Tribuna/Футбол/Блоги/Домінування Реалу та щастя Атлетіко: як команди поділили очки в мадридському дербі?

6 лютого, 11:47
2

В рамках 23-го туру іспанської Ла Ліги, мадридський «Реал» на правах господарів приймав у себе «Атлетіко». Поєдинок був важливим для обох команд. У випадку перемоги «Атлетіко» мало змогу наздогнати «Барселону» у боротьбі за третю сходинку, а «Реалу» вдалося відірватися від переслідування «Жирони». Ще й ця гра мала статут дербі, тому для обох команд вона була принципово важлива. Тож як завершилося мадридське дербі, читайте далі у матеріалі.

Травма перед самою грою, та з чим обидва тренери підійшли до дербі?

У порівнянні з попередніми поєдинком, обидва тренери зробили зміни у стартовому складі. У «матрасників» у порівнянні з минулим поєдинком Сімеоне змінив половину складу: у старт повернулися Грізманн, Савич, Де Пауль, Коке і Мората, який минулу гру пропускав через травму), У «вершкових» Анчелотті також змінив півскладу, але були вимушені зміни: травмувався Рюдігер, пропускав гру через перебір жовтих карток Чуамені, і на самій розминці зазнав пошкодження Вінісіус (який хоч і залишився на лавці, але на поле так і не вийшов), якого у терміновому порядку замінив Браім Діас. До того ж Модріч і Хоселу несподівано опинилися в запасі.

Початок гри. Сімеоне зробив акцент на захисті

І ось, матч розпочався. «Реал» вийшов на гру за схемою 4-3-1-2, яка потім змінювалася на 4-3-3. А от «Атлетіко» вийшло на гру із п’ятьма захисниками.

Однак на протязі гри флангові захисники Родріго Рікельме та Маркос Льоренте все частіше грали на позиції фулбеків. Тому ця схема перетворювалася на 3-5-2 з трьома центральними Вітселем, Савичем і Ермосо.

Щодо гри, то «Реал» активно розпочав, намагаючись зламати оборону гостей, а гравці «Атлетіко» обороняючись низьким блоком шукали свої шанси на контратаках. Перший момент у грі виник на 3 хвилині: після передачі Васкеса пробивав Браім Діас — Облак забрав м’яч у руки. Через 2 хвилини намагався забити Камавінга, але його постріл виявився неточним.

А вже на восьмій хвилині прийшла черга «Атлетіко» відповідати на гостроту королівського клубу: після прихованої передачі Грізманна Мората звільнився від опіки й завдав удару по воротам — Андрій Лунін зреагував на удар, перевівши м’яч на кутовий.

Наступні 10 хвилин поєдинку «матрасники» змогли вирівняти гру, і здавалося взяли гру під свій контроль, але тут забив «Реал».

Необачність Атлетіко призвела до того, що забив Реал

На 20 хвилині після низки помилок (спочатку Рікельме невдало скинув м’яч головою) м’яч підхопив Браім Діас, який одразу намагався віддати на Беллінгема, але після рикошетів м’яч потрапив до Васкеза, який віддав у центр, і Коке намагаючись вибити м’яч викотив на Браіма, який не залишив жодного шансу Яну Облаку. 1:0. Реал вийшов вперед.

Тут до речі напрошувалася передача на Лукаса, але Браім вирішив віддати пас англійцю

Але м’яч все ж потрапив до іспанця (хоч у справу втрутився рикошет)

І як показує повтор, в момент передачі Браіма на Беллінгема, Васкес не перебував у офсайді, тому суддя справедливо зафіксував взяття воріт.

На 23 хвилині «Атлетіко» відповіло двома вбивчими моментами після стандартних положень. Спочатку Вітсель з меж воротарського пробивав головою, і диво-реакція Луніна не дозволила «матрасникам» зрівняти рахунок. А вже після подачі з кутового пробивав інший центрбек Савич — м’яч пройшов у сантиметрах біля воріт. Далі вже міг забивати Реал, але удар зльоту у виконанні Крооса був заблокований, а удар-простріл від Родріго виявився неточним.

До речі, тут спочатку напрошувалася передача на Браіма Діаса (він трохи пізніше отримав пас у цьому моменті), але Родріго віддав пас на Васкеза.

Згодом свої нагоди для того, щоб забивати мали Васкез і той же Родріго, однак їхні спроби не принесли успіху. Натомість чудову нагоду забивати мав Сауль, але його удару головою з метрів десяти не вистачило влучності.

Довго шукав свою нагоду Джуд Беллінгем, проти якого «матрасники» дуже надійно грали, але на 39 хвилині він все ж знайшов свій шанс завдати удар, але його удар головою вийшов дуже неточним.

