує. Але, не зважаючи на поразку, "Арсенал" залишився на першому місці в таблиці, тому що "Сіті" втратив очки у матчі з "Віллою" (1:1). Проте це поки що. Зінченко, попри нещодавно отриману травму вже встиг відновитися і з‘явився у старті, проте був замінений на 74-їй хвилині.

Чесно кажучи, мене манкуніанці здивували. Схоже, Ерік тен Гаг нарешті починає діставати цю команду з прірви. Потрібно було лише прибрати лідерів. Подивимося як буде далі.