Tribuna/Гімнастика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Ковтуну всього 20, а він вже переписує історію української спортивної гімнастики

Ковтуну всього 20, а він вже переписує історію української спортивної гімнастики

На ЧС-2023 він показав найкращий результат в багатоборстві в історії збірної України.

На чемпіонаті світу-2023 Ілля Ковтун виграв першу медаль для збірної України - він став срібним призером у багатоборстві.

20-річний українець вже має медалі всіх головних стартів - окрім Олімпіади. Втім можливість доповнити свою колекцію у нього буде наступного року - Україна виграла командну ліцензію та буде представлена в Парижі п'ятьма гімнастами.

Загалом на рахунку Ковтуна вже 2 медалі ЧС, 5 - ЧЄ, безліч перемог на етапах КС та іменний елемент на паралельних брусах.

Неймовірний камбек: Ковтун став 19-м у кваліфікації, а у фіналі багатоборства виграв срібло

Срібло у багатоборстві на цьогорічному ЧС важко назвати сенсаційним – українець проводить просто феноменальний сезон. Він вперше в кар’єрі виграв золото дорослого чемпіонату Європи, а також став лідером сезону Кубка світу-2023 за кількістю завойованих медалей

Втім початок головного турніру сезону склався не так успішно. Ілля допоміг збірній здобути командну олімпійську ліцензію, але в особистому заліку показав не найкращий результат. Він став лише 19-м у кваліфікації багатоборства та відібрався лише до одного окремого фіналу – на коронних паралельних брусах.

Головний тренер збірної Геннадій Сартинський розповів, що гімнаст підійшов до турніру не у найкращій формі:

«В Іллі були травми. Думаю, що він був не в тій гарній формі, як на чемпіонаті Європи. Може, він зараз за ці дні добере, але йому було теж нелегко».

Однак у фіналі українець видав майже свій максимум та отримав високі 84.998 бали. На міжнародних змаганнях кращий результат він показував лише одного разу – у кваліфікації цьогорічного Євро він отримав 85.432 бали.

У фіналі ЧС в Іллі не було жодної грубої помилки, але до останньої ротації не було впевненості у медалі. Перед заключною вправою українець йшов 4-м, але близька до ідеальної комбінація на коні та падіння конкурентів дозволили Ковтуну виграти срібло.

Подіум вийшов дуже молодим як для чоловічої спортивної гімнастики. Переможцем став 22-річний японець Даікі Хашімото, а бронзу здобув 19-річний американець Фредерік Річард.

У неділю, 8 жовтня, українець боротиметься за ще одну медаль - у фіналі на паралельних брусах.

Срібло Ковтуна у багатоборстві на ЧС-2023 - найкращий результат в історії України

Цьогорічне срібло багатоборства для Ковтуна – вже друга медаль такого рівня в кар’єрі. На постолімпійському ЧС-2021 він виграв бронзу.

Ковтун став першим в історії України мультимедалістом ЧС в абсолютній першості. Загалом це третя медаль України у багатоборстві в історії.

Раніше нагороду у цій дисципліні вдавалося виграти лише Олегу Верняєву – він став третім у 2019 році.

Цінності цьому досягненню додає і те, що багатоборство вважається найпрестижнішою поміж всіх дисциплін, адже переможець визначається за сумою результатів на всіх приладах.

У 18 років Ковтун придумав новий гімнастичний елемент та вписав своє ім'я в правила

Наприкінці 2021 року прізвище Ковтуна було занесено до правил спортивної гімнастики.

Тоді ще 18-річний українець став автором власного елементу на паралельних брусах. Технічний комітет оцінив його у 0,3 бала та присвоїв групу складності С.

Елемент складається з перевороту назад з упору на руках та повороту на чверть оберту до бруса.

Ковтун не найактивніший українець у спілкуванні з журналістами, але головний меседж завжди з ним

Ілля Ковтун дуже яскравий спортсмен. Окрім складних комбінацій та хорошої техніки, він володіє ще й дуже незвичною харизмою.

«Скеля» - так жартівливо називають Іллю вболівальники та друзі по команді. На змаганнях він не надто щедрий на емоції.

Посмішка на обличчі гімнаста з'являється рідше, ніж він підіймається на п'єдестали змагань.

Навіть попри те, що Ковтун не багатослівний у спілкуванні з журналістами, його головний меседж завжди із ним. Руки українця вкривають татуювання – частина з них присвячені Україні та Києву.

Фото: Norman Seibert/instagram, Valeria Tarallo/instagram, Iryna Gorbacheva/instagram, FIG Gymnastics/instagram, трансляція «Суспільне Спорт», Antwerp 2023/facebook