Tribuna/Гімнастика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/У збірної України з художньої гімнастики – нова лідерка перед OI-2024. Онопрієнко залишиться без Ігор?

У збірної України з художньої гімнастики – нова лідерка перед OI-2024. Онопрієнко залишиться без Ігор?

Вікторія не потрапила до жодного особистого фіналу на ЧЄ.

На чемпіонаті Європи з художньої гімнастики завершився особистий фінал багатоборства – головна дисципліна, а тим паче в олімпійський рік.

Медалі доволі прогнозовано поділили між собою болгарка Стиляна Ніколова, італійка Софія Раффаелі та німкеня Дар’я Варфоломєєв, торішня чемпіонка Боряна Калейн залишилася четвертою.

Онопрієнко провалила передолімпійський ЧЄ, але збірна показала хороший результат

Та, мабуть, найбільша сенсація турніру сталася ще у кваліфікації: одна з фавориток Вікторія Онопрієнко не потрапила до жодного (!) з п’яти фіналів. Українці вдалося виконати без помітних помилок лише вправу з обручем, але навіть у цьому виді вона залишилася запасною.

Втім, 15-річна Таїсія Онофрійчук підстрахувала більш досвідчену подругу по команді та, здається, видала найкращий виступ у житті на дебютному дорослому ЧЄ. Гімнастка не лише вийшла до багатоборства, але й зачепилася за три (!) фінали в окремих видах – в обручі, м’ячі та стрічці.

У фіналі багатоборства Таїсія припустилася декількох помилок і у підсумку стала дев’ятою, хоча кваліфікацію подолала із четвертим результатом. Але цей турнір українка вже точно може занести до власного активу.

В останній день чемпіонату Європи Онофрійчук намагатиметься здобути нагороди. Найбільше шансів юна спортсменка має у стрічці – до фіналу вона вийшла з другим результатом. Але все залежить лише від Таїсії, і за умови чистого виконання медаль цілком реальна у будь-якому виді.

А ще у день окремих фіналів Онофрійчук святкуватиме 16-й день народження, тож є нагода зробити собі незабутній подарунок.

Після Будапешту у вболівальників збірної України залишиться одне велике питання: чи забезпечена тепер Онопрієнко олімпійська ліцензія?

Призерка ЧС цього сезону мала не так багато стартів, а важливий передолімпійський ЧЄ провалила. Можливо, мають місце травма або психологічні проблеми, але лідерка збірної поки що програє конкуренцію Онофрійчук.

Нагадаємо, що минулого року Україна здобула лише одну путівку на ОІ-2024 в особистій першості, а можливості збільшити представництво вже не буде.

Левінська з Польщі взяла реванш у ексросіянки, але все одно залишилася без путівки на ОІ

Другою цікавою сюжетною лінією фіналу абсолютної першості стала боротьба між «кіпріоткою» Вірою Туголуковою та представницею Польщі Ліліаною Левінською.

У кваліфікації розгорівся скандал через боротьбу за олімпійську ліцензію, яка виграла Туголукова. Але вболівальники стали на сторону Ліліани, а в інстаграмі European Gymnastics навіть вимушені були закрити коментарі під дописом з виступом 15-річної «кіпріотки» через велику кількість хейту:

У фіналі багатоборства Левінська стала десятою, а Туголукова – 16-ю. Тож друга битва була виграна полячкою, але занадто пізно.

Сподіваємося, що наступний олімпійський цикл стане для Ліліани зірковим. Тим паче, що власну армію фанатів вона вже має. Гучність підтримки трибун – прямий тому доказ.

Польська сторона в особі Петера Дека, який зараз працює у FIG, а раніше був генсеком польської федерації, висловився щодо ситуації ще після першого дня змагань:

«Зараз три години ночі у Будапешті, ми знаходимося на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики. Через це я й записую це відео. Турнір у Будапешті є останньою кваліфікацією на Олімпіаду. Три гімнастки, які можуть отримати це місце: Ліліана Левінська з Польщі, Панайота Літра з Греції та Віра Туголукова, яка представляє Кіпр з 2023 року, а раніше виступала за росію.

Як це можливо, що 7 з 8 оцінок Ліліани були відправлені назад суддям для повторної перевірки після того, як суддя-супервайзер із нею не погодився? Принаймні в одному випадку не було жодних підстав для втручання.

Посаду головного судді доручено особі, у якої, мабуть, є очевидний конфлікт інтересів».

Цікавий момент, що головна суддя цих змагань – Євангелія Трикоміті з Кіпру. Висновки робіть самі.