Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Куртуа is back: насухо відіграв з «Кадісом» і видав сейв-хайлайт, що розпочав гольову атаку

Надійно – але майже без роботи.

4 травня, 20:30
5

4 травня Тібо Куртуа все ж зіграв свій перший матч у сезоні після усіх травм – в 34-му турі Ла Ліги проти «Кадіса» (3:0).

• Ймовірний план головного тренера «Реала» Карло Анчелотті на матч, про який писала Marca, – випустити по воротарю на тайм (Тібо у першому, Кепу в другому) – не здійснився.

Можна припустити, що це через те, що у першому таймі «Реал» не зміг забити аутсайдеру. Що, схоже, змусило тренера про всяк приберегти можливість замінити футболістів на пізніше.

• Вболівальники точно були ради бачити Тібо – зустріли його голосно і під час оголошення складів:

І безпосередньо на розминці:

• Перший тайм для бельгійця не був надто багатим на події: «Кадіс» наніс по воротах «Реала» всього чотири удари, три з яких пройшли повз. А портал SofaScore нарахував аж 15 дотиків Куртуа до мʼяча за перші 45 хвилин.

• Однак один епізод – на 32-й хвилині – все ж змусив голкіпера увімкнутися в гру. Нападник Рубен Собріно виграв силову боротьбу в Едера Мілітао і вирвався у штрафний майданчик на побачення з Тібо:

Куртуа вийшов прямо на нападника – але ми так і не дізнаємося, чи це було правильне рішення, завдяки Начо: той у підкаті вибив мʼяч на кутовий:

У соцмережах (твіттері, наприклад) про цей епізод можна було зустріти питання «що він робив» і «видно, що Куртуа ще не готовий до ЛЧ». Однак у той же час – і протилежні заяви про те, що він був найкращим гравцем тайму (сумнівно, враховуючи майже повну відсутність роботи).

• Вмикатися «по-справжньому» довелося вже на 50-й хвилині. На цей раз до нього вибіг Кріс Рамос – шанс йому буквально подарував той-таки Мілітао:

Куртуа кинувся під цей удар – і відбив його так, що ще й сам зміг підібрати мʼяч і зрештою розпочати атаку, яка призвела до першого голу «Реала»:

Епізод на відео:

Більшість реакцій на сейв – про те, що Куртуа is back, está de vuelta чи est de retour, залежно від мови вражених фанатів «Реала». Повернувся, одним словом.

Або ж щось оригінальніше – сподіваємося, без негативу до Луніна:

«Такі воротарі, як Куртуа, виграють вам чемпіонства!»

• Цей удар був крайнім моментом для «Кадіса» аж до 87-ї хвилини – але Максі Гомес не зміг пробити, і мʼяч відскочив прямо в руки Куртуа:

• А вже в компенсований час здалеку бив Рубен Алькарас – Куртуа без проблем відбив перед собою. Так, удар аж звідси:

Причому цей епізод також дав початок гольовій атаці – третьому голу «Реала», який забив Хоселу.

Це, власне, усе, де Куртуа доводилося помітно вступати в гру – випадків, де його гра з мʼячем призвела б до якихось проблем «Реала», не було.

• Після гри бельгійця вітали усім тренерським штабом:

• Трохи офтопу про Андрія Луніна: його у трансляції показали, коли вітав Браїма Діаса – MVP матчу.

• «Реал» завдяки цій перемозі може стати чемпіоном вже сьогодні – якщо «Барселона» втратить очки з «Жироною». Якщо цього не станеться – то вже в наступному турі.