Tribuna/Футбол/Блоги/Щоденник українських команд у Єврокубках: дежавю Дніпра-1, майже створене диво від Зорі та повторення усіх антирекордів

2 вересня, 00:53

Ось і завершився останній раунд кваліфікації, в якому наші команди намагалися потрапити у груповий етап. На жаль, так склалося, що Україну у цьому єврокубковому сезоні на груповому раунді будуть представляти 2 клуби — донецький Шахтар та луганська Зоря. Це сталося вперше за останні 14 років української єврокубкової кампанії (у сезоні 2009/2010 у груповому етапі від нашої країни брали участь Динамо та Шахтар). Тож як наші команди провели єврокубковий тиждень (для Динамо та Дніпра-1 він виявився останнім у цьому сезоні) читайте далі.

Дива не буде: як Зоря подарувала надію вболівальникам на групу Ліги Європи

Мало хто думав перед грою, що луганська команда, яка пропустила 2 м’ячі у гостьовому поєдинку, тим паче напередодні залишилася без головного тренера, зможе дати бій міцній чеській команді, та одночасно залишить надії Українї на участь в одному з найпрестижніших турнірів. Стримавши стартовий натиск з боку Славії, «мужики» почали нав’язувати свою гру та створювати моменти біля воріт суперника. Дальній удар Даниїла Алефіренка повернув луганців у гру, а вже гол Дениса Антюха через 9 хвилин зрівняв рахунок за сумою двох поєдинків. У другому таймі Зоря почала надійно грати в захисті, шукавши своє щастя на контратаках. Здавалося, що все йде до початку додаткового часу, але пропущений м’яч знову наприкінці гри перекреслив усі старання Зорі. Хоч і луганці вилетіли з Ліги Європи, проте заслужили на оплески та подяку від вболівальників та футбольної спільноти.

Зоря — «Славія» 2:1 (загальний рахунок 3:2 на користь «Славії»)

Стартові склади:

Зоря:

Турбаєвський, Вантух, Кірюханцев, Снурніцин, Жордан, Батагов, Яцик (Дришлюк 46), Мишньов (Чурко 80), Антюх (Горбач 80), Герреро, Алефіренко (Волошин 67)

Славія:

Коларж, Влчек, Провод (Томич 80), Оґбу (Шевчік 46), Масопуст, Зафейріс, Шранц (Тіджані 73), Голеш, Дорлі, Доудера (Юрасек 46), ван Бюрен (Юречка 56)

Голи: Алефіренко 32, Антюх 41 — Юрасек 83

Попередження: Снурніцин (14)

Неймовірний гол у виконанні Алефіренка:

Провал Динамо, та вперше за 18 років не вихід до групи єврокубків

А от Динамо, попри програш Бешикташу у першій грі ще мало шанси на те, щоб вийти до групи Ліги Конференцій. Навіть непоганий перший тайм у виконанні киян ще залишав надії на прохід столичної команди далі. Але після невикористаного реального моменту на початку другого тайму, кияни пропустили гол, який і визначив переможця. Динамівці намагалися зрівняти рахунок та повернути інтригу, але реальних гольових нагод не створило. Натомість рахунок міг бути розгромним, однак диво-реакція Георгія Бущана допомогла киянам не пропустити більше. Тож Динамо програло свій поєдинок, та з 2005 року не змогла кваліфікуватися до групового етапу.

«Бешикташ» — Динамо 1:0 (загальний рахунок 4:2 на користь «Бешикташа»)

Бешикташ:

Гюнок, Булут, Коллі, Розьє, Уйсал, Фернандеш, Хаджиахметович, Рашица (Зайнутдінов 76), Учан (Окслейд-Чемберлен 89), Абубакар (Тосун 81), Мулека (Ребич 75)

Динамо:

Бущан, Дубінчак, Попов, Сирота, Тимчик (Беніто 89), Буяльський, Караваєв, Шапаренко (Андрієвський 76), Сидорчук (Бражко 85), Волошин (Діалло 76), Ванат

Голи: Абубакар 52

Попередження: Булут (33), Коллі (34), Абубакар (53), Розьє (58), Мулека (72), Учан (82) — Шапаренко (30), Сидорчук (39), Попов (48)

Вилучення, що позбавили дніпрян проходу далі

На відміну від Динамо, Дніпро-1 мав реальні шанси на прохід далі, тим паче нічия в гостях 1:1 виглядала гарним результатом та можливістю для Дніпра потрапити у груповий етап. Пропустив вже на початку гри швидкий м’яч, дніпряни змогли вирівняти гру, та потім почали створювати моменти, і врешті зрівняли рахунок (не без допомоги суперника). Здавалося, що автогол словаків завів гравців, і вони понеслился вперед, створюючи тиск на ворота суперника. Проте в основний час рахунок був 1:1, і гра перейшла в овер-тайми. Там теж здавалося, що дніпряни зможуть дотиснути «білих янголів», але перше вилучення поставила Дніпро-1 у незручне становище, а пропущений м’яч і буквально через 2 хвилини друге вилучення остаточно зняли питання з приводу участі Дніпра-1 у єврокубках. Команда за місяць взяла участь одразу у трьох турнірах, але на превеликий жаль вилетіла з усіх трьох.

Дніпро-1 — «Спартак» (Трнава) 1:2 (загальний рахунок 3:2 на користь «Спартака»)

Дніпро-1:

Кінарейкін, Каплієнко (Горбунов 46), Кравець, Мірошниченко (Танчик 119), Сваток, Бабенко, Гуцуляк, Лєднєв (Бланко 46), Піхальонок, Рубчинський (Горін 101), Білл (Філіппов 77)

Спартак (Трнава):

Такач, Горосіто, Коштрна (Шулек 46), Коша (Паур 105), Мікович, Штетіна, Баїнович (Буката 90), Даніел (Уйлаки 120+3), Офорі (Прохазка 113), Зелькович, Ристовський (Азанго 90)

Голи: Горосіто (аг) 60 — Даніел 2, Буката 106

Попердження: Бланко (82), Горін (103) — Шулек (63)

Вилучення: Бабенко (99) (пряма червона), Горін (108) (друге попередження)

Хоч і зараз більшість наших команд закінчили свої виступи у єврокубках, але цей сезон залишається інтригуючим, тим паче Шахтар та Зоря вже дізналися своїх суперників на груповій стадії Ліги Чемпіонів і Ліги Конференцій, тому бажаємо успіхів нашим командам у майбутніх поєдинках. До зустрічі вже у вересні.

Відео: Football Hub