Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/😍 Що за машина! Довбик оформив хет-трик – перший для українців у топлігах за 15 років
Відео

9 головних фактів про супервиступ українця проти «Севільї».

22 січня, 08:15
17

«Жирона» здолала «Севілью» у матчі 21-го туру Ла Ліги – 5:1. І Артем Довбик, і Віктор Циганков вийшли в основному складі каталонців на цей матч.

Героєм гри став саме Довбик – за рахунку 0:1 оформив хет-трик, який фактично і приніс його команді перемогу.

Як це було: перестрибнув Баде, відгукнувся на пас, принизив Рамоса – а Циганков добив «Севілью»

Перший гол Довбик забив на 13-й хвилині – замкнув головою подачу Савіо, перестрибнувши Лоїка Баде:

Другий гол варто відзначити перш за все тим, як Савіо пройшов двох суперників на лівому фланзі – а потім знайшов Порту, який віддав на вільного Артема:

Третій гол Довбик зробив фактично сам, отримавши класну передачу від Яна Коуто – з легкістю розібрався з Серхіо Рамосом та забив ударом з межі штрафного:

Бонусний контент – четвертий гол «Жирони», який забив Віктор Циганков. Савіо вивів українця на ударну позицію – той не схибив:

Українську «чистоту» підпсував Крістіан Стуані, який і замінив Довбика – на 89-й довершив розгром.

«Жирона» завдяки перемозі за підсумками туру лишається на першій сходинці у Ла Лізі, маючи 52 очки – на одне більше, ніж «Реал». Але у команди Карло Анчелотті є матч у запасі.

Факти про хет-трик Довбика: 6 хвилин 32 секунди, наздогнав Беллінгема, за гольовими діями – з найкращими в Європі

Звісно, хет-трик Артема Довбика став історичним – щонайменше для нього самого.

Зібрали деякі факти і про нього, і про те, як він вплинув на сезон українця:

1️⃣ На хет-трик Довбику знадобилося усього 6 хвилин та 32 секунди.

2️⃣ Дивовижно, але він не найшвидший навіть у межах сезону – нападник «Альмерії» Луїс Суарес Чарріс в матчі 8-го туру поточного сезону Ла Ліги тричі забив «Гранаді» (3:3) за 5 хвилин та 25 секунд.

3️⃣ Довбик очолив перегони бомбардирів Ла Ліги, наздогнавши Джуда Беллінґема – в обох по 14 голів.

4️⃣ При цьому за системою «гол+пас» Артем лишається лідером – має 19 гольових дій (14 голів + 5 асистів).

5️⃣ Такої події, як хет-трик українця в топлізі, довелося чекати майже 15 років.

Востаннє український футболіст забивав тричі в одному матчі чемпіонату, який входить до топ-5, 7 березня 2009 року. Тоді нападник «Герти» Андрій Воронін забив 3 голи в матчі Бундесліги проти «Енерґі» (3:1).

6️⃣ Довбик уже в історії «Жирони» – завдяки хет-трику увійшов у трійку бомбардирів клубу в Ла Лізі в історії.

Крістіан Стуані має 55 голів, Порту має 22, Артем тепер має 14 – обійшов Таті Кастельяноса, який мав 13.

7️⃣ Довбик також увійшов до пʼятірки найкращих українців-бомбардирів у топлігах, випередивши Андрія Ярмоленка (в обох було по 11 голів). Тепер топ виглядає так: