Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/😱 Сенсаційні греки – у кроці від фіналу єврокубка. Шокували «Віллу», поклавши їй чотири на виїзді

З хет-триком марокканського ноунейма, який до 28 взагалі не грав у Європі.

3 травня, 00:30
1

У Лізі Європи та Лізі конференцій відбулись перші півфінальні матчі. І в одному з них трапилась гучна сенсація.

🔹 Фаворит ЛК «Астон Вілла», яка в цьому сезоні АПЛ от-от фінішує четвертою та кваліфікується в ЛЧ, вдома програла «Олімпіакосу», пропустивши аж чотири голи.

Для розуміння – за всі попередні домашні матчі цього євросезону бірмінгемці отримали у власні ворота сукупно лише три.

🔹 Підопічні Унаї Емері шокували своїх прихильників кілька разів. Спочатку тим, що пропустили двічі ще в першому таймі. Потім тим, що зуміли зрівняти рахунок на старті другого тайму. Ну а наостанок тим, що не розвинули успіх, а натомість ще раз пропустили два голи.

Вишенькою на торті став нереалізований господарями пенальті на 84-й хвилині. Дуглас Луіз пробив повз ворота у найбільш відповідальний момент зустрічі.

🔹 Катом «Астон Вілли» став 30-річний марокканський нападник грецької команди Аюб Ель-Каабі, який оформив хет-трик. Не чули про нього раніше? Нічого дивного – до 28 він взагалі не грав у європейських клубах (дебютним був турецький «Хатайспор»), а у єврокубках не виступав до цього сезону.

Але тут і зараз африканець проводить проривний рік – у нього вже 18 забитих м’ячів у чемпіонаті Греції, а у Лізі Європи та Лізі конференцій Ель-Каабі відзначився загалом 13 разів.

Після хет-трику у ворота Ольсена в Аюба – поул у боротьбі за звання найкращого бомбардира ЛК. Він наздогнав Ерана Захаві з «Маккабі» (в обох – по вісім голів), має ще щонайменше один матч у запасі, а найближчий переслідувач з тих, хто ще у боротьбі – Оллі Воткінс з п’ятьма м’ячами.

Забив англієць і сьогодні, однак це аж ніяк не врятувало «Віллу» від поразки. І необхідності відігравати два м’ячі у Греції.

🔹 Тепер у команди, яку очолює торішній тріумфатор ЛЄ Хосе Менділібар, попереду домашній матч, який відділяє її від першого в історії виходу у фінал єврокубка.

І це значна подія не лише для прихильників «Олі», але й загалом для грецького футболу. На сьогодні лише одна команда з цієї країни виступала у фіналі єврокубка – у 1971 році «Панатінаїкос» дійшов до фіналу Кубка європейських чемпіонів, де програв «Аяксу».

Хоча «Олімпіакос» уже сягнув історичного результату. Бо в цьому тисячолітті вони стали єдиною грецькою командою, що дійшла до півфіналу бідь-якого єврокубка.

🔹 В інших півфіналах вечора обійшлось без сенсацій. Спочатку про ЛЄ. Тут надупевнений «Баєр» здолав у Римі «Рому» 2:0 та продовжив свою безпрограшну серію, проводячи поки абсолютно чистий від поразок сезон.

У Франції в дербі колишніх команд Руслана Маліновського «Марсель» та «Аталанта» розписали нічию 1:1.

Тепер про ЛК. У Флоренції сталась вирвана у компенсований час перемога. «Фіорентина» за рахунку 2:2 з «Брюгге» таки взяла верх у поєдинку завдяки голу після 90-ї хвилини. Його забив нападник МʼБала Нзола, який перед тим тільки вийшов на поле.