Tribuna/Біатлон/Блоги/Crazy=genius/Вперше в історії монгол переміг на юніорському ЧЄ з біатлону. Він відомий своїми мереживними трусами

Це не жарт.

Блог — Crazy=genius
9 лютого, 11:55
7

У польському Якушице відбулися індивідуальні гонки в рамках юніорського чемпіонату Європи. Змагання пройшли попри проблеми з погодою та нестачу снігу на трасі. Напередодні через ці причини були скасовані змішані естафети на ЧЄ.

Найкращий результат серед українців показав Віталій Мандзин. Він посів четверте місце та програв 26,4 секунди переможцю гонки з Монголії – Енхбату Енхсайхану. Вперше в історії цієї країни біатлоніст взяв золото на ЮЧЄ.

Юніорський чемпіонат Європи

Якушице, Польща

Індивідуальна гонка

Юніори

1. Енхбат Енхсайхан (Монголія) - 44.34,8 (0+0+0+0)

2. Калле Лоуккаанхухта (Фінляндія) - 1,6 (0+0+0+0)

3. Якоб Кульбін (Естонія) - 20,0 (0+1+0+1)

4. Віталій Мандзин (Україна) - 26,4 (0+1+0+1)…

20. Степан Кінаш (Україна) - 2.38,6 (0+0+1+1)

21. Сергій Супрун (Україна) - 2.40,0 (0+0+1+0)

57. Олександр Біланенко-мол. (Україна) - 6.45,2 (2+2+2+0)

70. Богдан Борковський (Україна) - 8.51,5 (1+2+4+2)

85. Дмитро Крюков (Україна) - 13.16,2 (1+3+3+2)

DNS Іван Стеблина (Україна)

***

Варто відзначити, що на турнірі не беруть участь представники топових біатлонних країн: Норвегії, Франції, Німеччини та Швеції.

Енхсайхан – чемпіон Азії, двічі брав участь на КС, відомий вірусним відео з мереживними трусами

Представники екзотичних країн вже не є чимось особливим для міжнародних біатлонних змагань. На Кубку IBU стабільно беруть участь спортсмени з Чилі, Бразилії та Мексики. А медалі на юніорських стартах нещодавно вигравали представники Гренландії та Данії.

Проте для Монголії – це справжній прорив. Збірній ніколи не підкорювалися нагороди міжнародних змагань, окрім континентальних азійських турнірів.

Енхбату Енхсайхану зараз 21 рік, поки він лише двічі брав участь на КС з біатлону – посідав 82 та 111 місця. Проте у цьому році уродженець Улан-Батору непогано виступає на юніорському Кубку IBU, де посідає 14-те місце у загальному заліку та має два потрапляння у топ-10 в окремих гонках.

Енхсайхану належить також рекорд Монголії на юнацьких Олімпійських іграх – у 2020-му він заїжджав до топ-15 змагань, що зробило його доволі відомим у своїй країні.

А от вірусну популярність у соцмережах біатлоніст отримав завдяки жартівливому відео, в якому він показав свою тренувальну форму.