Атлетіко відповіло спробою Ермосо вирватись на ударну позицію, але йому завадив Родріго, який вчасно повернувся у захист.

Подивіться, яку передачу вирізав Де Пауль:

А вже наприкінці першого тайму «вершкові» провели зразкову контратаку, вийшов з під пресингу суперників, і здавалося мали подвоювати перевагу, але удар у виконанні Вальверде вийшов неточним.

Подивіться, як Реал за 15 секунд дістався з власного карного майданчика, до штрафного майданчика суперників:

Друга половина гри і одразу незарахований гол

Другий тайм розпочався зі скасованого голу Савича після подачі з кутового. Здавалося, що в цьому моменті не могло бути порушень. Але якщо уважно придивитися, то стає зрозумілим, чому гол був скасован:

На цьому повторі гарно видно, як Сауль стоїть впритул біля Луніна, і заважає українцю грати на лінії воріт

І ще Сауль знаходився найближче за суперників до воріт (і ще враховувати варіант, що Сауль заважав воротарю грати на лінії), а отже перебував у положенні поза грою, тому взяття воріт справедливо було скасовано

Після цього моменту гра заспокоїлася, й небезпечних моментів до 66 хвилини майже не було (якщо не враховувати кілька підходів до воріт). Хіба на 54 хвилині свою нагоду забивати мав Тоні Кроос, але його удар спокійно забрав у руки Ян Облак.

Був тут пенальті чи ні?

Через 6 хвилин господарі поля мали реальну нагоду претендувати на пенальті, але арбітр не вгледів порушення у карному майданчику Атлетіко.

Але якщо придивитися, то можна побачити, що Савич підштовхував Беллінгема у спину, коли той робив спробу дістатися до м’яча.

А вже на 66 хвилині Реал знову провів небезпечну контратаку, але Ян Облак відбив постріл від Родріго, тим самим залишивши «матрасників» у грі.

Тут до речі дуже просилася передача ліворуч, де були і Браім Діас, і Беллінгем, але Вальверде віддав праворуч.

А вже через 25 секунд небезпека була вже біля воріт королівського клубу, але з ударом Самуеля Ліно Лунін впорався.

Через 4 хвилини Браім Діас показав себе у всій красі:

Спочатку протягнув м’яч правим флангом:

Потім залишив в дурнях Ермосо:

Прибрав на замасі Вітселя, але пробив поруч зі стійкою.

Вже ближче до кінця гри, Атлетіко перебудувався на схему 4-3-3

Останні 15 хвилин матчу за Атлетіко

На 76 хвилині Атлетіко мало чудову нагоду зрівнювати рахунок: Корреа обікрав Менді, прорався правим флангом і прострілив на Грізманна, але удар п’ятою у виконанні француза парирував Лунін.

Ви подивіться, як вчасно Лунін встиг зреагувати на удар Грізманна

Ближче до кінця, гра почала переходити під контроль «матрасників», які все частіше були активними біля воріт «вершкових», і намагалися зрівняти.

На 90 хвилині Грізманн двічі мав нагоду зрівнювати рахунок, але обидва його удари відчайдушно приймали на себе захисники Реала.

Перший удар заблокував Кроос:

Другий удар прийняв на себе Карвахаль:

Перемога була дуже близько

Але все ж таки Атлетіко дочекалося свого моменту. В компенсований арбітром час після метушні в карному майданчику м’яч відскочив до Маркуса Льоренте, який ударом головою з меж воротарського зрівняв рахунок.

У цьому моменті Реал припустився ряд помилок, що призвели до втрати очок у дербі:

Спочатку королівський клуб прогавив довгу передачу від Савича

Потім ніхто не грав з Депаєм, який спрямував м’яча далі

А у випадку з ударом Маркоса Льоренте ані Начо, ані Карвахаль не змогли завадити хавбеку Атлетіко зрівняти рахунок

Що скаже статистика?

Якщо брати до уваги статистику, то за очікуваними голами лідером виявився Реал (1.87 проти 1.17). Володіння м’ячем також було краще (55% проти 45% на користь Реала) у королівського клубу, і більше ударів по воротам (17 проти 10) завдали саме «вершкові», і точність передач була краще у Реала (94% проти 90%). Натомість Атлетіко завдало більше ударів в площину воріт (5 проти 4), більше було подач з кутового саме у Атлетіко (8 проти 2), вдалий відсоток дриблінгу теж за «матрасниками» (63% проти 59%), і кількість відборів більша в Атлетіко (25 проти 19).

Ось так завершилося мадридское дербі. З одного боку Атлетіко вдалося витиснути максимум зі своїх моментів. З іншого, Реал мав усі шанси перемогти у цій грі, але все ж через нереалізовані моменти і прикру помилку втратив залікові бали.