Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Марокко – перша команда з Африки, яка дісталася півфіналу ЧС! Усе вирішила помилка Діогу Кошти

Роналду встановив рекорд, але команді не допоміг.

10 грудня 2022, 20:01
9

Чергова сенсація цього ЧС: Марокко дійшло до півфіналу, пройшовши Португалію у чвертьфіналі – 1:0.

• Фернанду Сантуш удруге поспіль залишив Кріштіану Роналду в запасі. Такого не ставалося із Крішем у збірній на великих турнірах з 2004-го – і то були його перші два матчі на Євро/ЧС в карʼєрі!

На полі Роналду зʼявився на 51-й, але нічим не відзначився.

• Єдиний гол матчу на 42-й хвилині забив нападник «Севільї» Юссеф Ен-Несірі – головою замкнув подачу Яхʼї Аттілат-Аллаха. Великі питання до дій воротаря Португалії Діогу Кошти в цьому епізоді.

Реакція Кріштіану Роналду, який тоді ще сидів на лаві запасних, – красномовна.

• Португалія увесь матч домінувала: 74% володіння мʼячем, 10:8 за ударами на їхню користь, але лише 3:2 за ударами у площину. Команда Валіда Реграгі ідеально зіграла в захисті.

• Уже в компенсований час Валід Шеддіра отримав одне із найбезґлуздіших вилучень: на 90+1-й отримав першу жовту картку, за дві хвилини – другу й квиток у роздягальню.

• Роналду усе-таки поїхав з Катару з рекордом – наздогнав кувейтця Бадера аль-Мутава за кількістю матчів за збірну. Неймовірна 196 поява – повноцінно бити рекорд доведеться вже на більш скромному рівні.

• Марокко стали першою африканською командою, якій вдалося вийти у півфінал ЧС. Раніше команди з Африки доходили максимум до чвертьфіналів – Камерун-1990, Сенегал-2002, Гана-2010.

• Юссеф Ен-Несірі забив свій третій гол на ЧС – більше, ніж будь-хто інший в історії Марокко.

• У Португалїі на цьому ЧС, за даними Opta, найбільше помилок, які призвели до пропущеного голу – три.

• Марокко повторило свій рекорд за кількістю забитих голів – 5, стільки ж забили на ЧС-1998. А ще команді досі не зміг забити жоден суперник, а єдиний пропущений гол (автогол Наєфа Аґерда) стався ще у першому таймі матчу проти Канади.

• Марокко у півфіналі зіграє або з Англією, або з Францією. Суперник визначиться о 21:00.