Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/💥 Найбільша перемога «Арсенала» над «Челсі» в історії: дублі Гаверца і Вайта, Мартінеллі вкрав асист у Зінченка

5:0 – але могли забивати значно більше!

24 квітня, 09:45
7

«Арсенал» розтрощив «Челсі» вдома у перенесеному матчі 29-го туру АПЛ – 5:0.

Михайло Мудрик вийшов в основі «Челсі», але у гостей була надважлива кадрова втрата – Коул Палмер через хворобу пропускав матч.

Олександр Зінченко стартовий свисток зустрів з лави запасних.

• Пропустив «Челсі» вже на четвертій хвилині: Райс протягнув мʼяч у штрафний майданчик, віддав на Троссарда – той з гострого кута пробив між стійкою та Петровичем.

• Далі у першому таймі команди влаштували парад кепських рішень в атаці й недопривозів. Неймовірно – Мудрик в них участі особливо не брав.

Що за парад? Наприклад, коли Гаверц в цьому епізоді віддав мʼяч прямо у ноги Кайседо:

Чи промах Дісасі от звідси (корнер подавав Мудрик), xG якого SofaScore оцінив у 0,92:

Або коли Габріел після хорошого забігу Джексона і удару по воротах ледь не відправив мʼяч за спину власному голкіперу (обійшлося, стійка):

Або коли той-таки Джексон вирішив під час удару головою дещо допомогти собі лівою рукою (Рая в результаті відбив):

• У другому таймі «Арсенал» припинив бавитись і став летальним в атаці. На 52-й хвилині «каноніри» розіграли кутовий, мʼяч зрештою відлетів до Вайта – той потужно пробив.

Відео буде додане згодом.

• На 57-й рахунок став розгромним: Гаверц забив своєму колишньому клубу після неймовірного пасу Едегора.

• На 61-й Джексон міг скорочувати відставання, і після цього удару влучив у сітку воріт. Звісно ж, ззовні:

• «Арсенал» відповів ще двома голами. Спочатку Сака вивів Гаверца на удар – той оформив дубль у ворота колишніх на 65-й.

• А на 70-й дубль оформив і Вайт – здавалося, віддавав пас комусь із партнерів, але мʼяч залетів у ворота.

• Останній гол відбувався вже без українців на полі: Мудрика замінили ще на 66-й хвилині, а Зінченко зʼявився лише на 72-й.

І вже у компенсований до другого тайму час міг відзначатись результативною передачею: довгим пасом зі своєї половини запустив Мартінеллі на побачення з Петровичем, але Габріел запоров супершанс.

Це найбільша перемога «Арсенала» над «Челсі» в історії. Попередня – 5:1 – датувалася, увага, 29 листопада 1930 року!

• Кай Гаверц став першим колишнім футболістом «Челсі», який зміг оформити дубль у ворота «синіх» в АПЛ.

Ба більше, за «Арсенал» у ворота «Челсі» він забив більше, ніж за «Челсі» у ворота «Арсенала» (0).

• Для «Арсенала» це також шоста перемога з різницею у 5 і більше голів цього сезону.

• Для «Челсі» ж це друга найбільша поразка в Лондоні у матчах вищих дивізіонів з 1986-го – тоді влетіли 0:6 «КПР».

• Та й загалом «Челсі» пропустив 57 голів цього сезону АПЛ – це найгірший показник в історії клубу. До кінця сезону ще 6 матчів – є куди «рости».

• Гра українців у такому матчі відійшла на другий план.

Мудрик за свій час на полі зробив 30 дотиків до мʼяча, віддав один, на думку SofaScore, ключовий пас, не завдав жодного удару по воротах і взагалі грав на своїй половині частіше, ніж на чужій:

Оцінка від згаданого статистичного порталу – 6.3.

Зінченко ж вийшов уже «тримати» рахунок – і теж нічим особливо, крім виводу Мартінеллі на ударну позицію наприкінці матчу, не запамʼятався. Але свою роботу виконав якісно – 13 точних пасів з 14 (91%), 1 ключова передача, 1 перехоплення – і 7,1 від SofaScore.

• «Арсенал» очолює турнірну таблицю АПЛ, маючи 77 очок і на матч більше, ніж «Ліверпуль». І неймовірну різницю – +56 (у «Ліверпуля» 74 очки і +43, у «Ман Сіті» – 73 і +44).

«Челсі» ж лишається девʼятим, маючи 47 очок у 32 матчах.