Tribuna/Гімнастика/Блоги/Spo(a)rt/Франція ледь не зламала кар'єру своєї найталановитішої гімнастки. Тепер вона виграла історичну медаль для Алжиру

16-річна Кайлія Немур могла пропустити ЧС та не відібратися на Олімпіаду.

Блог — Spo(a)rt
9 жовтня, 14:15
2

Кайлія Немур стала першою в історії Алжиру призеркою ЧС зі спортивної гімнастики. 16-річна дівчина виграла срібло у фіналі на різновисоких брусах та створила, мабуть, головну сенсацію турніру.

Також гімнастка завоювала олімпійську ліцензію. У кваліфікації багатоборства вона стала 13-ю, що і дозволило їй виграти путівку до Парижу-2024.

Немур зовсім трохи не вистачило до історичного золота: якби вона не спростила комбінацію і зробила у фіналі те саме, що і у багатоборстві, то стала б чемпіонкою світу. Але цієї нагороди могло б і взагалі не бути, адже ще навесні участь Немур у міжнародних змаганнях була під великим питанням.

Немур повинна була стати головною претенденткою на нагороди домашньої Олімпіади, але Франція ледве не зруйнувала кар'єру власної гімнастки

Немур походить зі змішаної сім’ї – її мама француженка, а батько алжирець. Втім, вона народилася та почала займатися спортивною гімнастикою саме у Франції.

Попри те, що юніорський етап кар’єри Кайлії припав на пандемію коронавірусу та відсутність великої кількості змагань, вона все одно сколихнула гімнастичний світ – у 2021-му у віці 14 років вона стала чемпіонкою Франції на брусах серед дорослих.

Після цієї сенсаційної перемоги у юної гімнастки діагностували важку форму остеохондриту колін. Ця хвороба не поєднується із заняттями гімнастикою, тому спортсменка пішла на дві операції, що вибило її з тренувань на 9 місяців.

Але після успішної реабілітації лікар збірної Франції не допустив Немур до тренувань, аргументувавши таке рішення форсованим відновленням спортсменки.

Як виявилося пізніше, дії лікаря були спровоковані конфліктом всередині збірної. Керівництво команди вирішило, що гімнастки повинні готуватися до домашньої Олімпіади централізовано – на одній базі, але клуб «Авуана», у якому тренувалася Немур, відмовився від такої ідеї. Втім, цікаво, що ніхто не протестував проти того, що чемпіонка Європи Мелані де Хесус дос Сантос тренується взагалі в іншій країні – у США.

Гімнастка змогла перейти до збірної Алжиру лише після втручання міністра спорту Франції

Родина гімнастки намагалася вирішити проблему, але у підсумку прийняла рішення про зміну громадянства – завдяки алжирському корінню батька гімнастка швидко отримала паспорт північноафриканської країни.

Міжнародна федерація гімнастики схвалила зміну громадянство юної гімнастики, але французька сторона заблокувала перехід. Через це Немур довелося відсидіти карантин, який ледве не позбавив спортсменку шансу поборотися за олімпійську ліцензію. Річ у тім, що для потрапляння на ліцензійний ЧС Кайлія повинна була виступити на чемпіонаті Африки, а термін карантину спливав після турніру.

Але мама гімнастки до останнього боролася за право своєї доньки виступати на міжнародних змаганнях. Стефані Немур активно спілкувалася із медіа, говорила про проблему у соціальних мережах та навіть створила петицію з вимогою дозволити її доньці перейти до іншої збірної.

Підсумком активної медійної кампанії стало розслідування про насильство у французькій збірній, яке вийшло на телеканалі France.

Після оприлюднення приголомшливих подробиць у справу втрутився міністр спорту Франції. Завдяки цьому 16-річна Немур нарешті отримала право виступати за збірну Алжиру та боротися за олімпійську путівку. Це сталося за 10 днів до чемпіонату Африки.

У арсеналі гімнастки є унікальний елемент, а на ЧС вона випередила всіх своїх колишніх співвітчизниць

На чемпіонаті Африки гімнастка без особливих зусиль виграла багатоборство та отримала путівку на ліцензійний ЧС. Але навіть не це стало основною подією турніру.

На своєму коронному приладі, різновисоких брусах, гімнастка виконала унікальний елемент, якому було присвоєно групу складності G (0,7 бала).

Максимальна складність гімнастки на брусах – 7.1. Жодна з її конкуренток навіть близько не може підібратися до такої базової оцінки за комбінацію.

На чемпіонаті світу в Антверпені Немур видала неймовірний виступ. Вона стала восьмою (!) у фіналі багатоборства, обійшовши всіх француженок та, звичайно, виграла срібло на брусах з оцінкою 15.033 бали.

Натомість збірна Франції сенсаційно стала бронзовим призером у команді. Цілком можливо, що присутність у збірній Кайлії Немур могло зробити цю нагороду срібною.