Tribuna/Футбол/Блоги/Несподівана розв’язка та прогрес аутсайдерів: генерація результату Кубку Азії 2023 через мобільний додаток

12 січня, 16:12
14

Примітки: цей турнір не має жодної подібності зі справжнім турніром. Усі результати є згенерованими та не відповідають реальним результатам змагань.

Сьогодні стартує Кубок Азії з футболу 2023. 16 найкращих команд континенту (за виключенням Австралії) змагатимуться за звання найкращої. Ми не стали робити прогнози щодо того, які шанси у збірних, та хто фаворит чи аутсайдер у цьому турнірі, а вирішили змоделювати цей турнір через мобільний додаток з реальними групами, і пропонуємо вам глянути, як це вийшло. Коли ви дійдете до кінця, ви точно здивуєтесь.

Турнір ми створили за класичною системою: спочатку груповий етап (6 груп по 4 команди), далі тай-брейк (рейтинг команд, зайнявших третє місце) і плей-оф (гра на виліт).

Так сталося, що оригінальні скріншоти з групами за технічних причин не змогли сюди потрапити, тому ми завантажили інші:

Результати команд після першого туру:

Несподіванками у першому турі стали поразки фаворита турніру Південної Кореї та втрата очок з боку Японії, Ірану й Саудівської Аравії. А от Гонконг й Таджикистан приємно здивували, бо на їхні перемоги мало хто міг би розраховувати.

А ось так виглядає таблиця після перших поєдинків:

Результати другого туру:

А тут було більше цікавих моментів: Сирія перемогла Австралію, Киргизтан спростував очікування аравійців на легкий прохід далі, Китай програв Лівану у грі, де не мав право на помилку і втратив всі шанси на бодай спробу зачепитися за прохід далі, а Іран та ОАЕ, які у своїй групі вважалися фаворитами зараз знаходяться у нижній частині таблиці.

Турнірне становище після другого туру:

Хто б міг подумати, що Бахрейн, Гонконг та Киргизтан будуть очолювати свої групи, а Іран й Саудівська Аравія будуть на межі вильоту.

Результати вирішального туру групового етапу:

Турнірне становище по завершенню групового етапу:

Ліван вперше в своїй історії вийшов в плей-оф напряму, а Китай взагалі не набрав жодного залікового балу.

Узбекистан став абсолютним лідером групи, Сирія також вперше в історії вийшла з групи, а австралійці опинилися на третьому місці, але ще мають шанси на прохід.

Ця група взагалі перевершила всі сподівання. Гонконг та Палестина пройшли у плей-оф (палестинці також зробили це вперше), а Іран з одним очком з тріском покинув турнір.

Тут все більш-менш було очікувано. Ірак і Японія пройшли далі, а В’єтнам має усі шанси також потрапити у плей-оф, але через тай-брейк.

Південна Корея хоч і розпочала груповий етап з поразки, проте очолила цей квартет, а Малайзія, яка після другої гри була на прохідній другій сходинці, поїхала додому.

Киргизтан вперше в своїй історії завершив груповий етап на першому місці, ще й жодного разу не програвши. А от Саудівська Аравія як Іран та Китай також поїхала додому.

Тай-брейк

За рейтингом команд посівших третє місце, у плей-оф потрапили Таджикистан, який до речі також вперше вийшов у фінальну частину кубку Азії, В’єтнам, Австралія і Йорданія, яка випередила Емірати за різницею забитих і пропущених м’ячів.

Підсумовуючи, у плей-оф Кубку Азії вийшло 16 команд: 12 команд напряму (Катар, Ліван, Узбекистан, Сирія, Гонконг, Палестина, Японія, Ірак, Південна Корея, Бахрейн, Киргизтан і Таїланд) і 4 найкращі за рейтингом третіх місць (Таджикистан, В’єтнам, Австралія і Йорданія).

За результатами розподілу команд, вийшли в нас такі пари в ⅛ фіналу:

Тут одразу в очі кинулися дві цікаві пари: Австралія - Японія, поєдинок, який гідний фіналу, та дербі центральної Азії між Узбекистаном й Таджикистаном.

А ось з таким результатом ці пари завершилися:

Ліван пройшов Палестину, Японія у гольовій перестрілці поступилася Австралії, й вперше в історії вилетіла в ⅛ фіналу, Бахрейн в серії пенальті вибив Киргизтан, Катар неочікувано поступився Йорданії, а Південна Корея, Гонконг та Сирія впевнено пройшли далі.

Пари чвертьфіналу:

А ось такими вийшли результати чвертьфіналів:

Бахрейн вперше з 2004 року пройшов у півфінал, а Сирія це зробила вперше. Таджикистан і Ліван написали нову історію своїх збірних, а Південна Корея та Австралія впевнено покрокували далі.

Півфінальні пари Кубку Азії:

І результати цих пар здивували й мене:

Сирійці впевнено переграли «Азіатських тигрів», а Бахрейн несподівано переміг Австралію. Обидві збірні вперше в своїй історії вийшли у Фінал Кубка Азії, а фаворити півфінальних пар розігруватимуть бронзові нагороди.

Південна Корея у серії післяматчевих пенальті перестріляла австралійців, і вп’яте у своїй історії взяла бронзові нагороди (останній раз Південна Корея здобувала бронзу ще у 2011).

Тож нас чекав грандіозний фінал, у якому брали участь представники близького сходу Сирія та Бахрейн.

А от фінал вийшов не таким багатим на забиті м’ячі, але завдяки одному голу Сирія перемогла «червоних», та вперше в історії стала володарем Кубку Азії, а Бахрейн, хоч і не переміг, але також вперше здобув друге місце, та перевершив свій раніше здобутий рекорд.

Ось таким вийшов результат змодельованого турніру, і як виявилося, вийшло непогано. Невідомо, за цим сценарієм піде Кубок Азії 2023, чи ні, однак цей розіграш обіцяє бути цікавим.

А ви за кого вболіватиме на Кубку Азії? Свої думки пишіть у коментарях.

P.S: деяких прапорів країн, що брали участь у цьому розіграші не було в застосунку, тож довелося самим робити нові, схожі на прапори цих країн.