Tribuna/Авто/мото/Блоги/«Valtteri, It's James...»/Божевільні старт і кінцівка Гран-прі Австралії: 8 болідів вилетіли, жорстка аварія партнерів, Алонсо знову на подіумі

І аж 3 червоних прапори.

2 квітня 2023, 20:00
20

Третій етап сезону-2023 завершився одночасно і передбачувано, і непередбачувано. Передбачувано – бо Макс Ферстаппен, який став володарем поулу, виграв й гонку. Непередбачувано – все, що відбувалося з іншими пілотами. Та й перемога нідерландця, до речі, була непростою.

Макс провалив старт гонки, пропустивши за кілька поворотів одразу двох представників команди «Мерседес». У першому його обійшов Джордж Рассел, а ще через пару – Льюїс Гемілтон. Ферстаппен відкотився на третє місце, але тут допомогла аварія боліда «Вільямс» – як у грудні 2021-го.

Алекс Албон не впорався з керуванням, вилетів за межі траси та розсипав купу щебеню на дорожнє покриття. Стюарди спочатку дали жовті прапори – Джордж Рассел, який лідирував у гонці, поїхав на пітлейн, щоб замінити шини, тому пропустив уперед цілу групу болідів. Проте за хвилину стюарди повідомили, що гонка зупинена червоними прапорами. Таким чином, британець на рівному місці буквально віддав лідерство, адже всі конкуренти поїхали робити «безкоштовний» піт-стоп. На першому місці тепер був Гемілтон, на другому – Макс. Коли гонка відновилася, Ферстаппену знадобилося не так багато кіл, щоб обігнати принципового суперника. З того моменту і до кінця нідерландець більше не втрачав перевагу, а Льюїс – друге місце.

Але було ще море цікавих подій, що трапилися на старті та наприкінці гонки. За хронологією:

🔹 Шарль Леклер вилетів на першому ж колі – через контакт з Ленсом Строллом з «Астон Мартін». Проте стюарди не стали карати канадця – гоночний інцидент.

🔹 На 17-му колі спалахнув болід Джорджа Рассела. Гонка, яка могла стати переможною, перетворилася для талановитого пілота на справжній кошмар.

🔹 Коли все йшло до спокійного завершення, Кевін Магнуссен з «Хаасу» заднім правим колесом зачепив стіну, через що у нього відірвалася шина, а болід зупинився прямо на трасі. Червоні прапори!

🔹 Стюарди оголосили, що рестарт буде з місця. Залишалося проїхати лише два кола, багато пілотів були налаштовані на те, щоб перевернути для себе гонку з ніг на голову – хтось хотів увірватися в очкову зону, а хтось на подіум;

🔹 Все це призвело до видовищного рестарту, внаслідок якого:

– Карлос Сайнс з «Феррарі» розвернув болід Фернандо Алонсо з «Астон Мартін», що йшов на третім;

– Логан Серджант з «Вільямс» влетів у зад боліда де Вріса;

– а партнери по «Альпін» рознесли свої боліди, не поділивши місце на трасі – Гаслі не дав Окону обігнати себе.

🔹 І знову червоні прапори! Оскільки боліди влаштували масову аварію в першому ж повороті, стюарди вирішили, що новий рестарт розпочнеться з позицій, які були після другої зупинки перегонів, а не після третьої. Тобто Алонсо, який втратив місце в трійці через зіткнення з Сайнсом, знову став третім, а не дванадцятим.

🔹 До речі, самого Карлоса покарали п'ятисекундним штрафом. Він видав довгу промову, що це неправильно – розумів, що на черговому рестарті йому ніяк не відірватись аж на 5 секунд від переслідувачів. У результаті він став останнім серед тих, хто фінішував – 12-м.

🔹 А гонка закінчилася практично при супроводі сейфті-кара. Лише на останніх двох поворотах машина безпеки залишила трасу.

Кілька цікавих фактів:

🔶 Фінішували лише 12 з 20 болідів, які починали гонку. Леклер, Албон, Рассел, Магнуссен, Серджант, де Вріс, Окон і Гаслі зійшли з різних причин;

🔶 Протягом гонки було аж три червоні прапори. Усього ж заїзд тривав аж 2,5 години;

🔶 Фернандо Алонсо втретє поспіль завершив гонку на третьому місці. Це, до речі, був 101 подіум для іспанця.

🔶 Льюїс Гемілтон став першим пілотом в історії «Ф-1», якому вдалося опинитися на подіумі в 17 сезонах поспіль;

🔶 Пілот «Ред Булл» Серхіо Перес був визнаний гонщиком дня за підсумками Гран-прі Австралії. Він починав гонку з пітлейну, але в результаті фінішував п'ятим;

🔶 Ферстаппен зрівнявся з Міхаелем Шумахером за перемогами на різних автодромах (23), тепер поступається лише Гемілтону (31) за цим показником.

Тепер в особистому заліку Макс випереджає Переса, який іде другим, на 15 очок (69 проти 54). Третій – Алонсо, який має 45 балів, а за ним розташувалися Гемілтон, Сайнс, Стролл і Рассел. Шарль Леклер, чинний віцечемпіон, після трьох гран-прі має лише 6 балів.