Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/Рекорди Левандовського в «Баварії» вражають – більше результативних дій, ніж матчів, 4 відзнаки у Книзі рекордів Гіннеса

Тепер ставитиме нові рекорди в «Барсі».

Блог — der Kopfball
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
19 липня 2022, 10:31
8

Нарешті це офіційно сталося: Роберт Левандовський став футболістом «Барселони» після місяців розмов, чуток і спекуляцій. Ще наприкінці минулого сезону поляк чітко дав знати, що хоче залишити «Баварію», а, здається, навіть ще раніше домовився про контракт з каталонцями.

Багатьох фанатів Рекордмайстера бажання Левандовського здивувало, інших же – зовсім ні. Роберт виграв у Мюнхені все, що тільки можна виграти, роками домінував у чемпіонаті, не маючи конкурентів як на клубному, так і на індивідуальному рівні.

Тож логічно, що 33-річний футболіст вирішив дещо змінити у своєму футбольному житті.

Поляк пішов з «Баварії» легендою не лише клубу, а й усього німецького чемпіонату.

Шалені 344 м'ячі за мюнхенський клуб не зробили його найкращим бомбардиром в історії діючих чемпіонів Німеччини або Бундесліги, але допомогли побити чимало рекордів.

5 голів за 9 хвилин «Вольфсбургу» = потрапляння у Книгу рекордів Гіннеса з чотирма відзнаками

Якщо говорити про Левандовського і рекорди, то перше, про що відразу згадується – матч проти «Вольфсбурга», у якому поляк забив 5 мячів за 9 хвилин.

Весь список рекордів з того матчу:

• найшвидший хет-трик в історії Бундесліги (4 хвилини);

• найшвидший покер (6 хвилин);

• найшвидший пента-трик у європейському футболі за час, коли статистичний портал Opta збирає дані (9 хвилин);

• рекордна кількість забитих м'ячів після виходу на заміну (вийшов на поле у перерві);

За 4 показники у Левандовського внесли у Книгу рекордів Гіннеса.

Інші рекорди Левандовського – кращі показники, ніж у Мессі та Роналду в ЛЧ, п'ять разів поспіль ставав найкращим бомбардиром Бундесліги

Список інших помітних рекордів польского суперфорварда у мюнхенській «Баварії»:

5 – Роберт Левандовський ставав найкращим бомбардиром Бундесліги п'ять разів поспіль. Його показники у ці сезони – 35, 41, 34, 22, 29 забитих м'ячів.

7 – Поляк ділить із Гердом Мюллером першу сходинку у списку футболістів, які найчастіше вигравали «Пушку» (трофей найкращому бомбардиру) Бундесліги – сім разів.

7 – Роберт – перший в історії Бундесліги футболіст, який забив у першому турі чемпіоната в семи сезонах поспіль.

16 – Левандовський забив 16 хет-триків у Бундеслізі. Більше лише у Герда Мюллера – 32.

19 – У сезоні 2021/22 страйкер збірної Польщі наколотив 19 голів у виїзних матчах Бундесліги – це абсолютний рекорд серед усіх футболістів, які коли-небудь грали у німецькому чемпіонаті.

34+15+6 – У сезоні 2019/20, коли мюнхенська «Баварія» виграла усі 6 можливих трофеї, Левандовський встановив ще один унікальний рекорд. Забивши 34 м'ячі у Бундеслізі, 15 в Лізі чемпіонів і 6 у Кубку Німеччини, Роберт став найкращим бомбардиром в усіх турнірах, в яких брав участь. Він – перший футболіст, кому підкорилося таке досягнення.

41 – 41 забитий м'яч Левандовським у Бундеслізі в сезоні 2020/21 – найбільша кількість голів в одному сезоні в історії чемпіонату.

81 – У перших 100 матчах у Лізі чемпіонів Роберт забив 81 м'яч. Цей показник кращий, ніж у Ліонеля Мессі (77), Кріштіану Роналду (64) та інших будь-яких футболістів.

312 – Левандовський – другий найкращий бомбардир в історії Бундесліги і перший найкращий бомбардир серед іноземців з показником у 312 забитих м'ячів. Його найближчий переслідувач – Клаудіо Піссаро, який «лише» 115 разів відзначився у воротах суперників.

384 – Поляк – другий найкращий бомбардир в історії мюнхенської «Баварії», 344 гола у 375 матчах. Єдиний футболіст, показники якого кращі, ніж у Левандовського – легендарний Герд Мюллер, який забив 531 гол.

***

Цікаво, що найбільше голів у чемпіонаті Німеччини від Левандовського пропустила дортмундська «Боруссія» – клуб, з якого він переїхав до Мюнхена.