Tribuna/Легка атлетика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Історичний подіум та вольове золото травмованої Магучіх: українки видали класний фінал ЧЄ зі стрибків у висоту

Історичний подіум та вольове золото травмованої Магучіх: українки видали класний фінал ЧЄ зі стрибків у висоту

Геращенко здобула дебютну нагороду літнього ЧЄ у 29 років.

Україна вперше в історії завоювала подвійний подіум на літньому ЧЄ у стрибках у висоту.

Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко у драматичному фіналі в Римі забрали золото та бронзу турніру. Срібло здобула 18-річна Ангеліна Топич із Сербії.

У Римі тільки дві українки з чотирьох вийшли до фіналу ЧЄ

Жіночі стрибки у висоту вже давно стали головною легкоатлетичною дисципліною для України. Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Катерина Табашник та Юлія Чумаченко захопили серця вболівальників не тільки надвисокими стрибками та яскравими перемогами, але й крутезними соціальними мережами.

На передолімпійському ЧЄ у Римі нашу збірну представляли одразу 4 спортсменки, але до фіналу відібралися лише Магучіх та Геращенко, які виконали кваліфікаційний норматив у 192 см.  Обидві Юлії зупинилися на висоті 185 см та далі не пройшли.

Магучіх могла не виступити на ЧЄ через травму, а у підсумку здобула золото із стрибком за 2 метри

Ярослава розпочала олімпійський сезон достатньо пізно – з перемоги із результатом у 2 метри на етапі «Діамантової ліги» у Стокгольмі минулого тижня. До  Риму українка приїхала у статусі чинної чемпіонки Європи та світу.

Але, як виявилося, цього старту могло і не бути – під час змагань чемпіонка вийшла у сектор у фіксуючому бандажі на нозі.

«Приїхали сюди, і насправді це були чотири важкі дні для мене та команди. Перед тим, як вийти у сектор, взагалі не знала, чи буду стрибати.

Приїхали до Рима, чотири дні, туди-сюди в лікарні. Але зараз все добре, тобто це [тейп на нозі] більше підстрахуватися.

Чи думала про пропуск Євро, враховуючи Олімпіаду? Насправді так було б лише якби мені було боляче стрибати в секторі. Вирішили, що зробимо пробну спробу в розминці. Зробила спробу під час розминки, нічого не відчула, все було добре», - розповіла Магучіх після кваліфікації.

У фіналі Ярослава пропустила дві перші висоти та розпочала виступи з 190 см.

Для перемоги українці вистачило взяти 201 см з другої спроби - це найкращий результат в історії України на ЧЄ у цій дисципліні. Минулий рекорд також належав Ярославі, у 2022 році вона перемогла з результатом 1,95 м.

Магучіх стала третьою в історії стрибункою у висоту, яка здобула понад 2 нагороди на ЧЄ.

Геращенко нарешті виграла медаль літнього ЧЄ – відмінний заряд впевненості перед ОІ

29-річна Ірина Геращенко нарешті перервала серію невдач на великих турнірах. Українська стрибунка здобула дебютну бронзу літнього ЧЄ.

Починаючи з Олімпіади-2020 Ірина входила до топ-5 на 5 великих турнірах поспіль, але жодного разу не могла дістатися п’єдесталу. В Римі Геращенко нарешті змогла змінити цю сумну традицію.

Ірина з другої спроби підкорила висоту в 195 см та повторила власний рекорд сезону.