Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/😱 Бельгія видала найбожевільнішу кінцівку сезону в Європі – чемпіон тричі (!) змінювався з 88-ї хвилини

Вирішальний гол на рахунку Алдервейрелда.

Автор — Kostiantyn Stepaniuk
5 червня, 14:31
24

Усі футбольні вболівальники точно зацінили кінцівку сезону у німецькій Бундеслізі, де усе вирішилося на останніх хвилинах останнього туру. Правда ж? Так-от, у Бельгії боротьба за чемпіонство виявилася ще божевільнішою – і ви просто повинні це побачити.

Напередодні останнього туру чемпіонської групи Ліги Жупіле на трофей претендували одразу три клуби – «Антверпен», «Юніон Сент-Жиллуа» та «Генк».

«Антверпен» та «Юніон» мали однакову кількість очок (46), однак «червоні» очолювали турнірну таблицю завдяки кращій різниці забитих-пропущених голів (рахується за показниками протягом усього сезону, а не лише у чемпіонській групі). «Генк» був третім із 45 пунктами.

Четверта команда у квартеті найкращих – минулорічний чемпіон «Брюгге», який вже давно втратив усі шанси на потрапляння у топ-3.

У вирішальному турі «Антверпен» зустрічався із «Генком», а «Юніон» грав проти «Брюгге» (Яремчук пропустив матч через травму). Матчі проходили паралельно.

Надалі події розвивалися наступним чином:

⌚ 45 хвилина: «Генк» відкриває рахунок у матчі з «Антверпеном» та виходить на перше місце;

⌚ 46 хвилина (другий тайм): «Юніон» забиває у ворота «Брюгге» – і тепер вони очолюють турнірну таблицю;

⌚ 57 хвилина: «Антверпен» зрівнює рахунок у матчі з «Генком», але попереду все ще «Юніон», який перемагає 1:0;

⌚ 75 хвилина: «Генк» знову виходить вперед, а «Юніон», якого цілком влаштовує перемога з будь-яким рахунком, зважаючи на результат у паралельному матчі, продовжує йти на першому місці;

⌚ 89 хвилина: «Брюгге» зрівнює рахунок у матчі з «Юніоном» – на першу сходинку виривається «темна конячка» «Генк», який все ще перемагає «Антверпен» на початку доданого часу;

⌚ 90+3 хвилина: «Брюгге» забиває другий м'яч у ворота «Юніона» – тепер доля чемпіонства залежить саме від результату матчу між «Антверпеном» та «Генком», де поки що перемагають «сині»;

⌚ 90+4 хвилина: Капітан «Антверпена» Тобі Алдервейрелд забиває фантастичний гол ударом з-за меж штрафного майданчика, зрівнює рахунок і цим самим виводить «Антверпен» на першу сходинку. Лічені секунди до чемпіонства!

⌚ 90+8 хвилина: «Брюгге» забиває вже третій м'яч у ворота «Юніона» у матчі, який вже нічого не вирішував.

«Антверпен» – чемпіон Бельгії 2022/23!

Такі різні емоції команд після фінального свистка: «Антверпен» Марка ван Боммела святкує чемпіонство, вигране в результаті найбожевільнішої кінцівки сезону, яку тільки можна було уявити:

«Генк» розчарований після пропущеного голу, який коштував їм чемпіонства:

А засмучені гравці «Юніона», яким, як виявилося, потрібно було просто перемогти, напевно, звинувачують лише самих себе:

***

Для «Антверпена» це чемпіонство стало першим за 66 років. Нідерландський вектор, до якого клуб схилився після призначення Марка Овермарса спортивним директором, спрацював – команда вперше з сезону 1957/58 зіграє у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Після такої яскравої перемоги футболісти завзято святкували – настільки, що навіть зламали трофей у вирі емоцій.