Tribuna/Футбол/Блоги/Блог Євгена Брижа/Два голи «Порту» «Ювентусу» — взірець реалізації домашніх заготовок

Два голи «Порту» «Ювентусу» — взірець реалізації домашніх заготовок

Два епізоди на перших хвилинах таймів, плановані португальцями, виявилися неочікуваними для італійців і вирішили долю матчу.

Автор — Євген Бриж
18 февраля 2021, 15:36

«Порту» забив «Ювентусу» двічі на перших хвилинах обох таймів. Підсумок гри — 2:1. Обидва голи — наслідок домашніх заготовок португальців.

Ось початок атаки, що призвела до першого голу:

М'яч у центрі поля розігрує «Ювентус». Однак «Порту» застосовує колективний відбір м'яча. Щонайменше шестеро гравців у біло-синій формі діють персонально по суперниках, змушуючи відіграти на воротаря. Коли італійці сунуться до своїх воріт, португальці не припиняють тиску й змушують голкіпера помилитися.

А завершення атаки ілюструє ось ця картинка, де видно, що в результаті пресингу захисник в оранжевій формі змушений розвертатися обличчям до воріт і фактично не має інших варіантів, аніж віддавати м'яча голкіперу, наражаючи того на ризик помилки. Що і сталося.

А ось те, що передувало другому голу, на першій хвилині другого тайму:

Тут біла лінія ділить поле на правий і лівий бік. Звертаю увагу, що в перші ж секунди другого тайму вся атакувальна ланка «Порту» опинилася на правій частині поля. І «Ювентус» просто не встиг пересунутися: за жовтою лінією опинилися не лише нападники, а й півзахисники.

Фактично четверо атакувальних гравців «Порту», зосереджених на правій половині поля, опинилися проти чотирьох захисників «Ювентуса», які не встигли перешикуватися. Білими стрілками показаний рух гравців, а жовтою і оранжевою — гольова передача та точний удар.

Складно повірити, що цілком випадково португальці з перших секунд усі шугнули на правий фланг.

Ось таким чином два заготовлених епізоди вирішили долю матчу.