Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/«Баварія» догралася – «Дортмунд» вже обійшов її у таблиці. Розклади напруженої гонки за титул в Бундеслізі

Залишилось лише 5 турів.

Блог — der Kopfball
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
25 квітня 2023, 22:55
14

Останній тур німецької Бундесліги подарував неабияку інтригу – «Баварія» знову втратила очки в чемпіонаті та продовжила неприємну серію під керівництвом Томаса Тухеля, а дортмундська «Боруссія» нарешті скористалася подарунком від мюнхенців, рознесла вдома «Айнтрахт» (4:0) та повернулася на перше місце, на якому вже була наприкінці минулого місяця.

«Дортмунд» випереджає «Баварію» всього на одне очко, а до кінця чемпіонату залишилося лише 5 матчів. Розповідаємо, чого очікувати від боротьби за чемпіонство в кінці одного із найцікавіших європейських чемпіонатів цього сезону.

«Баварія» під керівництвом Тухеля не лише вилетіла з ЛЧ та Кубка Німеччини – команда може програти і чемпіонство в лізі

Навряд чи хоча б одного вболівальника «Баварії» зараз можна назвати задоволеним звільненням Юліана Нагельсманна і призначенням Томаса Тухеля на посаду головного тренера команди. Фанатів в першу чергу цікавить результат, а не те, що відбувається всередині команди, а під керівництвом нового тренера результату у «рекордмайстера» зовсім немає.

Тухель провів на чолі мюнхенців лише 7 матчів, але вже програв стільки ж, скільки Нагельсманн за 37 поєдинків цього ж сезону – тричі.

Коли Юліан ще був тренером команди, «Баварія» посідала друге місце в чемпіонаті, але вважалася серйозною бойовою одиницею в Лізі чемпіонів (у 1/8-й, наприклад, без проблем розібралися із «ПСЖ») та була чвертьфіналістом Кубка Німеччини, але прихід Тухеля пішов не за планом. Тепер єдиний трофей, який може виграти команда – салатниця Бундесліги. Але і тут не все так просто.

У першому ж матчі в якості тренера «Баварії» Тухель розніс «Дортмунд» з рахунком 4:2 і повернув команду на перше місце в лізі, але згодом розпочалися проблеми – навіть у переможній над «Фрайбургом» зустрічі. Мюнхенці створювали багато, але банально не могли забити – перемогу приніс лише фантастичний дальній удар Де Лігта.

Проблеми з реалізацією нагадали про себе і у наступному матчі чемпіонату, коли мюнхенці вдома розписали нічию 1:1 з одним із аутсайдерів «Гоффенгаймом». Втім, невдача полягала не лише у реалізації власних моментів – мюнхенці створили дуже мало справді небезпечних гольових ситуацій біля воріт суперників.

А от останній матч проти «Майнца» підсумував усі проблеми. «Баварія» не створила в атаці майже нічого, повністю провалила другий тайм та заслужено програла з рахунком 1:3.

Під керівництвом Тухеля мюнхенці виграли лише двічі у 7 матчах, а у останніх 6 поєдинках забили тільки 5 голів. Погодьтеся, це не той «рекордмайстер», до якого ми звикли протягом останніх років.

«Дортмунд», незважаючи на поразку у Der Klassiker, проводить потужний 2023-й в чемпіонаті. Перше за чемпіонство за 11 років – можливе

«Боруссія», як і «Баварія», вже припинила виступи у Лізі чемпіонів та Кубку Німеччини (вилетіла від «Лейпцига»), тож повністю зосереджується на здобутті першого за 11 років чемпіонства в Бундеслізі.

Поразка у Мюнхені перервала 10-матчеву безпрограшну серію дортмундців у чемпіонаті у 2023-му, але не зламала «чорно-жовтих». Уже за тиждень команда Едіна Терзича перемогла непоступливий берлінський «Уніон» вдома (2:1), але у матчі з «Штутгартом» втратила можливість наздогнати «Баварію» ще минулого туру.

Дортмундці спокійно перемагали 2:0, суперники ще наприкінці першого тайму були в меншості, але примудрилися забити двічі наприкінці матчу, зрівнявши рахунок. «Боруссія», здавалося, вже вирвала перемогу завдяки голу Рейни на 90+2-й хвилині, але «шваби» все ж показали неймовірний характер – зробили рахунок 3:3 на 90+7-й хвилині.

Після такого серйозного фейлу Терзич видав 3-хвилинний дуже чесний та емоційний монолог про стан речей у команді, критику та боротьбу за чемпіонство, а також буквально вимагав реакції від своїх футболістів у матчі з «Айнтрахтом».

«Боруссія» грала вдома з «Айнтрахтом», вже знаючи, що «Баварія» програла «Майнцу». Додаткової мотивації було і не потрібно – дортмундці рознесли суперників, не дозволивши Коло Муані та компанії бодай щось створити біля їхніх воріт. Матч завершився перемогою господарів з рахунком 4:0.

Попереду – дуже цікава боротьба за чемпіонство.

Кінець сезону для «Боруссії» та «Баварії» – по 3 матчі вдома, мюнхенці зіграють з «Лейпцигом», дортмундці – з «Вольфсбургом» та «Гладбахом»

До завершення сезону в Бундеслізі залишилося лише 5 турів, а найцікавіше розпочинається лише зараз.

Так виглядає календар обох команд на кінцівку сезону:

У найближчому матчі «Дортмунд» відправляється на міні-Рурське дербі у Бохум, а «Баварія» зіграє із головним аутсайдером ліги «Гертою».

Обидві команди тричі гратимуть вдома у останніх п'яти матчах чемпіонату, але календар «Баварії» можна назвати легшим. Окрім берлінців, «рекордмайстер» вдома зіграє з «Шальке» (передостаннє місце в таблиці), а також поїде на виїзні матчі з «Кельном» та «Вердером». Справді цікава вивіска – дуель із «Лейпцигом» у передостанньому турі.

У «Боруссії» все теж відносно непогано, адже найвища команда у таблиці, з якою зіграють дортмундці – «Майнц» (сьомий). Але той самий «Майнц», наприклад, впевнено виніс «Баварію», із «Бохумом» у команди Терзича були проблеми в Кубку Німеччини, «Аугсбург» тричі забив на «Вестфаленштадіоні» в першому колі, а «Вольфсбург» та «Гладбах» небезпечні команди, у якій формі б вони не перебували.

Багато експертів та порталів все ще вважають «Баварію» головним фаворитом на салатницю – мовляв, у мюнхенців більше досвіду у боротьбі за чемпіонство, а дортмундці – чемпіони Німеччини по створенню проблем для самих же себе.

Вболівальники дортмундців вже співають на трибунах відому «Wer wird Deutscher Meister? (Хто стане чемпіоном Німеччини?) BVB Borussia», а «Боруссія» може перервати 11-річну гегемонію «Баварії» в чемпіонаті. Але зрозуміло одне – кожна помилка (причому – кожної з команд) може коштувати їм чемпіонства.

Фото: Alexander Hassenstein/REUTERS, Harry Langer/DeFodi Images/Global Look Press, Simon Hofmann/Bundesliga, Alexandre Simoes/Borussia Dortmund, Frank Hoermann/SVEN SIMON/Global Look Press