Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/У Вернидуба було більше мотивації на гру в Києві, а «Шахтар» погано вчить уроки

Репортаж з «Олімпійського», де «Шериф» вирвав нічию – 1:1.

Автор — Ірина Козюпа
8 декабря 2021, 17:01
37

22:00, холодно, сирість і дрібний дощик. А, ну і коронавірус нікуди не пропав. Піти в таких умовах на стадіон – це досить сміливий вчинок. І десь 4-5 тисяч людей знайшли в собі сили і мотивацію, щоб подивитися матч «Шахтар» – «Шериф» на «Олімпійському».

Глобально він вже нічого не вирішує. Гірники втратили всі шанси на євровесну ще у минулому турі, а команда Юрія Вернидуба гарантувала собі вихід в Лігу Європи. Обидві команди прощалися з ЛЧ. Але в «Шахтаря» була своя місія – покарати чемпіона Молдови за поразку в першому турі. А Вернидуб хотів у своїй рідній країні показати, що може мірятися силами з Роберто Де Дзербі. Коли вже не тисне результат, можна просто зіграти в кайф.

Власне, повернення автора молдовської казки в Україну – і є головна фішка цієї холодної гри. Перед матчем обидва тренери душевно поговорили з журналістами. Але Вернидуб зробив це з особливим натхненням.

«Я дуже радий знову бути в Україні і зіграти на «Олімпійському». Дуже щасливий, що приїхав додому і що має бути матч проти лідера українського футболу. На жаль, ні ми, ні «Шахтар» не вийшли до плей-оф Ліги чемпіонів, але ми щасливі, що продовжуватимемо виступати у Лізі Європи.

Перед кожною грою я завжди говорю одні й ті самі слова – треба виходити та отримувати задоволення. Не бий-біжи, а спокійно грати у пас. У цій групі ми аутсайдери, і всі казали, що ми будемо четвертими. Я не міг уявити таку картину до початку євросезону. Була група смерті, але неймовірними зусиллями та бажанням змогли досягти того, що ми йдемо далі, а «Шахтар» залишається без єврокубків».

Де Дзербі на прохання виставити собі оцінку за  дебютний євросезон у «Шахтарі» просто віджартувався, мовляв, погано вчив математику. І взагалі у новому сезоні його штаб виправлятиме всі помилки. А почати доведеться вже з кваліфікації. Навіть, якщо на шиї висітиме золота медаль чемпіона України.

Завершення євросезону стало для «Шахтаря» таким же епічним, як і вся Ліга чемпіонів

Нечисельний, але голосистий фан-сектор «Шериф» щось голосно заряджав під час виходу команд на поле. Андрій Тодос почув у цьому співі гімн СРСР. Я була на стадіоні, але чесне слово нічого не розібрала. Фотограф, який перебував під фан-сектором, розчув слова «Союз нерушимых фанатов свободных» – перероблений гімн СРСР.

Хоч перший тайм вийшов драйвовим, у перерві всі обговорювали саме співи фанатів «Шерифа». Вже тоді штангу Соломона, гол імені Кривцова-Фернандо і поперечку Додо. «Шахтар» забив лише свій другий м’яч в цій ЛЧ і знову це зробив Фернандо. Та і загалом гірники домінували – як за ударами (12 проти 2) так за і володінням м’ячем (72% на 28%).

Після перерви команди почали грати у куражний футбол. Янсане ледь не повторив шедевр, який на цьому стадіоні і в ці ворота забивав Роберт Левандовський у матчі проти «Динамо». Але у гравця «Шерифа» м’яч зрізався з ноги.

Напередодні Вернидуб назвав свою команду «інтернаціональні мужики». А Себастьян Тілль зазначив, що тренер вимагає від гравців грати на всі 100%. І за 17 секунд до кінця матчу «Шериф» не дав «Шахтареві» перемогти. За чотири хвилини до кінця матчу де Дзербі зробив гарний жест – дав дебютувати воротареві Олексієві Шевченку. Вже з цим голкіпером у воротах команда пропустила. Але робити з нього головного антигероя матчу не варто – там командна помилка. У Валерія Бондаря заплутався м’яч в ногах.

Емоції Вернидуба після матчу – це радість переможця. Він приїхав в Київ і не програв на «Олімпійському». Його команда пропустила першою, але змогла відігратися. Завершення євросезону стало для «Шахтаря» таким же епічним, як і вся Ліга чемпіонів. А Вернидуб продовжує творити свою казку.

«У першому таймі ми показали антифутбол»

Першим на прес-конференцію прийшов Вернидуб. І видав яскравий спіч, не підбираючи слів.

«У першому таймі ми показали антифутбол. Це просто катастрофа. Я радий, що гравці мене почули. Це зовсім не задоволення від футболу, а порнографія. Інколи я радий, що вони не знають російської. Але мої емоції вони зрозуміли. Після перерви почали грати в ту гру, яка мені подобається.

Для нас це дуже хороший результат – ми зіграли внічию з чемпіоном, а точніше віце-чемпіоном України. Матчі проти таких команд приносять драйв. Те, що ми змогли взяти 4 очки в матчах з «Шахтарем» і зайняти третє місце в групі – це пам’ять на все життя. Респект моїм хлопцям за цю гру».

А перше питання Де Дзербі, звісно, про заміну Шевченка.

«Олексій заслужив зіграти хоча б 5 хвилин своєю роботою. Він справжній професіонал. Ми сьогодні могли перемагати з розгромним рахунок, але забили тільки раз. Я не пам’ятаю удари «Шерифа». На останній хвилині ми пропустили через помилку. Думаю, будемо щось робити з трансферами в січні. Але дивіться, як прогресували наші молоді гравці. Я поважаю всіх своїх футболістів».

Жоден український клуб не зіграє навесні в єврокубках. Але там буде український тренер.