Tribuna/Теніс/Блоги/Crazy=genius/Світоліна – у півфіналі «Вімблдону»! У шаленому матчі обіграла першу ракетку світу Швьонтек

Феноменальний камбек Еліни після народження доньки.

Блог — Crazy=genius
11 липня, 22:35
5

На Центральному корті «Вімблдону» завершився чвертьфінальний матч жіночого одиночного розряду між Еліною Світоліною та Ігою Швьонтек. Українка сенсаційно перемогла першу ракетку світу в трьох сетах – 7:5, 6(5):7, 6:2.

Матч тривав 2 години 41 хвилину. І таким чином Світоліна зрівняла рахунок в особистих зустрічах зі Швьонтек – 1:1.

Також цікаво, що це вже сьома перемога в кар’єрі українки над першими ракетками світу – при програних шести матчах.

Для Еліни це дев’ятий виступ в основній сітці «Вімблдону». Вона вдруге у кар'єрі зіграла в 1/4 фіналу. У 2019 році Світоліна дійшла до півфіналу змагань.

Матч пройшов у дуже дружній атмосфері – Швьонтек знову вийшла на гру із синьо-жовтою стрічкою

Попри шквал емоцій на корті (зриви були і у Світоліної, і у Швьонтек), матч закінчився дуже теплими обіймами.

А Іга, яка завжди дуже активно підтримує Україну, знову вийшла на матч із синьо-жовтою стрічкою.

Після гри Світоліна тепло подякувала польській тенісистці: «Я не знаю, що зараз відбувається. Неймовірно. Я дуже щаслива, що отримала шанс зіграти тут знову.

Я грала цей поєдинок в неймовірній атмосфері. Матч був дуже важкий. Іга – сильна суперниця, неймовірний боєць. Я рада, що мені вдалося поборотися та виграти цей поєдинок.

Вона дуже допомагає українцям та Україні – не лише словами, а й ділом. Було непросто грати проти неї. Але я дуже щаслива, що мені вдалося виграти. Дуже дякую за таку неймовірну підтримку».

Востаннє Світоліна перетиналася зі Швьонтек на корті на благодійному івенті, який організовувала Іга, щоб допомогти українським біженцям. Тоді вагітна Еліна судила матчі на вишці рефері.

Світоліна сказала, що після матчу буде пити пиво. Наступна суперниця – дуже складна для Еліни

На питання, що буде робити українка після перемоги, тенісистка відповіла: «Напевно, спершу вип’ю пива». Насправді вдале, як фізичне, так і психологічне, відновлення є дуже важливим для Світоліної перед наступним матчем.

У 1/2 фіналу Світоліна зіграє проти Маркети Вондроушової з Чехії, яка у чвертьфіналі перемогла американку Джессіку Пегулу.

Найбільш пам'ятний матч між Вондроушовою та Світоліною – півфінал Олімпіади-2020. Тоді українка поступилася чешці.

13 липня буде шанс взяти реванш. Букмекери перевагу у матчі віддають саме Вондроушовій.

Після «Вімблдону» Світоліна знову стане першою ракеткою України

Світоліна показує просто неймовірний камбек після народження доньки.

Еліна здобула 16 перемог на рівні WTA при 5 поразках. Перемогла на турнірі в Страсбурзі, дійшла чвертьфіналу «Ролан Гаррос» та півфіналу «Вімблдону».

І такі успіхи дозволили за три місяці знову завоювати звання першої ракетки України. Завдяки перемозі над Швьонтек Світоліна повернеться до топ-30 рейтингу WTA.

Наразі першою ракеткою країни є Ангеліна Калініна (№26 WTA), яку вже точно обійде Еліна.

Найвищий рейтинг Світоліної за кар’єру – третя позиція. Схоже, з таким рівнем гри українка цілком може наблизитися до цього показника.