Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/«Прошу, зупиніть цю машину!» «Ліверпуль» знищив «Борнмут» і побив декілька рекордів

«Прошу, зупиніть цю машину!» «Ліверпуль» знищив «Борнмут» і побив декілька рекордів

27 серпня 2022, 21:26

Вперше за 33 роки мерсисайдці знищили суперника з рахунком 9:0.

Нагороду за найкращий матч дня можна впевнено віддавати підопічним Юргена Клоппа. Здається, такого повернення не чекав ніхто.

Цього року «Борнмут» вийшов в АПЛ і, здається, вже усвідомив куди попав. Але мерсисайдці сьогодні добили з кінцями. Ніби спочатку все починалося добре: перша гра проти «Астон Вілли» закінчилася перемогою 2:0. Проте далі пішла чорна полоса. «Борнмут» стикнувся з лідерами АПЛ: «Манчестер Сіті», «Арсенал», «Ліверпуль». І якщо перші два ще пожаліли новачків, то мерсисайдці такого шансу їм просто не дали, а добили.

У стартовий склад "червоних" порівняно з виїздом на "Олд Траффорд" повернувся Фабіньйо, замінивши Джеймса Мілнера.

У старті "вишень" з‘явилося три зміни. Ними стали Льюїс Кук, Райан Крісті та Джейдон Ентоні.

«Ліверпулю» знадобилося менше трьох хвилин, щоб відкрити рахунок. Роберто Фірміно з правого краю штрафного майданчика виконав навіс до лінії воротарської лінії, де Луїс Діас виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою - 1:0. Пройшло ще три хвилини, і господарі "Енфілда" подвоїли у рахунку. Фірміно залишив м'яч Елліоту поруч до штрафного майданчика, а Харві завдав удару в дальній кут воріт - 2:0.

«Ліверпуль» продовжував домінувати, і третій гол мерсисайдців на 28-й хвилині не заставив себе довго чекати. Не зустрівши опору, Трент Александер-Арнольд просунувся вперед і завдав удару з дистанції - 3:0. Перший рекорд «Ліверпуль» у грі з «Борнмутом» встановив вже на 31-й хвилині. Роберто Фірміно вдало опинився на лінії воротарського майданчика, скористався рикошетом і забив м'яч у сітку Марка Траверса. 4:0! Так потужно команда не розпочинала матчі ще з 2014 року, коли «Арсенал» програвав 4:0 за 20 хвилин. Але найцікавіше чекало попереду.

Вже абсолютно новий для себе рекорд «Ліверпуль» встановив у доданий до першого тайму час. Ван Дейк стрибнув вище за всіх і збільшив перевагу господарів. П'ять м'ячів за один тайм команда за історію свого існування жодного разу не забивала в АПЛ. А головним героєм став Роберто Фірміно. Він взяв участь у чотирьох голах – три рази зробив асист і одного разу забив сам. В історії «Ліверпуля» такого ще не було, а у всій АПЛ востаннє траплялося 2017-го. Тоді Гаррі Кейн допоміг "Тоттенгему" у чотирьох забитих м'ячах.

Але якщо ви думаєте, що у другому таймі мерсисайдці зупинилися, то помиляєтеся.

Вони і далі продовжували знущатися над «Борнмутом», показуючи всю злість за невдалий початок сезону.

Але й виходило реалізовувати у «Ліверпуля» практично все. В деяким моментах «Борнмут» вже і сам сильно не старався, розуміючи, що це марно.

Підсумок – 9:0. Так багато в одному матчі «Ліверпуль» забивав, коли ще не було АПЛ – на початку вересня 1989 року у ворота «Крістал Пелас».

В епоху АПЛ дев'ять м'ячів одна команда забивала лише тричі: «МЮ» у ворота «Іпсвіча» у 1995-му, «Лестер» у грі з «Саутгемптоном» у 2019-му та «МЮ» у матчі з тим самим «Саутгемптоном». Сьогодні «Ліверпуль» за весь період існування АПЛ теж зробив це вперше.

Один із найемоційніших моментів зустрічі – гол Харві Елліотта. Хлопець 2003 року народження дебютував за «Ліверпуль» в АПЛ ще минулого сезону, але зараз уперше забив. Все це переросло в надзвичайно зворушливий момент – Харві впав на газон і заплакав. Його привітали партнери по команді та заспокоїли . Британські журналісти зазначають, що цей момент дуже важливий для футболіста та всієї його родини. Справа в тому, що батько та дід Еліотта – вболівальники «Ліверпуля». І коли зростає все дитинство у такій атмосфері, а потім забиваєш за команду гол досить важко стримати емоції.

Команда Юргена Клоппа завершила серію без перемог на старті чемпіонату. До цього було дві нічиї та супернесподівана поразка від «Манчестер Юнайтед». Тепер довгоочікувана перемога та перше наближення до «Манчестер Сіті». Хлопці Хосепа Гвардіоли в лідерах разом із Брайтоном – у них по 10 очок. У «Ліверпуля» – п'ять. Поки що.

Пристойний відрив, який Клопп раніше допускав на старті тільки в сезоні-2016/2017. Але, як то кажуть, ще не вечір.

Навіть Гвардіола вже неодноразово наголошував не поспішати і не присвоювати чемпіонський титул «Манчестер Сіті». Тренер постійно каже подивитися, скільки очок ще можна заробити. А їх справді є дуже багато.

І хоч більшість схиляються до думки, що «Борнмут» не показник, щоб остаточно говорити, що «мерсисайдці» в строю, але ще жодна команда так не знущалася над Борнмутом, як познущалися підопічні Клоппа. А ще сьогодні вийшов грати дійсно той «Ліверпуль», який ми всі знаємо і любимо, подарувавши всім нам незабутні емоції. «Борнмуту» варто попрацювати над захистом, тому що це кошмар. Прохідний двір. Треба щось з цим робити, якщо вони хочуть залишитися в АПЛ.